Przestaje palić na 2 gar przy wjazdach na wzniesienia

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
lukasp911
Status: Offline

Przestaje palić na 2 gar przy wjazdach na wzniesienia

Post autor: lukasp911 »

Zauwazylem ze moja maszynka przy wjazdach na wzniesienia przestaje palic na 2 gar nie wiem o co chodzi za chwilke po zredukowaniu i podkreceniu pare razy na wyzsze obroty powraca do normy ale denerwujace , bo przerywa i szarpie i niezbyt to mile...
A pozatym przy dluzszych prostych przy jezdzie powyzej 120km/h nagle motor traci ducha i przestaje palic na obydwa gary :( mimo redukcji na nizszy bieg ani drgnie az do zatrzymania po okolo 2-3 minutach odpoczynku odpala i jedzie jakby nigdy nic . Prosze pomozcie !!!
Chodzi oczywiscie o XV 750 z roku 84.
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Przestaje palić na 2 gar przy wjazdach na wzniesienia

Post autor: elrychu »

ja bym obstawiał że nie dochodzi paliwo do gaźników a spowodowane jest to być może tym że masz przytkane odpowietrzenie z baku i problem się pojawia przy większym zużyciu paliwa przy większych szybkościach lub przy wjazdach na wzniesienia kiedy może zabraknąc paliwa najpierw w jednym z gazników bo jest takie a nie inne pochylenie motocykla, że akurat jeden gaźnik nie ma juz co zassać. Proponuje przejżeć odpowietrzenie, wężyki doprowadzające paliwo, ustawienie poziomu paliwa w gaźnikach
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Przestaje palić na 2 gar przy wjazdach na wzniesienia

Post autor: strazak »

jeśli nie masz pompki paliwa to pewnie masz zapchany odpowietrznik zbiornika paliwa . Najprostszy test : chwile po tym jak zgaśnie otwórz zbiornik paliwa jak słychać takie zassanie powietrza to zapchany odpowietrznik i stąd twój cały problem .
ADAM
lukasp911
Status: Offline

Re: Przestaje palić na 2 gar przy wjazdach na wzniesienia

Post autor: lukasp911 »

Dziekuje za pomoc sprawdze jak najszybciej i odpowiem czy pomoglo
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Przestaje palić na 2 gar przy wjazdach na wzniesienia

Post autor: elrychu »

aaa no i jeszcze sprawdź czy coś Ci nie dławi przepływu paliwa do gaźników, np. brudny filtr paliwa, za mały przepływ przez kranik. Miałem kiedyś w Jawie podobny problem i okazało się że guma w kraniku rozlazła się ze starości i prawie przytkała otwory przez które przeływało paliwo. Silnik gasł gdy wzrastało zużycie paliwa.
ODPOWIEDZ