Wyciek na cylindrze ???

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
bolec
Posty: 945
Rejestracja: 11 września 2007, 17:37
Motocykl: Lucek
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Wyciek na cylindrze ???

Post autor: bolec »

Chciałem kolegów się poradzić, ponieważ nie znam się. Kiedyś już sam wkręcałem świece, nie chciała wejść to po 20 minutach wkręciłem ją na siłę, efekt każdy się domyśla jaki był :). Problem jest taki w okolicach pokazanych na zdjęciach zauważyłem duże wycieki, czy ktoś może wie co to może być , czy warto samemu i czy mam szanse to naprawić sam. Czy tez jakiś warsztat. Narzędzia posiadam :). Z góry dzięki za pomoc :)

http://nic-nac-project.org/~zajci/1.jpg

http://nic-nac-project.org/~zajci/2.jpg
Lucek jest mój i będę go pierdolił czy wam się podoba czy nie ....
Obrazek
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wyciek na cylindrze ???

Post autor: kyller »

Bolec tam nie ma co wyciekac
najprawdopodobniej to są wyciekii oleju spod pokrywek dzwigni zaworów i olej scieka nizej na kolanko ssace i wydechowe, od strony gaznika to moze byc jescze rzyganie benzyna i po odparowaniu lekkich frakcji takie cus dziwnego zostaje
sprawdz czy pokrywy sa dobrze dokrecone ALE Z UCZUCIEM Bolec, silnik to nie kobieta i do tego trzeba delikatnosci troche :mrgreen: te klapki sa uczelnione na oringi
Jak silnik jest tylko troche wilgotny i nie smierdzi spalonym olejem podczas postoju na switłach to sie nie stresuj i nie ruszaj
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wyciek na cylindrze ???

Post autor: ayo007 »

..kiedyś taki sam problem usuwałem, i zdarza się on równiez w Virago o wiekszych pojemnosciach,należy zdjąć pokrywki, wyczyścic, wymyć i na nowo poskręcać, oczywiscie z tzw. czuciem....no, chyba, ze wskutek nieprawidłowego skręcania się pokrzywiły, to trzeba było by je splanować..
Virago 1100,na razie starczy..:)
LOOTER
Status: Offline

Re: Wyciek na cylindrze ???

Post autor: LOOTER »

Ja miałem podobny wyciek tylko może nie w takiej ilości co u Ciebie, wyciekało mi paliwo z gaźnika ale tylko podczas pracy silnika. Na początku myślałem że to uszczelka w komorze pływakowej, wymieniłem ją ale paliwo dalej sączyło się na cylinder. w końcu przy długiej obserwacji zauważyłem że sączy się spod śruby po prawej stronie u dołu gaźnika. Siedzi ona ok 0,5 cm-owym otworze, a na niej jest malutki oring i to on właśnie puszczał. Drugi gaźnik też ma taką. Nie wiem do czego te śrubki służą ale po całkowitym wykręceniu i próbie odpalenia moeźle tryskało paliwo. wymieniłem owy gumowy oring do tej pory jest git. Sprawdź może masz to samo.
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Wyciek na cylindrze ???

Post autor: elrychu »

eee no przecież widać że cieknie z gaźnika, nawet śruba do regulacji obrotów jest mokra!
ODPOWIEDZ