wyprawa na Grossglockner

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Greg
Status: Offline

wyprawa na Grossglockner

Post autor: Greg »

WItam
w czerwcu planuje wybrać się z kilkoma znajomymi w Alpy i zdobyć przy okazji Grossglockner. Trasa ma przebiegać miedzy innymi przez Czechy. I tu pojawił się niewielki probolem, z którym zwracam się do kolegów z forum. Czy ktoś przypadkiem nie zna jakiegoś noclegu na wysokości Budziejowic, Krumlow itd który mógłby polecić? Oczywiście ze jak nic nie znajde, to pojedziemy na przysłowiową "pałe", ale czułbym się bardziej komfortowo wiedząc dokładnie dokąd musimy dojechać na zasłużoną przerwę.

dziekuje i pozdrawiam

Greg :chopper:
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: jaroz »

szukaj na earth google jest tam fajny programik do sciągnięcia, a w nim wszystko co tylko potrzeba do zaplanowania podróży.
Awatar użytkownika
Ewcia
Posty: 106
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 17:54
Motocykl: Antka :P
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: Ewcia »

Hej, z noclegami w tych okolicach to nie wiem jak jest, ale jak zobaczyłam temat Grossglocknera to musiałam napisać:) Ja byłam tam z Antkiem pod koniec sierpnia w zeszłe wakacje i muszę Ci powiedzieć że to naprawdę cudne miejsce, nawet nie do opisania, ale sam to zobaczysz po wjeździe na sam szczyt, czyli ten Edelweis- Spitze. Potem jak zjeżdza się w dół, jest takie malutkie, piękne miasteczko z dobrze widocznym już z daleka kościółkiem z wieżą, stojącym na małej górce. I tam jest świetne pole namiotowe z pięknym widokiem, leżące praktycznie u stóp Glossglocknera, więc bardzo Wam polecam to miejsce na nocleg po zjeździe:) Pozdrawiam :grin:
"W życiu piękne są tylko chwile"
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: wolbi »

Greg: no ja Grosslocknera tez chcialbym sie wybrac w tym roku, ale pewnie tak kolo lipca/sierpnia. Masz jakies materialy nt. drog wejscia na sam szczyt? Nie powiem, ale wejscia od polnocy od storny lodowca bylo by niezle, ale nie wiem czy jest tam jakis "szlak"

Ewcia: to miasteczko to pewnie Heiliegenblut, nad samym miasteczkiem konczy sie lodowiec. Byliscie moze na tym lodowcu?
Robert von Berlin
Posty: 485
Rejestracja: 22 lipca 2008, 13:12
Motocykl: Yamaha XV 750 Special ´82
Lokalizacja: Berlin / Szczecin
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: Robert von Berlin »

Polecam Timmelsjoch 2509 m n.p.m. Koles co doswiadczonym kierowca jest (jechalismy puszka) prawie zdefekowal.
Jobejt XV 750 Special ´82
Awatar użytkownika
Ewcia
Posty: 106
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 17:54
Motocykl: Antka :P
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: Ewcia »

wolbi pisze:to miasteczko to pewnie Heiliegenblut, nad samym miasteczkiem konczy sie lodowiec. Byliscie moze na tym lodowcu?
Tak, tak, to właśnie to miasteczko:) Na lodowcu byliśmy, widok niesamowity, tym bardziej że stoisz praktycznie pod samą ścianą Glossglocknera :grin:
"W życiu piękne są tylko chwile"
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: Blunio »

Napiszcie coś więcej o tym lodowcu ! Co, gdzie, jak itp. :idea:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: wolbi »

Lodowiec nazywa sie Pasterze. Znalazlem bardzo fajna strone o Grosslocknerze:

http://www.summitpost.org/mountain/rock ... ckner.html

Wszelka potrzebna wiedza o tym szczycie, schroniskach i drogach wejscia. Mi najbardziej podoba sie droga z Franz-Josefshaus przez lodowiec wprost w sciane Grsoolocknera do schroniska Erzherzog-Johannhutte (podobno 5h marszu przy 1000m przewyzszeniu..ciekawe) i z tamtad droga klasyczna (II w skali trudnosci) na szczyt.
Jezeli chodzi o samo dotarcie pod gore to najchetniej pojechalbym najmniej strona droga z uwagi na to ze mam dosc stare auto i troche sie boje czy wytrzyma strome podjazdy:)
Awatar użytkownika
Ewcia
Posty: 106
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 17:54
Motocykl: Antka :P
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: Ewcia »

