Virago jakie świece kupić / wybrać

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: leszekk »

Cóż ... masz rację, że o oczywistych sprawach się zapomina chcąc komuś coś doradzić. Mając sprawną (i co jakiś czas sprawdzaną) instalację zwykle szuka się dziury tam, gdzie jest najbardziej prawdopodobna (świece, kable WN) a zapomina się, że żeby była iskra, cewka musi dostać na wejściu te 12V. Chociaż - jak zapewne w wielu wątkach wyczytasz - doradzamy nowicjuszom: naładuj do pełna akumulator. Teraz, dzięki Twoim doświadczeniom będziemy doradzać: załóż iskry, przejrzyj przewody WN i całą instalację niskonapięciową ... ;-)
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 1180
Rejestracja: 27 października 2010, 09:26
Motocykl: XV 1100 / H-D RK
Lokalizacja: Kolobrzeg
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Mirek »

Znalazłem takie świece Iskra- QSIIFE65PTRS (Cinquecento 3E) I mam pytanie, czy takie świece nadają się do 1100
Ostatnio zmieniony 04 października 2014, 22:34 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: leszekk »

Wystarczy bez QSII. Co te literki według katalogu producenta znaczą? Poza tym pewien jesteś że chcesz założyć 65 nie 85?
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 1180
Rejestracja: 27 października 2010, 09:26
Motocykl: XV 1100 / H-D RK
Lokalizacja: Kolobrzeg
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Mirek »

Pewny nie jestem, dlatego było moje pytanie. Wcześniej takich świec nie używałem. Słyszałem ze dobre świece to Iskry i znalazłem w necie tylko jeden sklep który sprzedaje Iskry http://www.sklep.proauto.pl/index.php?i ... _group=358
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: leszekk »

Oznaczenie QSII jest oznaczeniem katalogowym sklepu. Oznaczenie producenta zaczyna się od FE
Świece FE(65/85)PTRS są świecami trójelektrodowymi, które rewelacyjnie sprawują się w Virago. Do Ciebie należy wybór czy zastosujesz standardowe 85 (bezpośredni zastępnik świecy NGK BP7xxxxx) czy 65.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 1180
Rejestracja: 27 października 2010, 09:26
Motocykl: XV 1100 / H-D RK
Lokalizacja: Kolobrzeg
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Mirek »

Rozumiem że do 1100 mają być 85 ?



Re: Virago jakie świece kupić / wybrać
Postprzez -waldi- ? Śr sie 20

535 - 1100 zakładaj FE65P(T)(R)S

w nawiasach:
T - trójelektrodowa
R - rezystor wewnątrz świec
EDIT:
OK już zamówiłem :chopper: http://allegro.pl/swiece-iskra-fe85ptrs ... 96119.html
osman1971
Posty: 312
Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
Motocykl: Była 535 jest 750
Lokalizacja: Chorzów
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: osman1971 »

Czy ktoś używa(ł) w Virce 535 2YL świec NGK BPR 8ES? dziś wykręciłem z moto świece,bo coś ciężko palił na dwa cylindry i okazało się że takie własnie miałem założone. Zamówiłem nowe 7ES,pytanie czy to będzie jakaś znacząca różnica? czy będzie lepiej palił na zimnym i trudniej na ciepłym czy odwrotnie?A może to bez znaczenia?...
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: -waldi- »

te siece różnią się tylko ciepłotą - wydaje mi się że różnicy nie zauważysz
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
jabu
Posty: 43
Rejestracja: 15 lutego 2015, 18:39
Motocykl: Virago XV535
Lokalizacja: Mirachowo Polska / Hardbakke Norwegia
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: jabu »

Moja Virka 535 jest na oryginalnym fabrycznym komplecie świec NGK BPR7ES made in France. Trochę się zdziwiłem bo wg instrukcji powinno być NGK BPR6ES. Chyba, że jest ze Szwajcarii. Teraz się zastanawiam czy zmienić na iskrę 85 zgodnie z tym co siedzi w motorze czy 65 zgodnie z instrukcją producenta. Na obecnych świecach motor zachowuje się bez zarzutu. Na elektrodach jest jasny nalot co świadczy o dobrym spalaniu mieszanki.
Awatar użytkownika
Thys
Posty: 77
Rejestracja: 06 czerwca 2016, 23:09
Motocykl: Yamaha Virago 125
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Thys »

