Moto ze stanów pod dom

Odnośniki do stron o tematyce motocyklowej...
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Moto ze stanów pod dom

Post autor: Marek. »

Co prawda, nadzieja umiera ostatnia, ale z racji tego, że nic interesującego i na moją kieszeń nie mogę znaleźć w Polsce, zaczynam się rozglądać za jakąś firmą, która:

- Poszuka w stanach moto, według moich kryteriów (rocznik, stan)
- Sprawdzi fizycznie jego stan, zrobi dla mnie uczciwą dokumentacje tego stanu
- Kupi, sprowadzi do kraju, opłaci co trzeba, przetłumaczy co trzeba i dostarczy moto pod dom.
- Ja odbieram, płacę za całość plus ich prowizja.

Czy zna ktoś taką firmę?

Żeby nie było nieporozumień, nie szukam firmy, która sprowadzi mi złom za połowę ceny ale firmy która sprowadzi mi uczciwie motocykl w cenie rynkowej.
Kazor
Posty: 796
Rejestracja: 15 czerwca 2008, 20:47
Motocykl: XV750 śpi, jest 1100
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Moto ze stanów pod dom

Post autor: Kazor »

xD
...sky is the limit ;)
Awatar użytkownika
mały v8
Posty: 564
Rejestracja: 19 kwietnia 2010, 23:05
Motocykl: GL 1200 , Jawa 250
Lokalizacja: Siedlce
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Moto ze stanów pod dom

Post autor: mały v8 »

Zapomniałeś dodać, ze jak ci się np kolor nie spodoba, to niech go zabierają , i szukają następnego :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Moto ze stanów pod dom

Post autor: Marek. »

mały v8 pisze: 07 lipca 2022, 09:40 Zapomniałeś dodać, ze jak ci się np kolor nie spodoba, to niech go zabierają , i szukają następnego :lol:
Wow... no to wymyśliłeś.
Ale i tak lepiej, niż wcześniejszy wpis.

Najlepiej obydwaj napiszcie do AmerAuto, i ich wyśmiejcie:

"Firma AMER-AUTO w imieniu klienta od A do Z załatwia wszystkie czynności związane z importem auta z USA do Polski – doradztwo, zakup, transport, opłaty, dokumenty itp. Posiadamy wszystkie niezbędne narzędzia i umowy, które będą dla Państwa gwarancją bezpiecznego i udanego zakupu. Korzystając z usług AMER-AUTO auto kupione za oceanem zostaje dostarczone do klienta pod dom z pełną dokumentacja, przygotowane do rejestracji, nie muszą Państwo borykać się ogromem formalności związanych z importem samochodu z USA."

PS
Tak, ta firma sprowadza też moto

Jeszcze muszę sprawdzić firmę KARO, jak też tak robią, to podam wam namiary, bo ich też powinniście wyśmiać, bo przecież to głupota. No bo jak... a jak się klientowi kolor nie spodoba i podrze umowę???

No ale POMOCNI jesteście jak zwykle, naprawdę mega... brawo wy.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Moto ze stanów pod dom

Post autor: leszekk »

Marek. - koledzy się śmieją dlatego, że kupowanie używanego motocykla jedynie na podstawie (retuszowanych) zdjęć może być niewąską niespodzianką.
Oczywiście nie twierdzę, że kupowanie w renomowanym salonie w gronie 10-ciu prześmiewców/recenzentów skończy się lepszym efektem.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Moto ze stanów pod dom

Post autor: Marek. »

leszekk pisze: 07 lipca 2022, 15:23 Marek. - koledzy się śmieją dlatego, że kupowanie używanego motocykla jedynie na podstawie (retuszowanych) zdjęć może być niewąską niespodzianką.
...
I ok, tyle, że ja ma dość odwiedzania komisów i słuchania bajek o niebitych sprowadzonych właśnie ze stanów, gdzie wpisanie VPN w zwykłą goglarkę przy sprzedawcy, pokazuje to "niebicie".
Na te niebite już zmarnowałem dużo czasu i kupę kasy a tą wolałbym wydać na lepsze moto, niż kolejne odwidziny.
Wrzucił bym nawet zdjęcia, bo mam zrobione, tych niebitych i zdjęcia znalezione w necie, jak wygladały przed, np z takich stron jak ta:
https://www.crashedtoys.com/lot/4000369 ... nc-raleigh

