Jakim momentem dokręcić rozrząd

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
misiek2
Status: Offline

Jakim momentem dokręcić rozrząd

Post autor: misiek2 »

Witam ostatnio musiałem wyjąć wałek rozrządu i niewiem jakim momentem obrotowym dokręcić śrubę zębatki wałka rozrządu w 750 z 1982r. silnik 5g5.proszę o pomoc bo trzeba wykorzystać jeszcze pogodę i polatać a szlag mnie trafia jak moja virówka stoi w garażu a kumple sobie latają. z góry dzięki i pozdro. :cry:
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Jakim momentem dokręcić rozrząd

Post autor: wąsaty7 »

misiek2 pisze:Witam ostatnio musiałem wyjąć wałek rozrządu i niewiem jakim momentem obrotowym dokręcić śrubę zębatki wałka rozrządu w 750 z 1982r. silnik 5g5.proszę o pomoc bo trzeba wykorzystać jeszcze pogodę i polatać a szlag mnie trafia jak moja virówka stoi w garażu a kumple sobie latają. z góry dzięki i pozdro. :cry:
55 Nm :rock:
Wąsaty7
misiek2
Status: Offline

Re: Jakim momentem dokręcić rozrząd

Post autor: misiek2 »

wąsaty7 pisze:
misiek2 pisze:Witam ostatnio musiałem wyjąć wałek rozrządu i niewiem jakim momentem obrotowym dokręcić śrubę zębatki wałka rozrządu w 750 z 1982r. silnik 5g5.proszę o pomoc bo trzeba wykorzystać jeszcze pogodę i polatać a szlag mnie trafia jak moja virówka stoi w garażu a kumple sobie latają. z góry dzięki i pozdro. :cry:
55 Nm :rock:
kolego jesteś pewien bo wcześniej ktoś pisał na forum że ma być ponad 100Nm ale nie określił dokładnej wartości.Chociaż wydawała mi się duża .dzięki za podpowiedź.pozdro.
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Jakim momentem dokręcić rozrząd

Post autor: wąsaty7 »

misiek2 pisze:
kolego jesteś pewien bo wcześniej ktoś pisał na forum że ma być ponad 100Nm ale nie określił dokładnej wartości.Chociaż wydawała mi się duża .dzięki za podpowiedź.pozdro.
Niewierny?Odsyłam do Haynes z 2006 str.2B-3
Wąsaty7
ODPOWIEDZ