Bardzo fajna stronka wolbi, chyba jest tam chyba naprawdę wszystko o tym miejscu :grin: A podjazdy chyba z każdej strony są podobne, poza tym wjeżdżały tam naprawdę bardzo stare samochody i dawały radę :mrgreen:

http://www.fuw.edu.pl/~rosiek/photo/alp ... ckner.html tu jest fajnie opisane, jak wygląda wspinaczka na szczyt
"W życiu piękne są tylko chwile"
Greg
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: Greg »

sądzę że po wielogodzinnej jeździe na motocyklu w dniu poprzednim, wejście na szczyt odpada, może podejście do któregoś ze schronisk byłoby do zrealizowania ale wejście na szczyt chyba nie. Zatrzymac planujemy się w Kufstein - miasteczko w odległości pewnie z 50km i myknać sobie z rana na Grossglocknera i pośmigac po okolicy.
Ja się tam wybieram głowieni po to, zeby przejechać się tą piekną drogą.

Może jest jeszcze jakaś inna ciekawa droga w okolicy którą można się przejechać?

pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.

Greg
Robert von Berlin
Posty: 485
Rejestracja: 22 lipca 2008, 13:12
Motocykl: Yamaha XV 750 Special ´82
Lokalizacja: Berlin / Szczecin
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: Robert von Berlin »

Patrz wyzej. Mnostwo polecam - sam sie jeszcze raz kopne.
Jobejt XV 750 Special ´82
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: Antek »

Greg pisze:Może jest jeszcze jakaś inna ciekawa droga w okolicy którą można się przejechać?
jest kolego i to nie jedna ten region słynie z tras motocyklowych! wszędzie pełno jest specjalnych znaków , parkingów dla motocykli i szafek na rzeczy przy dużych atrakcjach turystycznych :shock: jak to zobaczyłem to czułem się jak na innej planecie...całkiem niedaleko Grossglocknerstrasse jest największy e europie wodospad 380m!! i przepiękna trasa ponad nim !
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: wolbi »

Aaa zapomnialem napisac, ze 1 wrzesnia zdobylem Grosslockner od strony lodowca Pasterze. Sam wejscie na szczyt z parkingu zajelo mi 6h, natomiast zejscie ponad 7h (koszmarrr). Do samochodu ledwo sie doczlapalem a w kolejnych dniach chodzilem jakby mi ktos szczudla miedzy nogi wlozyl.
Wysokogorska trasa alpejska jest niesamowita. Ma 40km odcinku z mnostwem zakretretow co kilkaset metrow mozna spotkac naprawde ogrmona ilosc motocyklistow, a takze cyklistow, ktorzy z poziomu 800m wjezdzaja rowerami na 2500. Trasa na motocykl naprawde przecudna, takze jak wybierac sie do Austrii to koniecznie zahaczcie o ta droge.
Awatar użytkownika
Ewcia
Posty: 106
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 17:54
Motocykl: Antka :P
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: Ewcia »

wolbi pisze:1 wrzesnia zdobylem Grosslockner od strony lodowca Pasterze
Zazdroszczę Ci! My z Antkiem patrzyliśmy na ten szczyt rok temu z parkingu, który od góry dzieli wielki lodowiec :) Wtedy wydawał mi się nie do zdobycia, więc tym bardziej Ci gratuluję, może kiedyś też się tam wczłapię... :wink:
"W życiu piękne są tylko chwile"
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: Antek »

wolbi pisze:Aaa zapomnialem napisac, ze 1 wrzesnia zdobylem Grosslockner od strony lodowca Pasterze. Sam wejscie na szczyt z parkingu zajelo mi 6h, natomiast zejscie ponad 7h (koszmarrr). Do samochodu ledwo sie doczlapalem a w kolejnych dniach chodzilem jakby mi ktos szczudla miedzy nogi wlozyl.
Wysokogorska trasa alpejska jest niesamowita. Ma 40km odcinku z mnostwem zakretretow co kilkaset metrow mozna spotkac naprawde ogrmona ilosc motocyklistow, a takze cyklistow, ktorzy z poziomu 800m wjezdzaja rowerami na 2500. Trasa na motocykl naprawde przecudna, takze jak wybierac sie do Austrii to koniecznie zahaczcie o ta droge.
Gratuluje!! ale mnie zaskoczyłeś myślałem patrząc na szczyt z parkingu, że wejście jest dłuższe, pełen szacun :rock:
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: wolbi »