Burbon pisze:Hej! Czy do XV 125 są jakiekolwiek Iskry, czy wystarczy wsadzić NGK CR6HSA? Może lepszym rozwiązaniem byłby odpowiednik Denso U20 FSR-U? Mam teraz NGK C6HSA, czy to jakaś wielka różnica między tymi z erką?
Że tak odświeżę trochę temat świec, Burbon czy zakładałeś w końcu te Denso do 125? Właśnie zamierzam takie kupić do mojej, może podpowiesz czy warto?
Pozdrawiam z Lublina, Michał :nazdrowie:
____________________________________
Yamaha Virago 125 '01 od VI 2016
Roberts
Posty: 190
Rejestracja: 22 czerwca 2016, 09:13
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Orły
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Roberts »

Witam
Odświeżę temat.
Po zimie miałem problem z odpaleniem, znaczy raz odpalił od razu , a innym razem kręcił aż pał aku i tak na przemiana co ciekawe świece co któryś raz były zalane. Ustawiałem prezerwę większą mniejsza i nic. Już miałem rozkręcać gaźniki. Ostatnią próba była wymiana na starte świece.
Nigdy bym nie przepuszczał że padły 7 miesięczne świece NGK BPR7ES wkręciłem stare BOSCH , problem znikł pali od strzału za każdym razem , pracuje równiej.
Gdzieś czytałem że jest sporo podróbek świec NGK chyba na minie trafiły również . :(
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Wesoly »

Jeżeli chodzi o świece, to tak jak było pisane wcześniej, załóż trójelektrodowe ISKRY i po kłopocie.
http://allegro.pl/swiece-iskra-fe85ptrs ... 06860.html
535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
Awatar użytkownika
MagMa
Posty: 255
Rejestracja: 31 października 2016, 22:31
Motocykl: XV750 '97
Lokalizacja: Kaszuby
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: MagMa »

Wesoly pisze:Jeżeli chodzi o świece, to tak jak było pisane wcześniej, załóż trójelektrodowe ISKRY i po kłopocie.
http://allegro.pl/swiece-iskra-fe85ptrs ... 06860.html
Też założyłem te Iskry i są super- moto pali na "dotyk"
Obrazek
Kirin
Posty: 247
Rejestracja: 15 maja 2016, 17:18
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Kirin »

Panowie taki temat. Po uszykowaniu, odpalenie i przetestowaniu moto czy wszystko pracuje po zimie w warunkach drogowych. Postanowiłem wymienić świece. Poprzednio były to NGK BPR E 7,teraz zgodnie z instrukcja zalozylem NGK BPR ES 6.

O zgrozo moto ciszej chodzi. Stracił ten taki charakterystyczny bulgot jakby sie paliwo nie dopalało. W trakcie jazdy nie jestem pewien różnicy ale na postoju 100% ciszej pracuje.

Jakieś doświadczenia macie w tym temacie?
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: leszekk »

Kirin pisze:Poprzednio były to NGK BPR E 7,teraz zgodnie z instrukcja zalozylem NGK BPR ES 6.

Jakieś doświadczenia macie w tym temacie?
Sprawdź po jakiejś dłuższej trasie jak wyglądają te nowe świece.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Kirin
Posty: 247
Rejestracja: 15 maja 2016, 17:18
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Kirin »

Zaraz po założeniu zrobiłem jakieś 180 km. Silnik ogólnie pracuje lepiej na tych świecach. Tylko rozruch jest "dziwny" prawie nie potrzebuje ssania, ale jak nie przekazuje pare razy to gaśnie. Póki co czekam na wyższe temperatury. Zobaczymy co wtedy będzie si działo.
Leon_
Posty: 63
Rejestracja: 13 sierpnia 2017, 09:05
Motocykl: Virago 750 92r.
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Leon_ »

I ja zamontowałem wczoraj FE85PTRS .
Jedyna zauważalna od razu różnica, to łagodniejsze przejście z niskich na średnie obroty, podczas gwałtownego dodania gazu w czasie jazdy.
Na NGK BPR7ES silnik wpadał na chwilę w mrowienie/wibracje.
Odpala tak samo.
Awatar użytkownika
tomekt9
Posty: 440
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 19:39
Motocykl: 535 > FZ6 SA
Lokalizacja: Pępowo
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: tomekt9 »

Witam,
Mam pytanie dotyczące świec - zamówiłem FE65PTS i FE85PTS. Wybrałem wersję bez rezystora - komputer w mojej Virażce raczej nie będzie miał z tym kłopotu. I teraz zasadnicze pytanie do chłodniejszego przedniego cylindra chcę zamontować świecę o większej ciepłocie czyli FE65PTS. Czy prawidłowo zrozumiałem informacje w tym wątku?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
patarek
Posty: 24
Rejestracja: 08 czerwca 2017, 15:19
Motocykl: Jeszcze nie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: patarek »

Ja u siebie miałem taki problem, że podczas próby odpalenia dwa razy rozładowałem aku i nie udało mi się odpalić. Kupiłem świece irydowe i nie dość że odpaliła od strzała jak to mówią to jeszcze szybciej ssanie jej można wyłączyć. Obrazek

