Przeróbka przepustnic- pytanie do ekspertów

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Przeróbka przepustnic- pytanie do ekspertów

Post autor: Blunio »

Miszczu pisze:wiem co mowie
W takim razie nie pozostaje nic innego, jak opatentować pomysła. Z tym że jak zwykle kupa inżynierków zacznie dezawuować wynalazek coś bełkocząc o zużyciu paliwa i wpływie wynalazku na zatruwanie środowiska naturalnego. Ale to tak już z nimi jest :bravo:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Przeróbka przepustnic- pytanie do ekspertów

Post autor: e_gregor »

A co w temacie spalania?
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Przeróbka przepustnic- pytanie do ekspertów

Post autor: GLIWICKI »

3_473467 pisze:A co w temacie spalania?
Też mnie to interesuje ... Kiedyś współpracowałem z jednym z naszych kierowców rajdowych startujących w rallycrossie (bawiliśmy się paliwami i wpływem modyfikacji ich na moc maksymalną) i miałem wtedy okazję zobaczyć profesjonalnie przygotowany sprzęt wyścigowy. Moment niebotyczny ... Moc zwalająca z nóg ...
Spalanie - 100 litrów na 100 km :???:
Aby sprawa była jasna - to nie był żaden potwór tylko cienkuś :mrgreen:

I od razu zadam drugie pytanie. W jaki sposób ta przeróbka wpłynie na trwałość silnika?
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Przeróbka przepustnic- pytanie do ekspertów

Post autor: leszekk »

Rozumiem, że zwrot "inżynierek" jest dla odróżnienia od "panów magistrów" po politechnice ...
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Przeróbka przepustnic- pytanie do ekspertów

Post autor: e_gregor »

GLIWICKI, ja sadze (na mój inżynierski rozum). że ta poszerzone dziurka skutkuje zwiększeniem dawki paliwa w pośrednich zakresach pracy przepustnicy. To znaczy nie powinno być wpływu na biegu jałowym i nie powinno być różnicy przy manetce odkręconej do końca. Natomiast w środkowym zakresie pracy przepustnicy mieszanka będzie wzbogacona. Mogę się mylić, bo ekspertem od gaźników nie jestem ale na takie wnioski mi się nasuwają po oględzinach gaźnika i jego rysunków.
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Przeróbka przepustnic- pytanie do ekspertów

Post autor: Miszczu »

3_473467 pisze:A co w temacie spalania?
3_473467 pisze:ja sadze (na mój inżynierski rozum). że ta poszerzone dziurka skutkuje zwiększeniem dawki paliwa w pośrednich zakresach pracy przepustnicy
plus szybsze wspiecie sie tłoczka do odpowiedniego poziomu(lepsza reakcja na gaz)
GLIWICKI pisze:I od razu zadam drugie pytanie. W jaki sposób ta przeróbka wpłynie na trwałość silnika?
nie bez powodu zrobiłem to w krosówce- mysle, ze w virce i innych ''panewkowcach'' bedzie to wpływało własnie na ich zużycie(panewek) ale mysle maks o 10% bo nie jest to jakas drastyczna róznica a w virago pewnie mało odczuwalna ze względu na mase
leszekk pisze:Rozumiem, że zwrot "inżynierek" jest dla odróżnienia od "panów magistrów" po politechnice ...
zwrot jest kierowany do tych, którzy nie rozumieją co czytają :roll:
poza tym po politechnice tez jestem inzynierem(nie mam magistra) :wink:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
ODPOWIEDZ