prędkość masymalna Virago XV535 S

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
g.ciuruk
Posty: 39
Rejestracja: 01 sierpnia 2017, 11:45
Motocykl: Virago XV 535 S
Wiek: 29
Status: Offline

prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: g.ciuruk »

Witam ;)

Być może ten temat był już poruszany, jednak u mnie sytuacja nieco inna. Otóż moja Virażka leci 135 - 140 km/h na prostej - model z 1996, numer silnika 2YL..., sprowadzany z Niemiec. Większość z was chwali się że do 160 nie ma problemu. Przeglądając forum natknąłem się na blokady w tych modelach do 120 km/h - no jednak u mnie jest trochę więcej. Czego to może być przyczyna? Generalnie mechanicznie moto jest idealne, przy spokojnej jeździe w cyklu mieszanym spala 5l/100 km, nie ma problemów z pracą i odpalaniem. W zasadzie i tak mało kiedy latam do tego v-maxa ale czasami jednak się chce od czasu do czasu gdzieś na obwodówce przycisnąć ;). Moto ma rozwiercone wydechy i w ogóle jest doinwestowany, czy to możliwe, że ma blokady? Czy niższy v-max jest przyczyną innych kwestii? Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: Top Gun »

g.ciuruk pisze: 09 marca 2019, 17:53 Witam ;)

Większość z was chwali się że do 160 nie ma problemu. Pozdrawiam ;)
Nie przejmuj się :motorcycle: 160, z górki i z wiatrem :lol: No i na drogach tego nie widać :lol:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: Darek Adamczewski »

g.ciuruk pisze: 09 marca 2019, 17:53 Witam ;)

moja Virażka leci 135 - 140 km/h na prostej - model z 1996, numer silnika 2YL..., sprowadzany z Niemiec. Większość z was chwali się że do 160 nie ma problemu
No, i pewnie przy tych 160, to 4 l/100 km nie przekraczają :lol: Osiągi Twojej Virażki to raczej średnia w populacji.
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Online

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: MarcinS »

Moja nie wiem ile pójdzie. Na autostradzie spróbowałem kiedyś do 140 i poszła bez problemu i jeszcze trochę do odwinięcia na manetce było. Ale jak dla mnie, to te 140 jest wystarczające. Moto z 93 2YL.
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
Awatar użytkownika
Andrzej S
Posty: 5542
Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
Motocykl: GSF650S 2007r
Lokalizacja: Przyszowice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: Andrzej S »

Na początek membrany w gaziorach sprawdź bo to jedna z przyczyn słabych osiągów w 535.
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
Awatar użytkownika
g.ciuruk
Posty: 39
Rejestracja: 01 sierpnia 2017, 11:45
Motocykl: Virago XV 535 S
Wiek: 29
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: g.ciuruk »

Ok, wszystko jasne, dzięki Panowie za odpowiedzi ;) Na pewno trzeba dodać, że mam sakwy - to zwiększa opory powietrza :P.
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: alonso »

Nie masz szyby.
Kornel
Posty: 3
Rejestracja: 02 stycznia 2019, 19:07
Motocykl: Yamaha Virago 535
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: Kornel »

Moja Viki jak ja popędzę to pójdzie 160 ale fakt, żadna przyjemność z takiej jazdy. Odnośnie spalania to nigdy nie gnałem jej dłużej z taka prędkością. Średnio pali mi 5l. Na forum sporo jest informacji o kryzowaniu silnika w 535 przez co mają maja dość mocno ograniczona moc. Moja w dowodzie ma 32 KW z tego co czytałem na forum maks dla tego modelu.
Awatar użytkownika
Piter7011
Posty: 881
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 15:00
Motocykl: XV 535 Vstrom650
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 54
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: Piter7011 »