Znalazlem w interncie informacje, ze z parkingu do schroniska na 3450 jest przewidziana 5h podejscie, w rzeczywistosci zajelo mi ono 4h, a naprawde sie nie spieszylem, ale faktycznie jak pierwszy raz zobaczylem ten szczyt to sobie zaklnalem i sie dziwilem jak w 5h mozna zrobic 1200m w pionie, wszak 400m z morskiego oka na rysy tez niby 4,5h sie robi :)
Niestety przykre jest ze ten lodowiec prawdopodobnie za kilkadziesiat lat zniknie. Co 5 lat robione sa pomiary wysokosci lodowca Pasterze i na tym szlaku zejsciowym na lodowiec z parkingu sa umieszczane tabliczki "wysokosci lodowca w roku ...". Przerazajace jest to w jakim tempie lodowiec sie kurczy, a odleglosci od tabliczek ciagle sie zwiekszaja, wiec ten proces nabiera jeszcze tempa. Bodajze francuzi na kilku swoich lodowcach latem rozposcieraja ogromne plachty, ktore przykrywaja lodowiec i chronia przed topnieniem przez promienie slonca.
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: Antek »

wolbi pisze:Znalazlem w interncie informacje, ze z parkingu do schroniska na 3450 jest przewidziana 5h podejscie, w rzeczywistosci zajelo mi ono 4h, a naprawde sie nie spieszylem, ale faktycznie jak pierwszy raz zobaczylem ten szczyt to sobie zaklnalem i sie dziwilem jak w 5h mozna zrobic 1200m w pionie, wszak 400m z morskiego oka na rysy tez niby 4,5h sie robi :)
Naprawde niezle! czy masz jakieś zdjęcia z wejścia na szczyt, drogi ? np na pisasie bo chętnie bym obejrzał
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: wolbi »

Mam jedynie nieposkladany material filmowy bo aparatu nie wzialem. No i w najtrudnieszych miescach nie krecilem, bo nie wzialem czekana (sic!) :frustrated: i wazniejsze bylo w tym momencie bezpieczenstwo. Moze uda mi sie poskladac jakis krotki material filmowy tak zeby mozna bylo gdzies go wrzucic do obejrzenia:P
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: Antek »

Wolbi i jak poskładałeś ten filmik z wejścia? bo chętnie bym zobaczył jak to wygląda, pozdrawiam!
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: wolbi »

Kurcze niestety jeszcze nie, bo nie mam odpowiedniego kompa. Ale w ponidzialek ma przyjsc nowy komp, ktory udzwignie program do obrobki video i wtedy sie zabiore za zmontowanie krotkiego "trailera" z tego wyjazdu.
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: Antek »

okej więc czekam i daj znać :rock:
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: Stilgar »

4 i 5 czerwca będziemy tam, może się spotkamy :wink:
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
masztak
Posty: 706
Rejestracja: 10 maja 2008, 19:53
Motocykl: Yamaha Virago, FZS600 Fazer
Lokalizacja: Dobrzyń nad Wisłą
Wiek: 44
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: masztak »

Obrazek
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: wyprawa na Grossglockner

Post autor: Antek »

masztak pisze:ja coś dorzucę:

http://www.grossglockners...l/motorempl.htm
Tą trasę przejechaliśmy, chodzi mi o wejście na szczyt grossglockner, motocyklem się nie da niestety :razz:

[ Dodano: Sro Lut 10, 2010 11:26 pm ]
stilgar75 pisze:4 i 5 czerwca będziemy tam, może się spotkamy :wink:
ehh niestety w tym czasie to pewnie jeszcze ostatnie egzaminy będę mozolnie pchał do przodu :???:
Obrazek Czy daleko oni....?
ODPOWIEDZ