Może ja jestem dziwny i chciałbym uczciwie zapłacić, za moto w uczciwym stanie, niestety jest to dość trudne.
I żeby nie było, nie szukam perełki, tylko motocykla, którego sprzedawca będzie na tyle inteligentny, że będzie sobie zdawał sprawe z tego, że wszystko można dzis sprawdzic... no może wiekszość.
Moto po ślizgu? Dlaczego nie... tylko sprzedawca mów co i jak, bo przecież ku!@# widzę, że bak był "teraz" malowany a reszta tylko odnawiana. No ale jak mi ktos wciska bajkę, że bezwypadkowy, to jak ja się mam go zapytać, czy dobrze był zrobiony, gdy on udaje, że nie wie o co chodzi i dopiero jak mu pokażę smartfona ze zdjęciami... a no wiem, pan... bo...

Dziś właśnie byłem oglądać kolejna "perełkę", no ale ludzie kochani... jak usłyszałem cenę, to nawet szkoda było negocjować, bo bity z 2014 (sprawdziłem po vin) wyceniono jak dobrze utrzymany 2015...
Moto nie był zbyt mocno uderzony, no ale urwa 40 000???

Temat można zamknąć, bo ja mam już dość :frustrated:

:motorcycle:
Awatar użytkownika
mały v8
Posty: 564
Rejestracja: 19 kwietnia 2010, 23:05
Motocykl: GL 1200 , Jawa 250
Lokalizacja: Siedlce
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Moto ze stanów pod dom

Post autor: mały v8 »

Ochłoń człowieku gadasz jak małe dziecko. Nikt ci na swój koszt nie sprowadzi motocykla pod dom. Te wszystkie ogłoszenia to oferty aukcyjne na które musisz wywalić kasę w ciemno, a oni dopiero dysponując Twoją kasą mogą uczestniczyć w licytacji. Nikt swojej kasy nie wywali ,i nie przytarga złomu z drugiego końca globu bo Ty może kupisz, albo nie. Zastanów się sam co napisałeś. Szukasz tyle po kraju, przeszkadzają ci jakieś pomalowane baki, a chcesz w ciemno zamówić motocykl bez ryski ze stanów na słowo honoru pośrednika :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Moto ze stanów pod dom

Post autor: Marek. »

mały v8 pisze: 08 lipca 2022, 09:16 Ochłoń człowieku gadasz jak małe dziecko. Nikt ci na swój koszt nie sprowadzi motocykla pod dom. Te wszystkie ogłoszenia to oferty aukcyjne na które musisz wywalić kasę w ciemno, a oni dopiero dysponując Twoją kasą mogą uczestniczyć w licytacji. Nikt swojej kasy nie wywali ,i nie przytarga złomu z drugiego końca globu bo Ty może kupisz, albo nie. Zastanów się sam co napisałeś. Szukasz tyle po kraju, przeszkadzają ci jakieś pomalowane baki, a chcesz w ciemno zamówić motocykl bez ryski ze stanów na słowo honoru pośrednika :lol:
1. Wow, no to złapałeś mnie za gorące...
W cywilizowanym swiecie obowiązuje cos takiego jak umowa i bez względu na to, czy pieniądze wyłożę przed czy po, taka umowa obowiązuje obie strony, więc Twój bul dupy jeżeli chodzi o moje pieniądze, jest mocno przesadzony.

2. Tak, dostałem informacje, że firma woli bym sam licytował, ewentualni oni będą licytować w moim imieniu, moimi pieniędzmi.
W innym wypadku, musiał bym do nich podjechać, by sporządzić odpowiednie umowy.