Moja też 135-140 max i miała wpisaną w dowodzie rejestracyjnym niemieckim blokadę na króćcach dolotowych ,kupiłem normalne i chciałem założyć a gdy się za to zabrałem okazało się że są już normalne założone pozostało tylko sprawdzić na wydechu ale przy głowicy ale tego już nie sprawdziłem bo sprzedałem .
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: Blunio »

g.ciuruk pisze: 09 marca 2019, 17:53 Witam ;)

Być może ten temat był już poruszany, jednak u mnie sytuacja nieco inna. Otóż moja Virażka leci 135 - 140 km/h na prostej - model z 1996, numer silnika 2YL..., sprowadzany z Niemiec. Większość z was chwali się że do 160 nie ma problemu. ... Moto ma rozwiercone wydechy i w ogóle jest doinwestowany, czy to możliwe, że ma blokady? Czy niższy v-max jest przyczyną innych kwestii? Pozdrawiam ;)
Jest jedna prosta zasada, jak coś działa, to nie kombinuj :shock:
Ja bym te brakujące 20km/h złożył na karb regulacji i indywidualnych cech Twojego motocykla. Być może odrobinę wyższy poziom paliwa w gaźnikach by załatwił sprawę, być może masz jakieś dziurki w membranach ? Jednak jedno mi się nasuwa, to jest to rozwiercania wydechów. Być może nieprawidłowo przebiega proces napełniania cylindrów mieszkanką i stąd jest problem. :drunksmile:
Inna sprawa, że 160 km/h w przypadku Virażki to nic przyjemnego. Ja bym zostawił tak jak jest :motorcycle:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: Piotrek9007 »

Ja leciałem żony 535 z wiatrem w plecy 170km/h, to wg mnie maksymalna prędkość. Nie ma szyby ani kufrów. Ale tak jak piszą koledzy to prędkość chwilowa i żadnej przy tym przyjemności. Tak tylko sprawdzić ile pójdzie i lecieć sobie dalej normalnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Online

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: MarcinS »

Dla mnie optymalna prędkość jazdy, to 80-85km/h. :chopper: :cool:
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: PanG »

@MarcinS

Dokładnie :chopper:
Żyj i daj rzyć innym.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: Blunio »

MarcinS pisze: 29 kwietnia 2019, 20:51 Dla mnie optymalna prędkość jazdy, to 80-85km/h. :chopper: :cool:
Na autostradzie można zapiąć stówkę. A nawet trochę więcej :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Online

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: MarcinS »

Blunio pisze: 30 kwietnia 2019, 17:23 Na autostradzie można zapiąć stówkę. A nawet trochę więcej :kawa:
Można, oczywiście. Ale przy moim stylu jazdy nawet na autostradzie jadę w tempie tirów, jeśli mogę. :P Czy to na moto, czy autem. A jak jest możliwość, to autostrady w ogóle omijam. :)
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: Top Gun »

Same M. Markezy :lol: Virka to motocykl do.przejażdżek, a nie zapierdalania :motorcycle:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: Blunio »

Top Gun pisze: 01 maja 2019, 09:32 Same M. Markezy :lol: Virka to motocykl do.przejażdżek, a nie zapierdalania :motorcycle:
No ale jak zabraknie, to trzeba sprawę ogarnąć szybko i sprawnie, a nie lansować się :pomocy:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
W.J.
Posty: 32
Rejestracja: 16 listopada 2016, 14:28
Motocykl: 1100, FJR1300
Wiek: 51
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: W.J. »

Darek Adamczewski pisze: 15 marca 2019, 17:47
g.ciuruk pisze: 09 marca 2019, 17:53 Witam ;)

moja Virażka leci 135 - 140 km/h na prostej - model z 1996, numer silnika 2YL..., sprowadzany z Niemiec. Większość z was chwali się że do 160 nie ma problemu
No, i pewnie przy tych 160, to 4 l/100 km nie przekraczają :lol: Osiągi Twojej Virażki to raczej średnia w populacji.
to Ty też się chwal😀
A na 535-tce przyjemność z jazdy zwiewa przy 120 km/h
Dalej jesteś trzepany wiatrem
I ain't come here for a coffee
I ain't looking for no fun
Don't expect me to be sober
Well you know I'm running wild
I don't wear no crown of thorns
Well you know I never pray
I won't offer no salvation
I was born to raise some hell
Wiecho
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: Darek Adamczewski »

