"NOWY"mam problem po zimie xv 535

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
fastmen
Status: Offline

"NOWY"mam problem po zimie xv 535

Post autor: fastmen »

a teraz mam problem .tzn cięzko odpala ..jak odpali gasnie jak wkrece gazu ,jakis czas jeszcze dalo sie jechac teraz jest gozej..
1 zalewal mi pierwszy cylinder ,doszedlem kwestia dokladnego dostosowania ssania "chyba"
2 rozebralem gaznik i starannie gozlożylem "serwis"po zimie jakby lepiej
3 wymienilem na nowe świece tak samo moze pompa paliwa??
nie podaje wystarczajaco szybko paliwa? .
po złożeniu gaznika wymyślilem pomijajac pompe podpiolem przewody z gaznika do butelki na wysokosci1 mwetra "wymuszone ciśnienie .pali pieknie i ladnie nagrzal oba cylindry...lecz odkrece manetke .niewazne czy dosc szybko czy wolniutko GASNIE.
oc jeszcze zrobić??
czy pompka musi podawac szybciej przy wiekszych obrotach?? moze dlatego dobrze chodzi na wolnych?? czy to moze elektryka?jak moge sam sprawdzić?? POMOZCIE NIECHCE WYMIENIC NIEPOTRZEBNIE ZA DURZO mozliwe DOBRYCH urzadzen.. :motorcycle:
Ostatnio zmieniony 05 marca 2008, 09:50 przez fastmen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fidel
Posty: 120
Rejestracja: 08 lutego 2008, 19:58
Motocykl: XV1100
Lokalizacja: Suwałki
Wiek: 55
Status: Offline

Re: "NOWY"mam problem po zimie xv 535

Post autor: Fidel »

Cześć kolego , nie wiem czy byłeś już w powitalni ... jak nie to wal czym prędzej . Zobaczysz że poskutkuje . I bez paniki , na pewno ktoś pomoże .
Caramba!
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2464
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: "NOWY"mam problem po zimie xv 535

Post autor: Dono »

no na tym forum znajdziesz co najmniej paru kolesi, którzy potrafią z zamkniętymi oczami, obudzeni w środku nocy poskładać gaźnik do, za przeproszeniem, kupy i ci pomogą...
ale na pewno bardziej ich zachęcisz jak walniesz temat w "Powitalni" :wink:
ot taki miły zwyczaj...
pozdro


PS. hehe j/w :wink:
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
Marek
Status: Offline

Re: "NOWY"mam problem po zimie xv 535

Post autor: Marek »

Witam.
Z problemami na przyszłość proponuję udać się do działu "Warsztat"
Z mojego doświadczenia powiem, że przy tych objawach winą u mnie był uszkodzony akumulator i regulator napięcia. Gdy odpaliłem z zewnętrznego aku to palił na dotyk, po odłączeniu wystarczył ruch manetką i gasł. Też mi zalało pierwszy baniak. Ale przyczyn może być kilka, to był akurat mój przypadek. Poczekaj aż się wypowie któryś z bardziej doświadczonych mechaników tego forum. Jak uda Ci się usunąć awarię to napisz co było przyczyną.
Powodzenia
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: "NOWY"mam problem po zimie xv 535

Post autor: ayo007 »

..nikt Ci nie pomógł?..co za ludzie :mrgreen: :mrgreen: ..wolne obroty nie mają nic wspólnego z tym jak podaje pompa paliwo, poza tym paliwo na wolnych obrotach leci poprzez odrębną dyszę i albo te obroty są, albo ich niema,przepustnica powietrza w tym momencie jest całkowicie zamknięta, gdy dodajesz gazu podcisnienie wciąga poprzez membrany tłok podcisnienia i iglica dawkuje paliwo do gardzieli dolotowej,wiec tutaj kłania się stan membran (mam nadzieje, ze na to zwróciłes uwagę), myślę tez ze wyeliminowałeś prozaiczne sprawy typu zasyfiony i niedrozny filtr powietrza..przy okazji grzebania w gaznikach ustawiłeś poziomy paliwa w komorach pływających?,jak sie ma urządzenie wzbogacania mieszanki?(coasting enrichener), sprawdzałeś stan membran w tych urządzeniach?,króćce dolotowe oki?,ale na początek zacznij, tak jak pisałem od najbardziej prozaicznych spraw typu swiece, filtry, itp..pozdrawiam
Virago 1100,na razie starczy..:)
ODPOWIEDZ