Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: JohnnY »

Witam. Mam mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy tego typu, że śrubki, które trzymają dekielek są zardzewiałe i zjechane a zresztą sami zobaczcie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd3 ... 05804.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b2b ... 58946.html

Co można z tym zrobić? Czy może lepiej, tego nie dotykać i oddać do mechanika żeby on się męczył :?: POMOCY z góry dzięki :roll:
Awatar użytkownika
maciek535
Posty: 452
Rejestracja: 24 września 2008, 17:42
Motocykl: V Strom 650
Lokalizacja: Londyn-Krakow
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: maciek535 »

Mialem ten sam problem. Srubki delikatnie rozwiercilem tzn same lebki (nie pamietam nr wiertla ,musisz dojsc do tego eksperymentalnie :mrgreen: ) na tyle zeby zdjac pokrywe. Kombinerkami odkrecilem to co zostalo. Zamowilem nowe srubki w Yamasze ( koszty minimalne). I po problemie :bikersmile:
wiesiek.m
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: wiesiek.m »

napoczątek sprubuj je namoczyć jakimś WD czytam innym odrdzewiaczem potem delikatnie ptraktuj to młoteczkiem przez wkrętak iprubuj nie wygląda tak strasznie
Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: JohnnY »

No właśnie wiesiek.m próbowałem dzisiaj Twoim sposobem ale bez WD40 i nawet nie drgnęło :-( Zobaczę może je nawiercę ale najpierw kupię nowe śrubki żeby później ich nie szukał po całej Łodzi :grin:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: Blunio »

JohnnY, rozwiercanie to ostateczność, bo zawsze można coś zajechać wiertarką i będzie ból. Spróbuj jeszcze Coca- coli, potem poczekaj, weź jaki ostry wkrętak lub inne narzędzie o ostrych krawędziach i próbuj lekko pukając młoteczkiem obracać wkrętem traktując go po krawędziach (czyli stycznie do obwodu). Powinno pomóc. Jak nie, daj jeszcze coca-coli i poczekaj. Do sezonu daleko, jak nie puści dzisiaj, puści jutro. Cierpliwości :boks: (zgodnie z powiedzeniem: bądź cierpliwy, a każda się puści, dotyczy to oczywiście Lwa leżącego pod palmą i małp trzymających się gałęzi :razz: )
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: JohnnY »

Blunio, wiem że to ostateczność. Popsikałem WD-40 i na razie ani drgnie zobaczymy jutro mam nadzieję że pójdzie jak po maśle :mrgreen:
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: kyller »

JohnnY pisze:Blunio, wiem że to ostateczność. Popsikałem WD-40 i na razie ani drgnie zobaczymy jutro mam nadzieję że pójdzie jak po maśle :mrgreen:
zdziwiłbym sie jak by poszło
sam płyn hamulcowy działa tak jak wd 40 (w przypadku odkrecania srubek of korz)
jest kilka metod niestety kazda inwazyjna
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: Blunio »

kyller pisze:płyn hamulcowy działa tak jak wd 40
W pewnym sensie tak. Ale w tym przypadku mamy uszczelkę i jak dedukuję, płyn nie ma styczności ze śrubą. Mam nadzieję, że JohnnY będzie nas informował na bieżąco o postępach na polu walki ze śrubkami :boks:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: kyller »

Blunio pisze:
kyller pisze:płyn hamulcowy działa tak jak wd 40
W pewnym sensie tak. Ale w tym przypadku mamy uszczelkę i jak dedukuję, płyn nie ma styczności ze śrubą. Mam nadzieję, że JohnnY będzie nas informował na bieżąco o postępach na polu walki ze śrubkami :boks:
masz racje blunio
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: Marek73 »