W.J. pisze: 13 maja 2019, 19:00
A na 535-tce przyjemność z jazdy zwiewa przy 120 km/h
Dalej jesteś trzepany wiatrem
Pełna zgoda. Moja 1100 wyciąga co prawda ok. 180 km/godz czy raczej nieco ponad 110 mil/h i nawet ze dwa razy tyle spróbowałem. No i starczy. Rzeczywiście przyjemność z jazdy kończy się gdzieś ok. max 130-140, o ile huk powietrza w uszach i telepanie byle podmuchem można nazwać przyjemnością. Niemal każdy choper ma aerodynamikę stodoły i nawet przy jakiejś tam szybie przed gębą "wiater trzepie" niemiłosiernie. Jak tu już napisano, Virki służą do wożenia się, a nie do zapier..lania. Faktem jest jednak, że po maksymalne prędkości można w pewien sposób ocenić stan i jakość regulacji silnika. Ja raz zaliczyłem trochę wariacką jazdę, gdy w +/- godzinę przyleciałem z Częstochowy do mojego Aleksandrowa (i to nocą po "1"), ale mądrym tego nie nazwę. Po prostu prawym pasem strach było jechać szybciej niż 80-tką, bo w koleinach rzucało jak cholera i na dodatek TIR-y mnie doganiały. Za to na lewym pasie dojeżdżały mnie osobówki i nie chciałem im na prawy zjeżdżać, żeby się nie wyje.ać! Co było robić, poniżej 160 chyba tylko na skrzyżowaniach zwalniałem.
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: Blunio »

Darek Adamczewski pisze: 13 maja 2019, 20:16 Co było robić, poniżej 160 chyba tylko na skrzyżowaniach zwalniałem.
Kozak :boks:
:kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
kapitanwasyl
Posty: 592
Rejestracja: 13 października 2011, 21:27
Motocykl: WSK , Junak...XV 250
Lokalizacja: Wszędzie blisko ... bo prawie z samego centrum :)
Wiek: 48
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: kapitanwasyl »

Darek Adamczewski pisze: 13 maja 2019, 20:16

Niemal każdy choper ma aerodynamikę stodoły i nawet przy jakiejś tam szybie przed gębą "wiater trzepie" niemiłosiernie.

"Przy jakiejś tam szybie " to dopiero trzepie !!! Byle mocniejszy podmuch i leci się z prawa na lewo he he :mrgreen:
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Online

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: MarcinS »

Ja moją jechałem licznikowe 140km/h. Szyby nie mam i przyjemność z jazdy była żadna. Na manetce jeszcze coś było do nawinięcia, ale jakoś mnie nie korciło. Zwolniłem do prędkości "tirowej" i cieszyłem się jazdą. :bikersmile:
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
Awatar użytkownika
janko28
Posty: 94
Rejestracja: 14 października 2018, 16:51
Motocykl: virago 750 1998r
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 50
Status: Offline

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: janko28 »

Co prawda 750-tką w zeszłym roku na krajówce 170 bez problemu z zapasem w manetce i to z plecaczkiem 70 kilo i 185cm wzrostu bo podkur.. mnie jakiś koleś w skodzie.
Może i motung zrywny i pewnie pod 190 by podszedł to powiem wam że silnik w ramie bez poduszek robi z virki szlifierke kątową ,przynajmniej tak czułem w ręcach jak bym pracował flexem takie mrowienie przez chwile od tych drgań.
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Online

Re: prędkość masymalna Virago XV535 S

Post autor: MarcinS »

Ciesz się, że nie masz V45* jak w hd! Wibracje jeszcze większe.
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
ODPOWIEDZ