info na temat wydechu xv 125

Dodatki i przeróbki do Virago
Jakub_Krajniak
Motocykl: Virago 125 1999
Status: Offline

info na temat wydechu xv 125

Post autor: Jakub_Krajniak »

Witam, poszukuje informacji na temat wydechów w 125-tce, mianowicie strasznie mnie wkurza że jedna z rur jest "wpół aktywna" i chciałbym w przyszłości trochę przerobić wydechy tak aby pracowały niezależnie od siebie + rurka od tylnego cylindra jest cienciensza niż w wydechu od przedniego i z tego co słyszałem ujmuje to 4-5KM. Odrazu odpowiadam na pytanie po co, bo mogę i lubię. Problem zaczyna się w tym że nie wiem czy końcówki owych wydechów są identyczne czy ta górna rura nie jest wpół pusta, stąd zapytanie do bardziej doświadczonych kolegów, z góry dzięki za wszelkie info.
Awatar użytkownika
PanG
Motocykl: Twoja Stara 350
Kontakt:

Re: info na temat wydechu xv 125

Post autor: PanG »

Te 4-5KM Wiesiek z Cześkiem po pijoku mierzyli na hamowni przerobionej na potrzeby "eksperymentu" ze starej radzieckiej heblarki...Co za bzdura..

Układy wydechowe są liczone pod napełnianie i opróżnianie cylindrów. A to z kolei mocno zależy od innych zmiennych, jak choćby kąt wyprzedzenia zapłonu, czy otwarcia przepustnicy...
Cieńsze rury przyspieszają opróżnianie cylindra, a wspólna komora zmieszania lub łącznik między rurami o różnej długości równoważy pojemności w układzie i ma za zadanie wspomagać zjawiska falowe (nadciśnienia i podciśnienia) tam zachodzące.

Chciałeś wiedzieć, to już wiesz jak to wygląda w teorii. Teraz zrób po swojemu i przekonaj się, że w praktyce i z pojedynczym gaźnikiem te z pozoru głupie i "niefajne" założenia producenta jednak mają sens
Żyj i daj rzyć innym.
Awatar użytkownika
Marek.
Motocykl: Yamaha XVS

Post autor: Marek. »

Jakub_Krajniak pisze: 20 maja 2024, 08:49 ... i z tego co słyszałem ujmuje to 4-5KM. ...
Nie wierz w te bzdury. 4-5KM, to prawie dodatkowe 50% więcej mocy :frustrated: ...
Albo jesteś dorosły i jeździsz 125 znając jej ograniczenia (a jeździło się tym bardzo fajnie) albo to za mało, więc kupujesz coś większego.
No chyba, że kupiłeś moto by w nim ciągle grzebać... a z efektów i tak nigdy nie będziesz zadowolony.
Jakub_Krajniak
Motocykl: Virago 125 1999

Post autor: Jakub_Krajniak »

właśnie dlatego napisałem że z tego co słyszałem bo trochę nie chce mi się wierzyć, tak czy owak chciałbym zmodyfikować w zime co by miec co robić przez tak długi czas w garażu ten wydech co by się ona gary równo grzały i tak jestem na tyle perfekcjonistą haha
że mnie to irytuje. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Top Gun
Motocykl: CRF 1000

Post autor: Top Gun »

Jakub_Krajniak pisze: 04 czerwca 2024, 18:14 właśnie dlatego napisałem że z tego co słyszałem bo trochę nie chce mi się wierzyć, tak czy owak chciałbym zmodyfikować w zime co by miec co robić przez tak długi czas w garażu ten wydech co by się ona gary równo grzały i tak jestem na tyle perfekcjonistą haha
że mnie to irytuje. Pozdrawiam.
Uważaj...może jakiś demon mocy z tych przeróbek...wyjść :lol:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
ODPOWIEDZ