Myśl pozytywnie. Po wszystkim będziesz miał nowe śrubki i idąc za ciosem kup od razu nową pokrywę:

http://moto.allegro.pl/item494975144_ya ... cowej.html

A tak na marginesie to Blunio dał Ci dobrą radę z tą colą. Wiertarka to ostateczność.
Ja miałem kiedyś podobny przypadek ale ze śrubką przy lince od gazu. Pojechałem do mechaników i przy użyciu porządnego śrubokręta dokonali coś w rodzaju nabicia "nowych" rowków.
Awatar użytkownika
zundapp600
Posty: 285
Rejestracja: 09 września 2007, 12:34
Motocykl: Virago Xv-750
Lokalizacja: Biłgoraj
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: zundapp600 »

Ja bym spróbował wkrętakiem udarowym . Wbrew pozorom daje bardzo dobre rezultaty w takich sytuacjach
http://www.niewiadowki.pl Forum przyczep Niewiadów

http://www.zundapp.pl Web Seite
Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: JohnnY »

No dzisiaj próbowałem i nic, ani drgnie :cry: w końcu się zdenerwowałem i skończyło się na wymianie oleju + filtra. No i co mam robić z tymi śrubkami :?:
Xondz
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: Xondz »

No jest jeszcze taki wynalazek jak wykrętak. Coś jak gwintownik tylko że z gwintem w odwrotną stronę. Należy w śrubie nawiercić otwór pod wymiar wykrętaka i go tam wkręcić, a że wkręca się w odwrotną stronę niż śruba gdy dojdzie do końca pozwoli na wykręcenie śruby.
Coś jak to:
http://www.okazje.info.pl/okazje/dom-i- ... -szt-.html

pzdr
X
Awatar użytkownika
iwan
Posty: 742
Rejestracja: 21 lutego 2008, 10:00
Motocykl: V-Strom
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: iwan »

JohnnY, mistrzu... spróbuj metodą 'na punktak'
Miałem bardzo podobny problem ze śrubką, ale w innym miejscu (patrz: zdjęcie w mojej galerii)
Nawiercasz śrubkę nie w osi, ale robisz jej dziurkę z boku. W tę nawierconą dziurkę wkładasz końcówkę punktaka i delikatnie, z wyczuciem, młoteczkiem stuk, puk w kierunku w którym śrubkę się odkręca. Wystarczy, że minimalnie drgnie... dalej pójdzie śrubokrętem.
wiesiek.m
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: wiesiek.m »

pomysł dobry tylko tam są śrubki '5 wymaga precyzyjnego nawiercenia Powiem citak,(tylko nie krytkujcie za mocno bo to troche drastyczny sposób)weś rozwierć łebki zdejmij dekielek zabezpiecz komore zbiorniczka przed zabrudzeniem nałuż nakrętki m6 na wystające śrubki i przyłap je migomatem następnie kluczykiem 10 prubować odkręcić jesli niemasz warunkow zaprować do warsztatu gdzie umieją dobrze spawac ja tak robiłem dawało rade wykręcic









0)
Awatar użytkownika
iwan
Posty: 742
Rejestracja: 21 lutego 2008, 10:00
Motocykl: V-Strom
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: iwan »

wiesiek.m pisze:jesli niemasz warunkow zaprować do warsztatu gdzie umieją dobrze spawac
Xondz pisze:No jest jeszcze taki wynalazek jak wykrętak
Tak sobie pomyślałem, że przyjemniej byłoby wykręcić te śrubki bez wydawania kochanych pieniążków. JohnnY da radę, wierzę w niego... :cool:
Wszystko zależy od rozmiaru... wiertła i punktaka :bikersmile:
wiesiek.m
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: wiesiek.m »

zapomniałeś wspomnieć o młotku coby reszte miałczym pokaleczyc
Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: JohnnY »

No zobaczymy czy da rade :mrgreen: Jutro się będę z tym męczył i zobaczymy jak coś to napisze czy dałem rade czy nie :wink:
Awatar użytkownika
iwan
Posty: 742
Rejestracja: 21 lutego 2008, 10:00
Motocykl: V-Strom
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: iwan »

wiesiek.m pisze:zapomniałeś wspomnieć o młotku coby reszte miałczym pokaleczyc
Tak, zapomniałem o młotku, ponieważ są młotki i m ł o t k i. A młotek m ł o t k o w i nierówny...

