Garaż w bryle czy osobno

Odnośniki do stron o tematyce motocyklowej...
Klaudor
Posty: 10
Rejestracja: 07 lipca 2021, 09:27
Motocykl: virr
Status: Offline

Garaż w bryle czy osobno

Post autor: Klaudor »

Garaż w bryle czy osobno? Chciałbym dwustanowiskowy z miejscem na rowery i mały stół roboczy, więc pewnie ponad 40m2. Jak macie i czy jesteście zadowoleni?
marcinz666
Posty: 63
Rejestracja: 31 maja 2018, 08:48
Motocykl: XV 1100
Lokalizacja: Rzeszów/ całe podkarpacie
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Garaż w bryle czy osobno

Post autor: marcinz666 »

Garaż w bryle ma swoje plusy, przejście bezpośrednio z domu, łatwiej go ogrzać, nie boli tak wyjście w deszczowy dzień :) No i jedna ściana mniej do zbudowania i ocieplenia.

Z drugiej strony osobny budynek na pewno zwiększy komfort domowników, którzy niekoniecznie chcą słuchać stukania młotkiem, czy szlifowania od rana do nocy.

Z tego co się orientuję to jest jeszcze temat znacznie wyższych podatków na garaż wolnostojący.
ori
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2022, 13:18
Motocykl: virr
Status: Offline

Re: Garaż w bryle czy osobno

Post autor: ori »

Mamy garaż w bryle - nad garażem taras - koszty dosyć spore aby wykończyć , zrobić izolacje itp. Wielkość 40 m2 - zdecydowanie za mało na 2 samochody i graty - mam 40 i proszę mi wierzyć to nie jest dużo. Plusy wszystko w zasięgu ręki. Komfort tez jest ważny.

Dodam, ze dla wygody duże znaczenie ma również wybór odpowiedniej bramy garażowej https://oknaprim.pl/bramy-garazowe/ Od siebie polecam kontakt z nimi.
W ofercie mają dobrej klasy bramy garażowe, powinni doradzić co się najlepiej sprawdzi.
Ostatnio zmieniony 27 września 2022, 13:01 przez ori, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Garaż w bryle czy osobno

Post autor: Arni »

Polecam w bryle budynku z dociepleniem ściany pomiędzy domem a garażem. W przypadku ogrzewania tylko domu, pomieszczenie garażu będzie dodatkowo stanowiło "bufor" termiczny znacznie ograniczający straty ciepła przez ścianę dom-garaż. Poza tym komfort użytkowania jest znacznie wyższy.
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
jurek okinawa
Posty: 84
Rejestracja: 27 września 2021, 17:21
Motocykl: VT 750 i BMWR1150R
Lokalizacja: wielkopolska
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Garaż w bryle czy osobno

Post autor: jurek okinawa »

tak się złożyło ,że wybudowałem w życiu 5 /tak pięć/garaży , ostatni który aktualnie użytkuje jest tym OK, 90m2, w osobnym budynku, oddzielne pomieszczenie na samochody 42m2, oddzielny ,,warsztacik,, ok.40m2. Sciany ocieplone styropianem 8+tynk, na dachu deskowanie +blacha.Dziś zrobiłbym dach z płyty warstwowej-estetycznie i ciepło. Ogrzewam zimową porą jak chcę podłubać przy moto lub coś innego,,kozą,, żeliwną na drewno.jak spalę trzy szczapy drewna, w środku sauna przy -5 na dworze.Tak więc garaż murowany, ocieplony i skrojony pod własne potrzeby -jakkolwiek to nie zabrzmi- trzeba wiedzieć czego się chce i oczekuje i tak go zbudować.
Awatar użytkownika
mały v8
Posty: 565
Rejestracja: 19 kwietnia 2010, 23:05
Motocykl: GL 1200 , Jawa 250
Lokalizacja: Siedlce
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Garaż w bryle czy osobno

Post autor: mały v8 »

Ja mam pod chałupą, zawsze ciepło, zero wilgoci, odpływy, można umyć auto nawet jak na dworze -20 ,zimą wyjeżdżasz, cieplutkim autkiem, można wypić flachę i wturlać się do domu, z minusów nie widzę.
Obrazek
ODPOWIEDZ