Na razie mam wyszukiwarki ofert ze stanów i jak nic w PL nie znajdę, to innej drogi nie widzę.
mały v8 pisze: 08 lipca 2022, 09:16 Szukasz tyle po kraju, przeszkadzają ci jakieś pomalowane baki, a chcesz w ciemno zamówić motocykl bez ryski ze stanów na słowo honoru pośrednika :lol:
Pomalowane baki mi nie przeszkadzają, pisałem o tym.
Przeszkadzają mi bajki, że moto nie był nigdy lakierowany, nie był nigdy uszkodzony, jak widzę, że miał lagi powyginane.
Czy tak trudno jest zrozumieć, że chce kupić motor ze znana historią nawet jeżeli to historia napraw bo wówczas wiem co było robione i czy jazda na nim będzie bezpieczna.

I gdzie ja ku!@# napisałem, że chce bez ryski?
Brakło Ci argumentów, to zaczynasz konfabulować?
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Moto ze stanów pod dom

Post autor: leszekk »

A nie rozważałeś wyszukania czegoś w Europie? Na mobile.de jest mnóstwo ofert wszelkiego rodzaju motocykli - i od osób fizycznych i od dealerów. Z całą pewnością byłoby łatwiej taki motocykl przygotować do rejestracji w kraju - odpada wymiana lampy przedniej, kombinacje z kierunkowskazami, przeprogramowanie wyświetlacza (mile/kilometry) ...
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Moto ze stanów pod dom

Post autor: Marek. »

leszekk pisze: 08 lipca 2022, 14:48 A nie rozważałeś wyszukania czegoś w Europie? Na mobile.de jest mnóstwo ofert wszelkiego rodzaju motocykli - i od osób fizycznych i od dealerów. Z całą pewnością byłoby łatwiej taki motocykl przygotować do rejestracji w kraju - odpada wymiana lampy przedniej, kombinacje z kierunkowskazami, przeprogramowanie wyświetlacza (mile/kilometry) ...
Dzięki za link, rozważam każda mozliwość... na razie szukam informacji jakie mam opcje, bo nigdy tego nie robiłem.
Na poszukiwanie w kraju daje sobie jeszcze dwa może trzy miesiące, może cos znajdę... niestety w poniedziałek już do roboty, więc na wyjazdy będzie mniej czasu, ale może to i lepiej :cool:
Niestety odpaliłem, na jeden określony model, więc łatwo nie będzie...
Stany, to taka ostateczność, bo czasowo wychodzi dość długo.
Europa, to dobra opcja... no zobaczymy.

Dzięki poszukiwaniom naprawdę wiele się dowiedziałem.

Większość firm pomagająca w sprowadzaniu, licytacji itp. ze stanów, "robi" tylko w sprzętach bitych.
Podobnie jest z komisami, bo tu też większość komisów sprzedająca sprzęt z USA, sprowadza sprzęt po przygodach. I wystawia albo w takim stanie w jakim kupiła, oczywiście z doliczeniem sobie zarobku, albo sprzęt naprawia, lakieruje i sprzedaje, nie niema w tym niczego złego.

Problem jest w tym, że te komisy które naprawiają nie informują klienta o stanie przed, bo nie maja takiego obowiązku (to info od jednego z pośredników). I to też można by przełknąć, gdy moto jest po lekkim szlifie ale nie w sytuacji, gdzie zachodzi niebezpieczeństwo pęknięcia ramy

Mi naprawdę włos się jeżył na głowie, jak sprawdziłem parę VINów moto które pięknie sie prezentowały. Może ja się nie znam, ale jak lagi z kołem były pod moto, to...

