Wkład reflektora 5,75 cała

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
Marek.
Motocykl: Yamaha XVS
Status: Offline

Wkład reflektora 5,75 cała

Post autor: Marek. »

Szanowni...
W Strykerze mam gładka szybę światła przedniego. Moto z rynku nie europejskiego, więc światło jest symetryczne.
Powiedzmy, że ze względów sentymentalnych chciałbym tam zamontować wkład ze światłem asymetrycznym oparty o soczewki Fresnela, czyli taki jak w klasycznych starych WueSKach czy jawach.
Wkład to oczywiście standardowy 5,75 cala o ile dobrze pomierzyłem.

Pomyślałem :kawa: czyby nie wymienić wkładu ale z racji mojego cebulostwa, nie na oryginalny ale dopasować jakiś z istniejących na rynku tanich co nie znaczy ze złych, tylko dlatego, że nie oryginały od yamachy.

Krótki poszukiwania na alledrogo pokazał, że za całe 24 zł można nabyć wkład 5,57 do Ursusa... i nawet miał bym postojowe :lol: .

Myślicie, że da się to tak ogarnąć, czy raczej przesadziłem z cebulą?

Tego w moto nie rozkręcałem i nie za bardzo wiem jak to jest mocowane, czy jest tam jakiś... stelarz, czy może uchwyty są na samym wkładzie, bo ten ursusowy jak i inne, które znalazłem mocuje się chyba w jakimś "stelarzu" bo nie widzę żadnych "uszu" czy czegoś podobnego.

Myślicie, że da się to tak ogarnąć? Czy za dużo cebulstwa?

Po wpisaniu w szukajkę nazwy katalogowej tego wkładu:

LENS ASSY

5PX-84320-00-00

Mam coś takiego:
https://www.amazon.com/Yamaha-5PX843200 ... B00AJP8OKO

Jak widać tył wkładu jest nieco obudowany i są uszy, no ale nie wiem, czy to jest jakoś na stałe przyklejone, czy może da się to przenieść.

Od razu zaznaczam, wiem, że w Polsce i UE mogę jeździć na takich jakie mam.
A co do cebuli to 600zł vs 20zł chyba mówi samo za siebie. To prawie 145 kg cebuli oszczędności :mrgreen: .

Ktoś robił robił coć podobnego?
Awatar użytkownika
MarcinS
Motocykl: Virago XV535 2YL '93

Re: Wkład reflektora 5,75 cała

Post autor: MarcinS »

Jak pasuje to czemu nie? Może WESEM robi coś, co podejdzie?
A jakaś używka motocyklowa? Albo cały reflektor akcesoryjny i już.
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
Awatar użytkownika
Marek.
Motocykl: Yamaha XVS

Re: Wkład reflektora 5,75 cała

Post autor: Marek. »

MarcinS pisze: 11 czerwca 2024, 19:24 Jak pasuje to czemu nie? Może WESEM robi coś, co podejdzie?
A jakaś używka motocyklowa? Albo cały reflektor akcesoryjny i już.
Problem w tym, że nie wiem czy pasuje ale pewnie zamówię ze dwa, by przycebulić na wysyłce a jak by co cos sie z tego wystruga.

Jeżeli ten plastik z tyłu jest odpinany/odkręcany (zdjęcie na ebay) to nie będzie problemu, jeżeli nie to trzeba by znaleźć jakiś zbity i przełożyc albo zepsuć tą co mam... a to raczej najmądrzejsze nie jest.
Poczekam na gorszą pogodę i to porozbieram...

Z drugiej jednak strony, ludzie wkładaja do oryginalnego klosza te ledowe wkłady (nie pamietam jak się one nazywaja) i jakoś je mocują.

...sam fakt posiadania lampy od Ursusa w Yamaszce da mi wyższy lewel cebulaka :P

EDIT:
Chyba znalazłem rozwiazanie:
https://pl.aliexpress.com/item/10050060 ... ry_from%3A

zobaczymy co z tego wyjdzie...
ODPOWIEDZ