Wakuometr.

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
kiler73
Posty: 164
Rejestracja: 15 grudnia 2013, 17:08
Motocykl: virago 1100 -94
Lokalizacja: Prawie Rzeszów
Status: Offline

Wakuometr.

Post autor: kiler73 »

Witam. Czy taki zestaw nada się do zrobienia wakuometru? Zegary są glicerynowe.
Załączniki
IMG_20180131_174947.jpg
"Podczas jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie." Burt Munro
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Wakuometr.

Post autor: Blunio »

kiler73 pisze:Witam. Czy taki zestaw nada się do zrobienia wakuometru? Zegary są glicerynowe.
Tego typu zegarowy wakuometr jest najlepszy. Tylko czy zakres pomiarowy wskaźników jest odpowiedni ?
Dla dwóch cylindrów wystarczy przyrząd różnicowy, czyli wielokrotnie już opisywany "wężyk" z olejem.
Dla bardziej wprawnych pozostaje jeszcze regulacja na słuch. :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
kiler73
Posty: 164
Rejestracja: 15 grudnia 2013, 17:08
Motocykl: virago 1100 -94
Lokalizacja: Prawie Rzeszów
Status: Offline

Re: Wakuometr.

Post autor: kiler73 »

Blunio pisze:
kiler73 pisze:Witam. Czy taki zestaw nada się do zrobienia wakuometru? Zegary są glicerynowe.
Tego typu zegarowy wakuometr jest najlepszy. Tylko czy zakres pomiarowy wskaźników jest odpowiedni ?
Dla dwóch cylindrów wystarczy przyrząd różnicowy, czyli wielokrotnie już opisywany "wężyk" z olejem.
Dla bardziej wprawnych pozostaje jeszcze regulacja na słuch. :kawa:
Co rozumiesz przez zakres pomiarowy? :) Nie bardzo się na tym znam :)
"Podczas jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie." Burt Munro
Awatar użytkownika
kiler73
Posty: 164
Rejestracja: 15 grudnia 2013, 17:08
Motocykl: virago 1100 -94
Lokalizacja: Prawie Rzeszów
Status: Offline

Re: Wakuometr.

Post autor: kiler73 »

Na aukcji niby napisane że do motocykli.
"Podczas jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie." Burt Munro
Awatar użytkownika
Straszaq
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 13:02
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Konin
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Wakuometr.

Post autor: Straszaq »

kiler73 pisze:Co rozumiesz przez zakres pomiarowy? :) Nie bardzo się na tym znam :)
Chodzi o to, że jak chcesz pomierzyć różnice podciśnień rzędu 10 milibar to nie stosujesz do tego zegarów z podziałką co 1 bar, bo po prostu ten zegar nic ci nie pokaże, bo wskazówki wychylą się na nim góra o 1-2 mm. Tak samo w drugą stronę. Jak zastosujesz zegary z podziałką 0-100 mbar, a będziesz chciał mierzyć wartości ciśnień na poziomie 1-10 bar to też się nie dowiesz, bo po podłączeniu zestawu wskazówki od razu poszybują do końca skali i po prostu zepsujesz przyrząd.
BTW też mam takie zegary, zajebista sprawa do regulowania, bardzo precyzyjna i dużo łatwiej się reguluje niż ze sławetną U-rurką z olejem i igiełkami, bo też kiedyś tego używałem. Przy zegarach glicerynowych nie ma nawet potrzeby stosowania zaworków dłąwiących, bo wskazówki chodzą płynnie i nic nie trzęsie przez to że są w glicerynie. Ale jak będzą w zestawie (na zdjęciu widać, że są) to nawet i lepiej, bo będzie można precyzyjniej skalibrować urządzenie. Wg mnie zestaw powinien być dobry bo mój też ma podziałkę 0-1 bar i 0-30 mmHg i 3 różne motocykle (nie Virago) już tym regulowałem i w każdym się idealnie sprawdził.
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2018, 15:59 przez Straszaq, łącznie zmieniany 1 raz.
Nieważne jaki masz motocykl...ważne gdzie nim byłeś.
Awatar użytkownika
kiler73
Posty: 164
Rejestracja: 15 grudnia 2013, 17:08
Motocykl: virago 1100 -94
Lokalizacja: Prawie Rzeszów
Status: Offline

Re: Wakuometr.

Post autor: kiler73 »

Straszaq pisze:
kiler73 pisze:Co rozumiesz przez zakres pomiarowy? :) Nie bardzo się na tym znam :)
Chodzi o to, że jak chcesz pomierzyć różnice podciśnień rzędu 10 milibar to nie stosujesz do tego zegarów z podziałką co 1 bar, bo po prostu ten zegar nic ci nie pokaże, bo wskazówki wychylą się na nim góra o 1-2 mm. Tak samo w drugą stronę. Jak zastosujesz zegary z podziałką 0-100 mbar, a będziesz chciał mierzyć wartości ciśnień na poziomie 1-10 bar to też się nie dowiesz, bo po podłączeniu zestawu wskazówki od razu poszybują do końca skali i po prostu zepsujesz przyrząd.
BTW też mam takie zegary, zajebista sprawa do regulowania, bardzo precyzyjna i dużo łatwiej się reguluje niż ze sławetną U-rurką z olejem i igiełkami, bo też kiedyś tego używałem. Przy zegarach glicerynowych nie ma nawet potrzeby stosowania zaworków dłąwiących, bo wskazówki chodzą płynnie i nic nie trzęsie przez to że są w glikolu. Ale jak będzą w zestawie (na zdjęciu widać, że są) to nawet i lepiej, bo będzie można precyzyjniej skalibrować urządzenie. Wg mnie zestaw powinien być dobry bo mój też ma podziałkę 0-1 bar i 0-30 mmHg i 3 różne motocykle (nie Virago) już tym regulowałem i w każdym się idealnie sprawdził.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedzi :)
"Podczas jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie." Burt Munro
ODPOWIEDZ