Ponownie Problem - sprzęgło XV 125

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Herberto
Status: Offline

Ponownie Problem - sprzęgło XV 125

Post autor: Herberto »

Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2007, 16:38 przez Herberto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Ponownie Problem - sprzęgło XV 125

Post autor: ayo007 »

..szukałem przyjacielu chocby schematu sprzegła, ale do Twojego motorku nic jakos nie znalazłem, według mnie nie ma prawa być zadnych stuków ani latania srub w okolicach sprzegła, ja bym juz tam wchodził, zeby to zobaczyć.. :mrgreen:
Virago 1100,na razie starczy..:)
diablik.ez
Status: Offline

Re: Ponownie Problem - sprzęgło XV 125

Post autor: diablik.ez »

Nie znam konstrukcji tego sprzęgła od twojej Virażki ale według mnie jest to śruba centralna mocująca cały kosz sprzęgłowy. i powinna być dokręcona i to z odpowiednią siłą.Jeżeli są tam luzy to może doprowadzić do uszkodzenia obudowy sprzęgła albo co gorsze wału korbowego. Ale w twoim motorku może tak musi być. Spytaj się w jakimś warsztacie motocyklowym - któryś z mechaników może się z tym motorkiem spotkał.
Herberto
Status: Offline

Re: Ponownie Problem - sprzęgło XV 125

Post autor: Herberto »

no moim zdajniem ta sruba niepowinnna latac na boki
ale wogule jak jade to zawsze jak z krecam w prawo zaczyna to skrzypiec i po jakims czasi przestaje i jka znowu skrecam to zaczyna , nieczaje tego :D a i do tego slychac zawory , i silnik oslabl :/
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Ponownie Problem - sprzęgło XV 125

Post autor: strazak »

zakładając że kosz sprzeęgła jest mocowany na sztywno do wału to ta śrubka powinna być nieruchomo . Jeśli natomiast masz kosz na łożysku z tuleją dystansową to też powinna być na sztywno więc jakie byś niemiał rozwiązanie to powinno być na sztywno ale głowy na pieniek nie położe .
ADAM
Herberto
Status: Offline

Re: Ponownie Problem - sprzęgło XV 125

Post autor: Herberto »

aha tez tak mi sie wydaje, ale po rozgrzaniu silnika , jade sobie , wrzucam biegi 1,2,3,4,5 jade na 5 biegu i nagle puszczam manetke , i dodaje gazu i zaczyna skrzypiec , i po jakims czasie przestaje, dopiero jak zwalaniam i wrzucam na luz to w tedy juz wogule nieslychac skrzypienia, a jak stoi na biegu i trzymam na sprzegle i do daje gazu to slychac skrzypienie . Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