Regulacja zaworów Virago 125

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
krystian2042
Posty: 2
Rejestracja: 19 marca 2021, 11:55
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Regulacja zaworów Virago 125

Post autor: krystian2042 »

Witam wszystkich, kupiłem na początku roku Yamaha Virago 125 z 1997 roku. Robię w niej serwis jako że jestem majsterkowiczem i lubię i wydaje mi się że dużo rzeczy umiem. Chciałbym się dowiedzieć jak tutaj prawidłowo ustawić zawory ssące i wydechowe żeby niczego nie uszkodzić a poprawić bo z tego co wiem to przez pięć lat nikt do zaworów nie zaglądał. Mam już zakupiony szczelinomierz i wiem że na ssących ma być 0,10 a na wydechowych 0,12. Jak ustawić wał żeby zawory nie były podparte?
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Regulacja zaworów Virago 125

Post autor: Feniks »

Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Regulacja zaworów Virago 125

Post autor: Top Gun »

krystian2042 pisze: 07 kwietnia 2021, 22:21 Witam wszystkich, kupiłem na początku roku Yamaha Virago 125 z 1997 roku. Robię w niej serwis jako że jestem majsterkowiczem i lubię i wydaje mi się że dużo rzeczy umiem. Chciałbym się dowiedzieć jak tutaj prawidłowo ustawić zawory ssące i wydechowe żeby niczego nie uszkodzić a poprawić bo z tego co wiem to przez pięć lat nikt do zaworów nie zaglądał. Mam już zakupiony szczelinomierz i wiem że na ssących ma być 0,10 a na wydechowych 0,12. Jak ustawić wał żeby zawory nie były podparte?
Zawory w Virce raczej będą za luzne niż za ciasne :nazdrowie:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
krystian2042
Posty: 2
Rejestracja: 19 marca 2021, 11:55
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Re: Regulacja zaworów Virago 125

Post autor: krystian2042 »

Top Gun pisze:
krystian2042 pisze: 07 kwietnia 2021, 22:21 Witam wszystkich, kupiłem na początku roku Yamaha Virago 125 z 1997 roku. Robię w niej serwis jako że jestem majsterkowiczem i lubię i wydaje mi się że dużo rzeczy umiem. Chciałbym się dowiedzieć jak tutaj prawidłowo ustawić zawory ssące i wydechowe żeby niczego nie uszkodzić a poprawić bo z tego co wiem to przez pięć lat nikt do zaworów nie zaglądał. Mam już zakupiony szczelinomierz i wiem że na ssących ma być 0,10 a na wydechowych 0,12. Jak ustawić wał żeby zawory nie były podparte?
Zawory w Virce raczej będą za luzne niż za ciasne :nazdrowie:
Tzn nie pomogło to nic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Regulacja zaworów Virago 125

Post autor: Darek Adamczewski »

Koledzy delikatnie Ci sugerują, aby zgodnie z netykietą najpierw się ładnie przywitać.
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Regulacja zaworów Virago 125

Post autor: Top Gun »

Darek Adamczewski pisze: 08 kwietnia 2021, 17:31 Koledzy delikatnie Ci sugerują, aby zgodnie z netykietą najpierw się ładnie przywitać.
Sugeruję żeby zaworów nie ruszać :roll: bo to nie kielnia, i można zepsuć :nazdrowie:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Regulacja zaworów Virago 125

Post autor: Feniks »

:rock: a niech sie bierze za wory jak ma taką potrzebe.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
leopold
Posty: 579
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:12
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Status: Offline

Re: Regulacja zaworów Virago 125

Post autor: leopold »

Oj tam, oj tam, nie przejmuj się niektórymi odzywkami, to po prostu skutek braku jeżdżenia :) Zazwyczaj są mili...
Pobierz manual i działaj wg. manuala. Po prostu zgodnie z instrukcją.
Pozdrawia Leopold
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Regulacja zaworów Virago 125

Post autor: MarcinS »

Niestety są tutaj tacy, którzy postów mają multum, tyle że ani jednego merytorycznego...
Co do ustawiania zaworów: zasada taka sama, jak przy większych Virago i takimi opisami możesz się sugerować. Ogólna zasada - luzy ustawiasz, gdy tłok jest w górnym martwym punkcie suwu sprężania. Można ten punkt znaleźć patrząc na znaki na kole magnesowym i obserwując, czy dźwigienki zaworowe się ruszają. Ruszać się nie powinny. GMP tłoka można też sprawdzić przez otwór świecy.
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Regulacja zaworów Virago 125

Post autor: Feniks »

MarcinS pisze: 09 kwietnia 2021, 19:09 ...czy dźwigienki zaworowe się ruszają. Ruszać się nie powinny. GMP tłoka można też sprawdzić przez otwór świecy.
:frustrated: merytorycznie czy einzcyrotyrem
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
ODPOWIEDZ