kaski

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: micek1968 »

A ja mam pytanie do zaawansowanych userów Virażek... Czy lepiej kupić otwarty kask czy jakiś z możliwością "zamykania" żeby był pełny
coś takiego OTWARTY
czy takiego
ZAMYKANY
Chodzi mi aby był na krótkie trasy ale róznież na jakieś dłuższe.... Jak one się sprawują na trasie?...
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Arni »

O kaskach to masz całe tomy w szerokim necie, więc poszukaj i poczytaj. Generalnie każda opcja ma swoje wady i zalety.

Kask integralny (zamknięty): bezpieczniejszy, cichszy, mniej zawiewa, bardziej komfortowy na długie trasy.

Kask otwarty (z szybką): bardziej pasuje do choppera, lżejszy, większe pole widzenia, wygodniejszy na krótsze przeloty ze względu na bardziej komfortowe ściąganie i zakładanie, po podniesieniu szybki masz dostęp do jamy ustnej i nie trzeba go ściągać, żeby z kimś porozmawiać, napić się, coś przekąsić, zapalić fajkę, odlać się czy zajrzeć do kieszeni.

Kask szczękowy (wygląda jak integralny ale ma podnoszoną część szczękową): jest to swego rodzaju kask integralny posiadający zalety kasku otwartego. Ale w stosunku do integrala ma wady: jest cięższy, głośniejszy i w gorszej jakości egzemplarzach mogą występować problemy z mechanizmem otwierania itp.
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2030
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: hunter of wind »

kizes pisze:Ja ostatecznie rezygnuje z zakupu w necie
a ja właśnie kupiłem na allegro Nolana N42 Matrix. Zapłaciłem z przesyłką 314 zł, więc trochę oszczędziłem. Kask kupiłem od kobiety, która miała go na głowie kilka razy. Właśnie przyszedł - można powiedzieć, że nówka sztuka. Podpasował mi też kolor - czarny perła - taki jak motocykla. Teraz muszęgo tylko sprawdzić w trasie.
Na krótsze trasy i upały planuję jeszcze zakup Scorpiona EXO-1-00, ale ten kupięjuż w sklepie. W Moto-akcesoria, ze zniżką dla forumowiczów 359 zł.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
AdasieK
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: AdasieK »

Mam prośbę do was wszystkich

Moglibyście wyrazić kilka opinii na temat kasku AGV New Bali ?

On wygląda tak: http://allegro.pl/item944417262_agv_kas ... roz_l.html

Proszę o szybką odpowiedź
klem
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: klem »

A ja jeszcze tu napiszę, poszukuję kasków Bell Moto 3, Bell Moto 4 i Bell Star. Jakby ktoś miał albo spotkał na jakimś bazarze to będę wdzięczny za info.
Aha, sklepy odpadają, bo tych kasków już jakieś 30 lat nie produkują ;)
Awatar użytkownika
Konrad13
Posty: 249
Rejestracja: 01 września 2009, 17:41
Motocykl: Virago XV535 "Saber"
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Konrad13 »

Awatar użytkownika
Krysia-cincinnati
Posty: 1324
Rejestracja: 23 października 2009, 20:46
Motocykl: virago750rok 1996
Lokalizacja: truskaw
Wiek: 66
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Krysia-cincinnati »

mam otwarty NAXA i sobie chwale
Awatar użytkownika
R8 JACK
Posty: 1265
Rejestracja: 15 stycznia 2010, 10:40
Motocykl: VIRAGO xv1100
Lokalizacja: Potok
Wiek: 53
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: R8 JACK »

Ja ostatecznie po przymiarkach w sklepie wybrałem NAXA SB.
Najważniejsze to sprawdzić by kask leżał dobrze na głowie i miał odpowiednie certyfikaty.
luki1506
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: luki1506 »

Siema! Ja przed ubiegłym sezonem kupiłem kask firmy NAXA model S4/B . Bardzo wygodny i ma przydatny przyciemniany okular. Polecam!
Awatar użytkownika
kizes
Posty: 242
Rejestracja: 04 października 2009, 07:41
Motocykl: YAMAHA Virago 535 '97
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: kizes »

Podobno klasy Nolana, czy ktoś w nim jeździ? KASK HJC IS-33 OTWARTY

A tu link: http://moto.allegro.pl/item936614964_ka ... gnica.html

proszę o opinię bo bardzo mi się podoba :bikersmile:
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: DAREK.S »

kizes pisze:Podobno klasy Nolana, czy ktoś w nim jeździ? KASK HJC IS-33 OTWARTY
Moja małżonka ma taki - całkiem fajny kask, nieźle wykonany. Ogólne wrażenie dobre, żoncia zdecydowanie zadowolona. Tyle, że ja, porównując HJC do mojej Naxy S4 nie bardzo znajduję usprawiedliwienie dla zdecydowanie wyższej ceny HJC (my płaciliśmy rok temu chyba 700zł). Jeździłem w jednym i drugim i po prostu Naxa jakoś lepiej mi leży na głowie. Wydaje mi się też, że ten HJC jest stosunkowo głośny. Oczywiście jest to tylko moja subiektywna opinia - najlepiej gdybyś mógł go przymierzyć, bo z dopasowaniem do czaszki różnie bywa, a rozmiar rozmiarowi nierówny :smile:

[ Dodano: Wto Mar 16, 2010 12:52 pm ]
Jeszcze jedno mi się przypomniało: zapięcie, a właściwie regulacja paska jest w tym HJC jakoś marnie wykonane - nawet jak dobrze go sobie dopasujesz, to za chwilę i tak pasek lata luźno pod brodą. Przynajmniej w moim (właściwie Moniki.S :smile: ) egzemplarzu tak jest.
Awatar użytkownika
kizes
Posty: 242
Rejestracja: 04 października 2009, 07:41
Motocykl: YAMAHA Virago 535 '97
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: kizes »