Dobra, koncze, bo za chwilę znów ktos się przy..., że marudzę...
:motorcycle:
Awatar użytkownika
mały v8
Posty: 564
Rejestracja: 19 kwietnia 2010, 23:05
Motocykl: GL 1200 , Jawa 250
Lokalizacja: Siedlce
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Moto ze stanów pod dom

Post autor: mały v8 »

Marek. pisze: 08 lipca 2022, 13:50 Twój bul dupy jeżeli chodzi o moje pieniądze, jest mocno przesadzony.
Chyba ciebie dupa boli od jazdy komarkiem,mi twoja kasa koło wacka lata, wszystko wiesz najlepiej, to po co szukasz porady na forum? Zleć niech ci kupią, przywiozą będziesz zadowolony. Tylko tacy co wszystko wiedzą najlepiej , zawsze na marnym sprzęcie potem jeżdżą. :lol:

Tyle w tym temacie, dziękuję za uwagę, żegnam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Moto ze stanów pod dom

Post autor: Marek. »

mały v8 pisze: 08 lipca 2022, 18:04
Chyba ciebie dupa boli od jazdy komarkiem,..
No tak, wygrałeś potyczkę, bo masz większego...
Ale żenada...
I ty masz 45lat?
Matko jedyna...

PS
"komarka" sprzedałem, więc pudło :cool:
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Moto ze stanów pod dom

Post autor: PanG »

Obrazek
Żyj i daj rzyć innym.
Kazor
Posty: 796
Rejestracja: 15 czerwca 2008, 20:47
Motocykl: XV750 śpi, jest 1100
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Moto ze stanów pod dom

Post autor: Kazor »

Już wyżej zostało wyjaśnione, moje xD było o rzetelności pośredników.
Jak takiej sprawy nie ma załatwić ktoś priv, to marne szanse na rzetelne rozwiązanie.
...sky is the limit ;)
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Moto ze stanów pod dom

Post autor: HaCaT »

Mogę pomóc w sprowadzeniu moto z USA/Kanady. Kontakt przez PW.
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Moto ze stanów pod dom

Post autor: Marek. »

Oczywiście wszystko wiedzący krzykacze wiedzą najlepiej, ja jednak pogrzebałem i jest co najmniej parę firm, które się tym zajmują:
Tak, moto / auto jest dostarczane Pod dom.
Oczywiście w wypadku tańszych moto, nie ma to najmniejszego sensu, ale jak ktoś rozważa zakup czegoś droższego, to...

Procedura importu jednej z firm, (nie będę podawał nazwy, bo to nie reklama)w skrócie:

1. Przed przystąpieniem do licytacji lub zakupem pojazdu z salonu od dealera, podpisujemy z klientem Umowę.

2. Po jej podpisaniu klient zobligowany jest do wpłaty depozytu (w celu zabezpieczenia transakcji) w kwocie 3075 PLN (BRUTTO). Po odnotowaniu na koncie wpłaty od klienta, przystępujemy do zakupu (licytacji). W przypadku rezygnacji z zakupu przed dokonaniem transakcji (lub nie wygraniu licytacji), wpłacony depozyt jest zwracany klientowi w ciągu dwóch dni roboczych.

3. Płatności za pojazd + koszty w USA, klient dokonuje zaraz po jego zakupie .

4. Koszty w Europie(Niemcy-Polska) klient pokrywa po odprawie celnej pojazdu.

5. Klient otrzymuję zdjęcia zakupionego pojazdu, przed załadunkiem do kontenera w USA oraz po wyładowaniu z kontenera w Niemczech

!!! W ramach prowizji załatwiamy wszystkie formalności związane z importem auta z USA, klient odbiera pojazd pod domem z kompletem dokumentów przygotowany do rejestracji !!!

Czas realizacji zamówienia to około dwa miesiące.


WSZYSTKIE KOSZTY IMPORTU POJAZDU OKOŁO: USA 11tys PLN + EUROPA 8tys PLN = około 19tys PLN + wartość zakupu pojazdu na licytacji w USA

(!!! każdy klient dostaje od nas dostęp do licytacji na żywo on-line/widzi przebieg zakupu pojazdu na aukcji !!!)

Czy to dużo, czy mało, to już rzecz kupującego, czy warto?... też.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Moto ze stanów pod dom

Post autor: leszekk »

Pochwal się co kupiłeś. To będzie najlepsza reklama że ma to sens.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
ODPOWIEDZ