wymiana szczotek rozrusznika

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
laufer
Status: Offline

wymiana szczotek rozrusznika

Post autor: laufer »

witam,mam pytanie odnośnie wymiany szczotek rozrusznika w virago 535,czy trzeba rozbierać silnik i czy można to zrobić w domowych warunkach? Za pomoc z góry dziękuję . :pomocy:
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: wymiana szczotek rozrusznika

Post autor: kyller »

laufer - takie pytanie znaczy że nie powinieneś sie za to zabierać
laufer
Status: Offline

Re: wymiana szczotek rozrusznika

Post autor: laufer »

Pewnie masz rację,ale chciałem się upewnić,nie jestem mechanikiem ale zawsze próbuję zrobić wszystko sam metodą prób i błędów.Pytam dlatego bo nigdy wcześniej nie robiłem tego w motocyklu,a w aucie tak,więc sorki za głupie pytanie ale kto pyta nie błądzi,liczyłem na jakąś podpowiedź jak się za to zabrać :grin:
choody
Status: Offline

Re: wymiana szczotek rozrusznika

Post autor: choody »

Musisz spuscic olej, sciagnac jedna pokrywe silnika(ta gdzie jest magneto). Nastepnie wyciagnac rozrusznik i pamietac o takiej jednej zebatce ktora zapewne wypadnie.

Rozkrecasz go, orientujesz sie ze szczotki sa wprasowane na cieplo i ze, sam tak nie zrobisz. Szukasz serwisu ktory Ci je wprasuje albo idziesz do zakladu spawalniczego ktory je przylutuje.

Ja kupilem lutownice gazowa i sam sobie przylutowalem, szczotki tez sam zrobilem i wygladaja, dzialaja jak oryginalne (60zl za oryginalna yamahay to zdzierstwo). Przycinalem jakies od jelcza albo ursusa, nie wiem dokladnie ale byly strasznie duze.

Pozdrawiam
laufer
Status: Offline

Re: wymiana szczotek rozrusznika

Post autor: laufer »

Dzięki za wskazówki, teraz wiem jak się za to zabrać .
Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: wymiana szczotek rozrusznika

Post autor: wąsaty7 »

Odwiedź instrukcję CLYMER str.139 do 145
Wąsaty7
ODPOWIEDZ