sprzęgło - kabelek - pomocy :)

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Domo
Status: Offline

sprzęgło - kabelek - pomocy :)

Post autor: Domo »

Witam mam taki problem niewiem czy w dobrym dziale to zamieściłem ale chyba tak jak coś to z góry przepraszam. Mam taki problem w mojej virówce otóż gdy wbijam 1 szarpie nią trochę a przy zmianie na wyższe biegi dosyć głośno się te biegi wbijają niewiem o co chodzi ale zauważyłem ze przy sprzęgle jest taki kabelek i tam są 2 blaszki na końcu niego i wchodzi to w uchwyt do sprzęgła mam pytanie czy ma to coś wspólnego z tym co opisałem wyżej proszę o pomoc dziękuje i pozdarawiam:)
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: sprzęgło - kabelek - pomocy :)

Post autor: wąsaty7 »

Twój problem rozwiąże regulacja sprzęgła.Luz na dźwigni sprzęgła 2-3mm.Co do kabelków to czujnik sprzęgła,pozwala na uruchomienie silnika na biegu.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: sprzęgło - kabelek - pomocy :)

Post autor: elrychu »

przy wbijaniu pierwszego biegu warto chodź jeden raz przegazować silnik na sprzęgle (wtedy tarcze sprzęgłowe się rozkleją) i jedynka wchodzi gładko bez szarpania i dziwnych dźwięków. A jeśli chodzi o wyższe biegi to na pewno nie ma to nic wspólnego z czujnikiem przy klamce sprzęgła, a trzeba się raczej przyjrzeć regulacji sprzęgła lub zużyciu tarcz sprzęgłowych.
michael
Status: Offline

Re: sprzęgło - kabelek - pomocy :)

Post autor: michael »

to, że biegi wchodzą raczej głośno to norma. chodź jak wyrobisz sobie odpowiednią technikę, to trochę ciszej się da to robić. nie ma co wymagać od leciwego motocykla, żeby biegi wchodziły bezdźwięcznie. a to, że szarpnie lekko przy wrzucaniu jedynki przy zimnym silniku to też zupełnie normalne. jak już silnik (olej) się rozgrzeje to nie ma takich dolegliwości. no i fakt, że warto rozkleić tarcze po odpalenie-wciskasz parę razy sprzęgło i puszczasz lub właśnie jak kolega wyżej napisał trochę przegazować. reasumując-nie masz problemu ;)
Domo
Status: Offline

Re: sprzęgło - kabelek - pomocy :)

Post autor: Domo »

Panowie próbowałem z tym sprzęgłem przy manetce regulowałem trochę i dalej to nic nie pomogło nie wiem już jak to zrobić jest pewien punk który raz na 0 prób wbije bardzo cicho ale ustawić sie na stałe go nie da niewiem bawić się przy regulacji sprzęgła przy silniku ? na obudowie jest punkt tam pewnie sprzęgło ma być jak jest spuszczone tak myślę i później tyle co klameczka wezmie i powraca do tego punktu jeżeli tak mam to sprzęgło dobrze wyregulowane??? aaa i jeszcze jedno i tak jak ciepły to też szarpnie z gazowaniem też próbowałem i nic ;/
ODPOWIEDZ