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Wesoly »

Po co kombinować, jeżeli można tanio kupić polecane przez wszystkich niezawodne trójelektrodowe ISKRY.
http://allegro.pl/swiece-iskra-fe85ptrs ... &bi_m=reco
535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
Awatar użytkownika
jmc
Posty: 143
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 08:23
Motocykl: burdel na kołach 750
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: jmc »

Wesoly pisze:polecane przez wszystkich niezawodne trójelektrodowe ISKRY
Mi pewien mechanik Iskry kategorycznie odradził i zalecił założyć NGK.
w kasku każdy motocyklista jest przystojny :cool:
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Wesoly »

Przestudiuj dokładnie ten wątek co użytkownicy piszą o wyżej wymienionych ISKRACH.
Osobiście przerabiałem temat świec na dwóch Virażkach i uważam, że nie lepszych świec do tych motocykli.
Może czas na zmianę mechanika :wink:
535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Darek Adamczewski »

Pod opiniami o poczciwych i niedrogich ISKRACH mogę się podpisać "ręcami i nogami". No, może jeszcze Bosch, ale to min. ze 3 razy drożej. Po poprzednim właścicielu miałem NGK z góra 3-4 tys km przebiegu. Mimo to jedna mi padła, na szczęście ze 2 skrzyżowania od szkoły, to się dowlokłem na jednym garnku. Założyłem wożoną w zapasie starą Boschkę, na której jeszcze mój Poldek przelatał ze 100 tys.(!). Zamówiłem ISKRY i na razie ze 2 tys. latają. Pali od pstryknięcia, chodzi ładnie, z ciekawości wykręciłem - śliczne "kakałko". Ale Boschkę dalej wożę :lol:
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
MateuH
Posty: 387
Rejestracja: 23 lipca 2017, 19:10
Motocykl: Virago 125
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 47
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: MateuH »

W życiu mi świecą nie padła może mam szczęście. Ale na niedziałającym cylindrze bym nie jeździł... Wiem jakie mogą być skutki...
=============================================================================
Gdańsk Wyspa Sobieszewska
==============================================================================
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Darek Adamczewski »

O świecach to całe historie można by napisać. W czterosuwach rzeczywiście rzadko padają, ale jednak zdarza się. W dwusuwach za to .... Chociaż, gdy jeździłem MZ-tką to wkręcałem nowego Isolatora 240 i wykręcałem przed nowym sezonem. Często elektroda boczna była już jak igła, ale działała. Zdobyć NRD-owskiego Isolatora nie było łatwo. Niby odpowiednikiem były nasze Iskry F100, ale szkoda gadać. Koledzy na Jawach i CZ psioczyli, bo w trasie zdarzało się co 100 km stawać bo im "świeczka zarzuciła". Nasze WSK-i też różnie reagowały. Były bardzo wrażliwe na ciepłotę świecy. Jak była "za zimna" to ją zapaskudzało nagarem, jak "za gorąca" to aż się elektrody topiły. Oczywiście regulacja gaźnika ma kolosalny wpływ, ale często przy tych samych ustawieniach były skrajnie różne efekty. W różnych "robakach" typu Komarki, Romety była tragedia. Woziłem po trzy cztery świeczki i nigdy nie było wiadomo która będzie chodzić. Za PRL-u kupowało się co było i człowiek się cieszył, że ma.
A co do jazdy na jednym garnku, to w pełni zgoda. Zdrowe to nie jest, ale "mus łaski nie robi". Pchać prawie 300 kilo?!?! I jeszcze ten obciach przed uczniami, że psor sobie z motongiem nie radzi :oops:
A propos. MateuH, mam bardzo miłe wspomnienia z Wyspy Sobieszewskiej. Byłem tam kiedyś (+/-25 lat) w ośrodku chyba "Orle" czy coś takiego na tygodniowym szkoleniu dla nauczycieli. Niby belfry i belfrzyce, ale miło było i z pożytkiem dla ducha i ciała :nazdrowie: Po "paliwo" szliśmy po ciemku aż do przeprawy mostem pontonowym. Z 5 lat później byliśmy cała rodzinką na jakimś kempingu w Świbnie, niedaleko promu niemal na przeciwko kościoła. Dwa tygodnie grzało, jak nie nad polskim morzem. Obwiozłem dzieciaki po Trójmieście, na Hel, do Malborka itp. Nałaziłem się plażą aż do przekopu Wisły i w drugą stronę do Górek. Podglądaliśmy ornitologów, jak obrączkują ptaki. To były jedne z najfajniejszych wakacji.
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
ODPOWIEDZ