JohnnY, zastosuj punktakową metodę. Zastosowana "z głową" daje 100% satysfakcji.
wiesiek.m
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: wiesiek.m »

i tak trzymaj...................
Awatar użytkownika
VIKING
Posty: 1765
Rejestracja: 12 października 2008, 12:43
Motocykl: Custom 1400 xt350 DL
Lokalizacja: Wieruszów
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: VIKING »

Po wd powinieneś starac się lekko naruszyc śruby aby to zrobic musisz dopasowac śrubokręt z metaliwym czpieniem lub nabijak i udeży w śrubę młotkiem przez śrubokręt lub nabijak z wyczuciem kilka razy ważne czpień śrubokręta musi byc cały metalowy przez rączkę w przciynym razie nie bądzie ciągną udeżenie w ten sposób naruszona śruba powinna się odkręci. Ja na warsztacie odkręcan takie upiory.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: Blunio »

Z tym uderzaniem to jednak trzeba z duuuużym wyczuciem. Zbiorniczek jest wykonany jako odlew z aluminium albo ZnAl i raczej nie zniesie brutalnego traktowania. Poprzez lekkie opukiwanie śrubek i jak to pisano kierowanych obwodowwo, śrubka powinna ruszyć. Latem mnie też zbuntowała się śrubka trzymająca tarczę hamulcową w Astrze. Krzyżak się wyrobił i ani rusz francę. Pomogło pryskanie WD40 i poobwodowe uderzanie ostrym śrubokrętem. Poszło bez problemu.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
dudi o7
Posty: 198
Rejestracja: 20 maja 2008, 09:51
Motocykl: xv750,Road Star 1700
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: dudi o7 »

Ja bym rozwiercił główki stożkowe śrubek, zdjął pokrywkę i za wystające kikuty śrubek złapałbym kombinerkami .Pamiętajmy że są to śrubki fi 4 i każde rozwiercanie czy traktowanie młotkiem jest trudne, czasami wręcz niemożliwe.Ja zawsze gdy śrubka jest''niepewna'',staram się pewnie osadzić narzędzie i energicznym ruchem odkręcić. Najważniejsza tu jest rozwaga i nic na szybko,zerwać można łatwo i potem dopiero zaczynają się schody.Lekkie energiczne stukanie małym młotkiem może w tym przypadku pomóc.Nic na siłę i spokojnie, a na pewno uda się odkręcić....kwestia wprawy i doświadczenia,tego nie można nauczyć się w szkole.
Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: JohnnY »

No to jest problem :cry: dziś próbowałem odkręcić, pukałem stukałem i ni ch..a się nie ruszyły :mad: Kiedyś w motorynce nie raz tak odkręcałem różnego typu śrubki i poszło a teraz jakoś się zapiekło i nic. Zastanawiam się co zrobić czy rozwiercić łebki czy może jednak oddać to mechanikowi i niech się męczy a mieć święty spokój. Tak sobie myślę, że jeśli rozwiercę te łepki to czy później uda mi się odkręcić to kombinerkami. Wyślę później zdjęcia jak wyglądają te śrubki po moich kombinacjach alpejskich :neutral:
dudi o7
Posty: 198
Rejestracja: 20 maja 2008, 09:51
Motocykl: xv750,Road Star 1700
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: Mały problem z pojemnikiem na płyn hamulcowy.

Post autor: dudi o7 »

Jeżeli rozwiercisz główki i zdejmiesz pokrywkę będziesz miał lepszy dostęp do śrubek [kikutów].Ja miałem zniszczone wcięcia na śrubokręt,tym sposobem wykręciłem śrubki i przy okazji wymieniłem pokrywkę na ozdobną.Nowe śrubki wkręciłem na smarze.
Życzę powodzenia !
ODPOWIEDZ