obrysówki

Dodatki i przeróbki do Virago
elvizz
Posty: 148
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 13:40
Motocykl: Vstar 1100
Lokalizacja: puławy
Wiek: 45
Status: Offline

obrysówki

Post autor: elvizz »

czy ktoś z was "namacalnie" oglądał takie oto świecidełka

http://moto.allegro.pl/item489376624_ob ... chrom.html

jak to w rzeczywistości jest zrobione? w miare solidne?
ew może ktoś wie gdzie albo jakie fajne obrysówki mozna kupić
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: obrysówki

Post autor: Antek »

a do czego to służy? na choinkę czy jak? nigdy nie spotkałem się z terminem "obrysówki"
Obrazek Czy daleko oni....?
Błażej
Status: Offline

Re: obrysówki

Post autor: Błażej »

Obrysówki to się raczej przydają w dużych samochodach, tak jak na przykład bus, lub ciężarówka z naczepą, ale w motorku to ja jeśli już pokombinowałbym coś z kierunkami z przodu żeby świeciły cały czas, tak jak jest to chyba w amerykańskich wersjach. No ale co kto lubi. Według mnie raczej zbędny bajer i szkoda dla niego rozgrzebywać instalacji, a już nie wspomnę o możliwych kłopotach z policjantami. Ja mam plan zrobić dodatkową listwę ze światłami z tyłu, przy koszu/stelażu na kufer, bo mam bagażnik za mały. No i dodatkowe światła będą pełnić istotną funkcję.
elvizz
Posty: 148
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 13:40
Motocykl: Vstar 1100
Lokalizacja: puławy
Wiek: 45
Status: Offline

Re: obrysówki

Post autor: elvizz »

jako że mam wersje usa to kierunki mi się świecą.

a takie delikatne obrysówki chciałem zamontować z przodu przy kole tam gdzie jest odblask przy zacisku hamulcowym. ot taki sobie bajer.
Awatar użytkownika
ŁAPA
Posty: 439
Rejestracja: 22 października 2008, 10:39
Motocykl: HD , FAZER
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 52
Status: Offline

Re: obrysówki

Post autor: ŁAPA »

Ja mam obrysówki w gmolach - czerwone
silniczek podświetlony na niebiesko
dwie lampy z przodu podłączony stroboskop, jak wyłączę świecą drogowe

taki kupiłem więc nie kombinowałem od fanatyka, ale bajer jest............. :rock:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: obrysówki

Post autor: Blunio »

ŁAPA pisze:silniczek podświetlony na niebiesko
Widziałem coś takiego. Bajer rzeczywiście fajny. Powiedz mi proszę, gdzie masz zamontowane diody (w jakich miejscach) ?
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
ŁAPA
Posty: 439
Rejestracja: 22 października 2008, 10:39
Motocykl: HD , FAZER
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 52
Status: Offline

Re: obrysówki

Post autor: ŁAPA »

WITKA , obrysówki są na diodach , diody umieszczone w gmolach(małe nawiercenie), połączenia diód wewnatrz gmola poprzez cienkie kabelki i tak szeregowo po 4 diody na jeden gmol,więc świecą na czerowno, silniczek oświetlony pod zbiornikiem paliwa pomiedzy dwoma garami podłączona dioda niebieska na niewidocznym delikatnym opakowaniu własnej konstrukcji, świeci na niebiesko i tyle , pozdrawiam
Jeszcze jedno to dosyć wysokie oparcie dla plecaczka też świeci na niebiesko , dioda włożona z tyłu pod wspaniałego mosiężnego ptaszka, też ciekawie to wygląda.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: obrysówki

Post autor: Blunio »

ŁAPA pisze:diody umieszczone w gmolach
To trochę pracochłonne. Ja widziałem kiedyś w Łodzi na Piotrkowskiej stojące maszyny - choppery. Silniki miały pieknie oświetlone na niebiesko, jak u Ciebie. Będzie mozna nad czymś takim pomyśleć. Pozdrówka :mrgreen:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: obrysówki

Post autor: DAREK.S »

elvizz pisze:jako że mam wersje usa to kierunki mi się świecą.
A jak to wygląda na przeglądach - nie czepiają się do kierunków święcących się na stale? I czy policja nie może czasami wlepić mandatu za niezgodne z przepisami oświetlenie?
Awatar użytkownika
Motokris
Posty: 368
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 23:05
Motocykl: FLSTF
Lokalizacja: Otwock
Wiek: 54
Status: Offline

Re: obrysówki

Post autor: Motokris »

Moim zdaniem obrysówki to fajna i przydatna rzecz! :rock: Kiedy jadę nocą na motocyklu ulicą nie oświetloną(bez latarni) to kierowcy puszek za każdym razem widząc jedno światło zbliżające się w ich kierunku to zawsze zapalają długie światła żeby się upewnić czy to aby nie puszka jedzie z jednym świecącym okiem.Tym samym za każdym razem jestem oślepiany! :???: W trasie,nocą to męczące!Gdy świecą z przodu obrysówki to od razu widać,że to motocykl!Chyba,że puszkarz nie ma wyobraźni i musi doświecić długimi żeby sie upewnić. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: obrysówki

Post autor: Blunio »

Motokris pisze:czy to aby nie puszka jedzie z jednym świecącym okiem
To dość powszechna przypadłość. Rozumiem, komuś może przepalić się światło mijania, może przepalić się postojówka. Ale oba razem? To już czyste niedbalstwo i nonszalancja, żeby nie powiedzieć że chamstwo i potencjalny morderca na drodze. Nie wiem tylko czy smerfy wyrażą aprobatę dla takiego rozumowania o odrysówkach, moim zdaniem poprawnego i podnoszącego bezpieczeństwo. Ze swej strony tylko mogę ostrzec koleżanki i kolegów, aby nie interpretowali jakącej z naprzeciwka puszki jako dwóch motocykli i nie podejmowali próby przejechania pomiędzy nimi :mrgreen:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
elvizz
Posty: 148
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 13:40
Motocykl: Vstar 1100
Lokalizacja: puławy
Wiek: 45
Status: Offline

Re: obrysówki

Post autor: elvizz »

darek.s pisze:nie czepiają się do kierunków święcących się na stale? I czy policja nie może czasami wlepić mandatu za niezgodne z przepisami oświetlenie?
na przeglądach nigdy nie miałem z tym problemów, a w razie co zawsze mozna w kilka minut je odłączyć. z psiarnią nigdy nie miałem z tego powodu żadnych problemów.
ODPOWIEDZ