Jak odkręcić regulator?

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
griszasad
Posty: 363
Rejestracja: 01 kwietnia 2009, 21:19
Motocykl: Yamaha Drag Star XVS
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 57
Status: Offline

Jak odkręcić regulator?

Post autor: griszasad »

:boks: musze powalczyć i wyciągnąć regulator napięcia
znalazłem go nad tłumikiem srodkowym zaraz za silnikiem
kto mi napisze jak najłatwiej go z tamtąt wydobyć ? :frustrated:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Jak odkręcić regulator?

Post autor: Blunio »

griszasad pisze:znalazłem go nad tłumikiem srodkowym zaraz za silnikiem
Jak się nie mylę, regulator napięcia jest po lewej stronie moto, pomiędzy podnózkiem kierowcy a pasażera - taki aluminiowy srebrny mniej więcej trójkątny. Nie zdejmowałem go, ale to chyba nie problem. Z tego co piszesz, to masz chyba na myśli elektrozawór paliwa, przykręcony od spodu do zbiornika paliwa ???
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
szlapa4
Status: Offline

Re: Jak odkręcić regulator?

Post autor: szlapa4 »

Blunio, O ile wiem to roczniki starsze mają regler w innym miejscu niż te młodsze.....młodsze mają tam gdzie piszesz, a te co mają bak jeden jedyny pod siedziskiem mają gdzieś indziej
Obrazek
nowszy model

Obrazek a tu starszy i nie widać tego regulatora!!! :wink:
fto01
Status: Offline

Re: Jak odkręcić regulator?

Post autor: fto01 »

U mnie w xv535 88 rok regulator jest przed wahaczem i jest zasłonięty puchą od tłumika. Ponieważ mi padł musiałem niestety zdjąć rury i puchę, inaczej nie da rady się tam dostać najlepiej odciąć kable i nowy zamocować gdzieś z boku na rurze ramy co daje łatwy dostęp.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Jak odkręcić regulator?

Post autor: Blunio »

szlapa4 pisze:młodsze mają tam gdzie piszesz, a te co mają bak jeden jedyny pod siedziskiem mają gdzieś indziej
Być może, nie jestem alfą i omegą, zresztą pisałem w czasie fakultatywnym. Ale nasze wspólne dośwaidczenia na pewno pomogą rozwiązać wiele problemów. W takim razie czekamy na porady koleżanek i kolegów ujeżdzających starsze modele Virazki :cool:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
griszasad
Posty: 363
Rejestracja: 01 kwietnia 2009, 21:19
Motocykl: Yamaha Drag Star XVS
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Jak odkręcić regulator?

Post autor: griszasad »

ajo...
trza było zdemontować rury wydechowe .... oj sie nameczyłem z odkręceniem od drugiego cylindra - ale nie obyło sie bez ukręconej sruby i rozwiercania...
ale regulator zmieniony i ładuje....jest ok !!!
ODPOWIEDZ