Pomocy elektrycy

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
ciacho
Status: Offline

Pomocy elektrycy

Post autor: ciacho »

zakładam lightbary mam instalację jak tu na tym linku http://www.bractwo-suzuki.com.pl/manual ... gradus.pdf i po przełączeniu i daniu napięcia na przekaźnik to spalił się bezpiecznik i żarówki :( co jest nie tak pomocy
Awatar użytkownika
StesiU
Posty: 1244
Rejestracja: 04 września 2007, 15:10
Motocykl: WSK 125
Lokalizacja: Trzebnica
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Pomocy elektrycy

Post autor: StesiU »

robiłem swoje lightbary wg dokładnie tej instrukcji, musiałeś gdzieś zle podłączyć kabelki, łatwo je pomylić przy podłączeniu do przekaźnika, sprawdz również połączenie z masa, powodzenia
Nie ma pogody nie na motocykl sa tylko zle ubrani motocyklisci.
ciacho
Status: Offline

Re: Pomocy elektrycy

Post autor: ciacho »

a żarówki mają u ciebie 2 kabelki czy jeden
Awatar użytkownika
StesiU
Posty: 1244
Rejestracja: 04 września 2007, 15:10
Motocykl: WSK 125
Lokalizacja: Trzebnica
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Pomocy elektrycy

Post autor: StesiU »

no jasne ze dwa, ten czarny to własnie masa :)
Nie ma pogody nie na motocykl sa tylko zle ubrani motocyklisci.
Łuki
Status: Offline

Re: Pomocy elektrycy

Post autor: Łuki »

Witam
Spróbuj odłączyć konektor z wyprowadzenia 87 lub 87a,następnie włącz wyłącznik 3.Jeżeli bezpiecznik się nie spali,oznacza to, że usterka wystepuje na odłączonych przewodach lub w samych lampach.Trzeba przejrzeć przewody,czy gdzieś się nie przetarły i zwierają do masy-jeżeli będą w porządku to szukaj w lampach,jeżeli będą w porządku -sprawdż również żarówki.
Powodzenia w szukaniu usterki,napisz o postępach lub ich braku-będziemy kombinować dalej.
Pozdrowionka.
ciacho
Status: Offline

Re: Pomocy elektrycy

Post autor: ciacho »

wiec tak do przekaźnika i włącznika jest git szafa gra problem występuje przy żarówkam mam H3 a one mają jeden kabel który jeszcze w dodatku się właśnie zapalił i urwał wiec na dziś koniec trzeba nowe żarówki :(

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 5:14 pm ]
wiec dzieki za pomoc światła juz działają szafa gra, a problem to faktycznie zarówki pozdrawiam
motocyklista 45
Status: Offline

elektryk

Post autor: motocyklista 45 »

:frustrated: Witam , mam problem z moja lala750,poruszalem przekazniki i szok, nie mam swiatla w w szperaczach, w oswietleniu szybkosciomierza, mam swiatelko w obrotomierzu. Reszta dziala jak sie patrzy.Przekazniki cos nie tak???zasmiedziale?? dzieki z gory za podpowiedz :nazdrowie:
ciacho
Status: Offline

Re: Pomocy elektrycy

Post autor: ciacho »

kolego rozumiem ze nie masz światła w szybkościomierzu tak?
kolczyzad
Status: Offline

Re: Pomocy elektrycy

Post autor: kolczyzad »

Witam , mam problem z yamahą 535. podczas przekręcenia stacyjki kontrolka znajdująca sie na kierownicy od luzu nie swieci sie i włącznik startera nie działa!! wsszystko inne działa!! Proszę o pomoc bo pogoda dopisuje a tu zoonk:(
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Pomocy elektrycy

Post autor: Marek73 »

Jestem bardzo miernym elektrykiem, ale po doświadczeniach z ostatniego tygodnia mogę podpowiedzieć, że najlepiej zacząć od bezpieczników i połączeń przewodów w kostkach.
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Pomocy elektrycy

Post autor: strazak »

sprawdź kostke w stacyjce ta ze stykami
ADAM
ODPOWIEDZ