Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: sart »

DAREK.S tak jak napisałem:
sart pisze:tak piszą na forach
nigdy nie byłem w Słowenii, więc nie będę się wymądrzał. A ceny, zaczerpnąłem z tej stronki: http://www.visitslovenia.pl/artykuly/1, ... 5%82owenii
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: DAREK.S »

sart pisze:DAREK.S tak jak napisałem:
sart pisze:tak piszą na forach
nigdy nie byłem w Słowenii, więc nie będę się wymądrzał. A ceny, zaczerpnąłem z tej stronki: http://www.visitslovenia.pl/artykuly/1, ... 5%82owenii
Ceny podane na tej stronce pasują do tych które można znaleźć na stronach marketów, np. http://www.mercator.si/si/akcije/#/razvade
Niestety my mieliśmy tego "pecha", że odwiedzaliśmy bardzo popularne turystycznie miejsca i Słoweńcy chyba korzystają z tego, że większość odwiedzających je turystów to Niemcy, Austriacy i inni goście z twardą walutą w kieszeni. Marketów raczej w okolicy nie było, a w lokalnych sklepikach ceny były jednak wyższe niż podane.
O ile jednak z tymi cenami można się zgodzić, to stwierdzenie
"Ceny w Słowenii należą do najniższych w regionie, jest ona znacznie tańsza niż w Austria czy Chorwacja"
wydaje mi się mocno naciągane. Zwłaszcza stwierdzenie że jest tam taniej niż w Chorwacji. Nie pamiętam ile płaciliśmy za paliwo, bo tu nie było chyba dużej różnicy, ale najbardziej uderzyły nas ceny biletów wstępu do miejscowych atrakcji - 8-10EUR zamki, 25EUR jaskinie, 10EUR za pół godzinną przejażdżkę łódką, itd. Wszystkie ceny dotyczą jednej osoby.
Tak jak wcześniej pisałem, my kręciliśmy się raczej w rejonach alpejskich i być może na wybrzeżu jest taniej.
Oczywiście, nie chciałbym też nikogo zniechęcać do odwiedzenia Słowenii, bo to naprawdę piękny kraj i sami chcielibyśmy tam jeszcze wrócić. Tak więc Sart nie przejmuj się tym co napisałem tylko śmiało planuj urlop, bo naprawdę warto. :rock:
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: sart »

DAREK.S pisze:Tak więc Sart nie przejmuj się tym co napisałem tylko śmiało planuj urlop, bo naprawdę warto. :rock:
Dzięki DAREK.S za info :nazdrowie: . Jak będzie tak drogo jak piszesz, to oleję Słowenię i polecę do CRO :rock:
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
fynfeuro
Posty: 446
Rejestracja: 25 lipca 2011, 15:54
Motocykl: była Miotła -535
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: fynfeuro »

Może i nie znam się, może i za mało jeździłem, ale dla Goś i jej kierowcy miałbym radę - chyba, że to już przećwiczyli.
Dla sprawdzenia się przed tak długą trasą spróbujcie może pokonać razem najdłuższą trasę w kraju? Daleka podróż jednym ciągiem (bez przerw na zwiedzania) do miejsca noclegu (niech będzie pole namiotowe nad morzem) i powrót. Co prawda mieszkacie w centrum kraju i wszędzie macie blisko, nie tak jak z Zakopanego do Szczecina, ale kilka godzin razem w siodle pozwoli ocenić stan motocykla, stan kondycji tyłka, ubioru i co jeszcze potrzebnego z ubrania. Dwa dni wycieczki a doświadczenie cenne. W razie tfu, tfu awarii jesteście w kraju, zawsze w tym zakątku traficie na pomocną dłoń czy to z forum, czy "obcego-naszego".
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na adrenalinę a wzrasta na spokój
Nie młody i gniewny, ale stary i wqrw...y. Czasami zgryźliwy, bo tetryk.
Obrazek
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: hetman »

