Kierownica do 535 bez przeróbki

Dodatki i przeróbki do Virago
tulik
Posty: 58
Rejestracja: 19 listopada 2009, 21:49
Motocykl: XV 535 Virago
Lokalizacja: Tarnów
Status: Offline

Kierownica do 535 bez przeróbki

Post autor: tulik »

Witam! Jako, że kończy się sezon zamierzam poprawić i tak dobry wygląd i komfort podróżowania na mojej 535. Mam kiere wygiętą. Na taką też chciałbym wymienić ale wyższą. Najlepiej żeby ją zamocować bez żadnych przeróbek. Macie może takie kiery zamontowane? Na allegro zobaczyłem:
http://allegro.pl/kierownica-stalowa-22 ... 01969.html
Weszła by bez przeróbek?
Proszę o sugestie.

Zakładam nowy temat bo takiego nie znalazłem- większość o prostych kierach i nie do 535.
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Kierownica do 535 bez przeróbki

Post autor: jojo80 »

było juz gdzies o takich kierach.mam taką własnie wysoka.przerobki są i to konieczne.napewno musisz przedłuzac przewody el. i zmienic przewod hamulcowy,na dłuzszy. ja dodatkowo schowalem wszystkie przewody w kiery,sporo ztym roboty ale da sie. wyglada to wtedy jakos.
by jezdzic trzeba zyć...
tulik
Posty: 58
Rejestracja: 19 listopada 2009, 21:49
Motocykl: XV 535 Virago
Lokalizacja: Tarnów
Status: Offline

Re: Kierownica do 535 bez przeróbki

Post autor: tulik »

jojo80, warto wogóle w coś takiego się angażować? Jakie są koszty tak (mniej więcej) takie przeróbki nie licząc kierownicy? Jakbyś mogł to daj zdjęcie, byłbym bardzo wdzięczny?
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Kierownica do 535 bez przeróbki

Post autor: jojo80 »

tulik, jest tak-jak chcesz poprawic wyglad i uwazasz ze tak kiera to poprawi to zmieniaj.[ja tak zrobilem]
wg.mnie lepiej wyglada 535' ale to moja opinia. niestety przerobki sa i tego nie ominiesz.
jesli zrobisz to sam to koszta bedą tylko w nowych linkach i przewodzie ham.
by jezdzic trzeba zyć...
Skyman75
Status: Offline

kiera

Post autor: Skyman75 »

Witam Ja przy swojej mam prostą kierownicę i jak chciałem założyć tą wyższą wygiętą to mi przewodu hamulcowego brakło. Jeśli chcesz mieć kierownicę wyżej to możesz zastosować wyższe reisery (wzwyżki) Z tego co się zorientowałem to są dwie konfiguracje
1. niskie reisery + wysoka kierownica
2. wysokie reisery+ prosta(niska) kierownica
jeśli weźmiesz wyższą kierownicę przewody mogą się okazać krótkie . Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Lis 23, 2010 12:38 pm ]
jojo80 pisze:tulik, jest tak-jak chcesz poprawic wyglad i uwazasz ze tak kiera to poprawi to zmieniaj.[ja tak zrobilem]
wg.mnie lepiej wyglada 535' ale to moja opinia. niestety przerobki sa i tego nie ominiesz.
jesli zrobisz to sam to koszta bedą tylko w nowych linkach i przewodzie ham.
Ja mam pytanko gdzie kupić takie linki czy też dorobić .Największy problem to mam z przewodem hamulcowym . W sklepie z wężami się pytałem tam gdzie zakuwają ale powiedzieli mi że może być problem bo gość nie wiedział czy płyn hamulcowy nie rozpuści węża silikonowego (w oplocie). Z tąd też moje drugie pytanie Jaki wąż zakułeś do przewodu hamulcowego. Pozdrawiam i góry THX za odpowiedź
tulik
Posty: 58
Rejestracja: 19 listopada 2009, 21:49
Motocykl: XV 535 Virago
Lokalizacja: Tarnów
Status: Offline

Re: Kierownica do 535 bez przeróbki

Post autor: tulik »

jojo80, mam jeszcze takie pytanie: Wymieniałeś linkę gazu na dłuższą?
rabw
Status: Offline

Re: Kierownica do 535 bez przeróbki

Post autor: rabw »

Skyman75 pisze:Ja mam pytanko gdzie kupić takie linki czy też dorobić .Największy problem to mam z przewodem hamulcowym . W sklepie z wężami się pytałem tam gdzie zakuwają ale powiedzieli mi że może być problem bo gość nie wiedział czy płyn hamulcowy nie rozpuści węża silikonowego (w oplocie). Z tąd też moje drugie pytanie Jaki wąż zakułeś do przewodu hamulcowego. Pozdrawiam i góry THX za odpowiedź
sprawdź tu:
http://www.przewodywoplocie.pl/
tanio nie jest, ale raz zakładasz i masz szlauch, który ma starczyć do zajeżdżenia motocykla. Już 2x u nich zamawiałem i za każdym razem od strzła przysyłali dokładnie jaki chciałem zestaw przewodów + podkładki + śrubki banjo z nierdzewki.

a jeszcze co do wysokich kierownic: jak przedłużać linki/przewody to od razu z pewnym zapasem. Jak kogoś ciągnie do wysokich kierownic, to na 20cm mini-ape prawdopodobnie nie poprzestanie ;)
ODPOWIEDZ