kolizja parkingowa

Odnośniki do stron o tematyce motocyklowej...
Klaudor
Posty: 10
Rejestracja: 07 lipca 2021, 09:27
Motocykl: virr
Status: Offline

kolizja parkingowa

Post autor: Klaudor »

Witam. Kolizja parkingowa. Sprawca uciekł z miejsca kolizji(właściciel samochodu jeszcze inny). Został złapany. Był na Policji na przesłuchaniu. Nie podpisał mandatów i wyjechał za granicę. Teraz zostanie przesłany wniosek o ukaranie do Sądu. Dostanę numer polisy od właściciela pojazdu. Samochód mam uszkodzony. Policjant mówi, że dopiero po wydaniu wyroku skazującego mogę naprawiać samochód. Jak to wygląda z strony ubezpieczalni? Przecież ta sprawa może się ciągnąć...
Awatar użytkownika
Hessus
Posty: 355
Rejestracja: 22 października 2016, 19:59
Motocykl: XV 1100, DL650
Lokalizacja: Czę100chowa
Wiek: 46
Status: Offline

Re: kolizja parkingowa

Post autor: Hessus »

Miałem podobną sytuację jak mi pijor zaparkował na dupie -jazda bez prawka i bez ubezpieczenia auta. Wina według policji bezsprzeczna pijora ale jako, że kasa miała być zwrócona z funduszu gwarancyjnego ubezpieczyciel czekał aż sąd orzeknie o winie. Dopiero wtedy dostałem zwrot kosztów. Naprawić możesz od ręki na swój koszt. Wszystkie faktury później przedstawisz i po uprawomocnieniu wyroku dostaniesz zwrot.
Ściśle przestrzegam diety: wino, śpiew i kobiety...
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: kolizja parkingowa

Post autor: leszekk »

Rozumiem, że numer polisy już masz. Jeśli nie to na stronie funduszu gwarancyjnego znajdziesz po numerze rejestracyjnym pojazdu.
Zgłaszasz szkodę przez portal ubezpieczalni, wysyłasz dokumentację zdjęciową, umawiasz się na ewentualne oględziny.
Jeśli dla ubezpieczalni dokumenty z policji nie będą wystarczające to prawdopodobnie wstrzymają się z wypłatą odszkodowania i będziesz czekał do wyroku jak pisze Hessus.
W przypadku gdybyś miał AC mógłbyś pójść do swojej ubezpieczalni i zgłosić szkodę. Wtedy Twoja ubezpieczalnia pokryłaby koszty i ewentualnie dochodziła zwrotu od sprawcy.
Pozostaje pytanie - jak rozległa musiałaby być ta szkoda z kolizji parkingowej żeby miało to sens? Co on, TIRem nawracał i przejechał po Twoim samochodzie czy tylko obdrapał błotnik i zderzak?
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
ori
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2022, 13:18
Motocykl: virr
Status: Offline

Re: kolizja parkingowa

Post autor: ori »

Towarzystwo może wypłacić na podstawie uznania roszczenia lub na podstawie wyroku/mandatu stwierdzającego winę. W przypadku gdy okoliczności szkody nie budzą watpliwości (notatka policyjna) może nastapić wypłata (choć może też czekać na wyrok) . Zgłoś szkodę, inaczej się nie dowiesz jak będzie w tym przypadku.
Czasami warto jest zerknąć sobie na oferty banków w zakresie ubezpieczęń:
https://www.konto-studenckie.pl

Szczególnie dobre sa przygotowane dla młodych osób w ramach kont studenckich.
Ostatnio zmieniony 21 września 2022, 12:11 przez ori, łącznie zmieniany 1 raz.
Kazor
Posty: 796
Rejestracja: 15 czerwca 2008, 20:47
Motocykl: XV750 śpi, jest 1100
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kolizja parkingowa

Post autor: Kazor »

UFG, instytucja iluzoryczna.
...sky is the limit ;)
ODPOWIEDZ