Oczywiście masz rację fynfeuro. Teraz po remoncie na pewno oblatam trochę motor żeby sprawdzić co go jeszcze boli. O naszą wytrzymałość na długim dystansie raczej się nie obawiam, tzn bardziej ze względu na wygodę Gosi trzeba będzie robić krótkie postoje może co jakieś 150km, ja na miejscu kierowcy raczej nie mam na co narzekać.
Moja pierwsza jazda motocyklem (nie licząc jazdy na kursie) to było 350km ze Śląska już swoim Virago po zakupie :mrgreen: Kiedyś już o tym wspominałem, ale nadmienię raz jeszcze chociaż nie ma się czym chwalić :wink: że to było jeszcze w trakcie kursu :cool: Ale potem już nie jeździłem aż do odebrania prawka. Uznałem, że wykorzystałem już swój limit szczęścia :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
bendeer
Posty: 295
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:41
Motocykl: Suzuki DL1000 VStrom
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: bendeer »

-waldi- pisze:jedź przez Węgry opłaty odpadają
na węgrzech jest opłata za s-ki i autostrady na motocykle - chyba, że się coś zmieniło :)

http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/we ... 1,251.html
Obrazek

'85 XV750 Virago -> '95 VT1100 C2 ACE Shadow -> '08 DL1000 V-Strom
Awatar użytkownika
bosca
Posty: 171
Rejestracja: 28 stycznia 2012, 16:53
Motocykl: 535
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: bosca »

Dla zainetersowanych tematem chorwackim - 19-22/07 w miejscowości Kastela (koło Splitu) jest organizowana dość duża imperza motocyklowa. Koresponduję z tamtejszym klubem moto i prawie jestem zdecydowana jechać.
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: Antek »

Hetman siadaj i jedź z tym małym namiocikiem i palniczkiem i workiem zupek chińskich jak Twoja dziewczyna to opisała Ja tak objechałem całe Włochy i Chorwacje z góry na dół i moim zdaniem jest to najlepsza metoda podróżowania namiotu często nawet nie rozbijaliśmy bo było tak ciepło że spaliśmy poprostu na plaży, jak rozbijaliśmy to zazwyczaj w miejscach mało uszęszczanych, gdzieś na dzikich plażach ale to jest właśnie w tym najpiekniejsze zasypiać i budzić się codziennie w innym miejsu... Ale albo ktoś to pokocha albo znienawidzi Wam życzę tego pierwszego !
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: hetman »

Ja to uwielbiam tylko na razie, jak może wiesz, nieprzewidziane techniczne komplikacje kazały mi odłożyć planowanie na później.
Obrazek
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: -waldi- »

bosca pisze:Dla zainetersowanych tematem chorwackim - 19-22/07 w miejscowości Kastela (koło Splitu) jest organizowana dość duża imperza motocyklowa. Koresponduję z tamtejszym klubem moto i prawie jestem zdecydowana jechać.
my tam będziemy :D
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: -waldi- »

to jak przyjeżdża ktoś na zlot, bo my już czekamy

:D
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
ori
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2022, 13:18
Motocykl: virr
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: ori »

Hej. Czy zna ktoś z Was, alternatywę dla namiotów Decathlon fresh and black? Dokładnie ma być to samo, czyli tropik nieprzepuszczający światła i czarna sypialnia. Szukałem googlałem i nie znalazłem. Czyżby opatentowali to rozwiązanie? Mam taki i jest ok, ale fajnie jak by była sypialnia podwieszona i stelaż na zewnątrz. Ktoś? Coś?
Pytanie no2: apka do blokady ekranu smartfona, jako nawigacji w czasie deszczu (ktoś chyba jakąś polecał, nie mogę znaleźć)
Pytanie no3: też chyba było i też nie mogę znaleźć, podobno jest taki płyn, który poprawia "dotyk" rękawiczek na ekranie smartfona.
Klaudor
Posty: 10
Rejestracja: 07 lipca 2021, 09:27
Motocykl: virr
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: Klaudor »

quechua.
Mam 2 osobowy . Spokojnie wsadzam do niego kufry ubrania i mam miejsce coś w namiocie ugotować podczas deszczu / wiatru. Zaciemnienie robi robotę ponieważ można lepiej się wysypiac . Słońce na plaży w ciepłych krajach nie powoduje czeskiej sauny . Dla dwóch osób polecił bym 3 osoby albo już kupić Black white 2 sekundowy.
Najlepiej będzie przejrzeć sobie je na stronie https://aktywnyturysta.pl/kategoria-pro ... rystyczny/
ODPOWIEDZ