Dzięki Kolego za cenne rady. Mierzyłem leży super. Jak na motobazarze w Poznaniu nic innego nie wynajdę to go biorę bo czas już nadszedł:) pzdr
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: micek1968 »

słyszałem gdzieś że kask należy kupić wygodny ale lekko ciasny (podobno się lekko wybije wkład i jak się kupi luźny to będzie latał potem jak garnek)... prawda to czy brać od razu taki "na wymiar"?
Awatar użytkownika
zyna11
Posty: 23
Rejestracja: 23 stycznia 2010, 00:34
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Trzebiszyn 9a 78-220 Tychowo
Wiek: 42
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: zyna11 »

Ja kupiłem w tamtym roku kask ''CABERG Downtown Reversol'' jest trochę za głośny, ale to jego jedyna wada :rock:
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: DAREK.S »

micek1968 pisze:słyszałem gdzieś że kask należy kupić wygodny ale lekko ciasny (podobno się lekko wybije wkład i jak się kupi luźny to będzie latał potem jak garnek)... prawda to czy brać od razu taki "na wymiar"?
Przede wszystkim nie możesz kupić za dużego - bo rzeczywiście po jakimś czasie wyściółka się ubije i będzie latał. Jak włożysz kask na głowę i będziesz ruszał szybko głową na lewo i prawo to kask nie powinien Ci się na głowie obracać. To samo przy ruchach góra-dół - kask nie może latać. Z drugiej strony nie ma powodu żeby kupować kask zbyt ciasny - jak będziesz czuł wyraźny ucisk wnętrza skorupy, zwłaszcza w okolicach skroni to jest duże prawdopodobieństwo, że kask sam z siebie się nie rozbije tak bardzo. W takim przypadku pozostaje wyciągnięcie wyściółki i ręczne delikatne ugniatanie styropianu (pianki) która jest wewnątrz skorupy. Kupując wybierz taki, który będzie dobrze siedział na głowie, powinien ją dobrze obejmować - lekki ucisk powinien być, ale w żadnym wypadku nie kupuj za ciasnego bo to nie buty i nie rozbije się po pierwszym deszczu. :smile:
Najważniejsze to zmierzyć kask na spokojnie w sklepie, porównać sąsiednie rozmiary, a wtedy nie powinieneś mieć problemu z wyborem właściwego rozmiaru.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: micek1968 »

Nie wiem o co chodzi ale z moją głową chyba coś jest nie tak... w sumie to nie tylko z moją ale mojego syna też bo razem przymierzaliśmy w sobotę kilkanaście kasków
te same rozmiary a jeden kask wchodzi ładnie a drugi miażdży okulary i wogóle czachę.. :mad:
Podsumowując z wszytkich dwa mi się podobały najbardziej
Nolan 43 - drogi ale fajny, wygodny, szyba w odpowiedniej odległości od nosa,
Airoh Mathisse RS Sport - chyba najbardziej mi się podobał, wygodny, szczękowy, niepotrzebnie ma blendę bo się okazało że jak będę miał okulary na nosie (a muszę) to zamknięcie blendy jest średnio wygodne.. musze okulary głęboko na nos wcisnąć bo przeszkadzają.. więc w sumie jakbym znalazł bez blendy to by było ok...
tak to wygląda na Allegro
http://allegro.pl/item950528439_kask_ai ... sk_xx.html
co o tym sądzicie? może ktoś taki wogole już ma?
Awatar użytkownika
gutek_sm
Posty: 215
Rejestracja: 04 czerwca 2009, 22:21
Motocykl: Sympatyk
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: gutek_sm »

micek1968 pisze:[...]
Airoh Mathisse RS Sport - chyba najbardziej mi się podobał, wygodny, szczękowy, niepotrzebnie ma blendę bo się okazało że jak będę miał okulary na nosie (a muszę) to zamknięcie blendy jest średnio wygodne.. musze okulary głęboko na nos wcisnąć bo przeszkadzają.. więc w sumie jakbym znalazł bez blendy to by było ok...
tak to wygląda na Allegro [...]
co o tym sądzicie? może ktoś taki wogole już ma?
W tym sezonie zaczynam swoją przygodę z Airoh SV55 coś jak to http://www.allegro.pl/item961763450_kas ... ozm_m.html
Z pierwszych, przejechanych w nim kilometrów mam dość dobre wrażenia. Nie uciska, wizjer w miarę nie paruje, wentylację głowy ma ok, jednak do najcichszych kasków to on nie należy (przy zamkniętych wywietrznikach).
Nie wiem jak się będzie spisywał w dalszych trasach ale mając go na głowie 1,5 h nie byłem nim zmęczony.
Nie wiem na ile można temu wierzyć ale w rankingu kasków: http://dft-1-sharp.eduserv.org.uk/searc ... =0&price=0 też jest dobrze oceniony.
Jak każda kobieta tak też i Virago, najkorzystniej wygląda gdy jest prawie nago.
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wojok »

micek 1968: ja ze swojej strony Nolana 43 mogę polecić.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: micek1968 »

gutek_sm pisze:W tym sezonie zaczynam swoją przygodę z Airoh SV55 coś jak to http://www.allegro.pl/item961763450_kas ... ozm_m.html
Z pierwszych, przejechanych w nim kilometrów mam dość dobre wrażenia. Nie uciska, wizjer w miarę nie paruje, wentylację głowy ma ok, jednak do najcichszych kasków to on nie należy (przy zamkniętych wywietrznikach).
Nie wiem jak się będzie spisywał w dalszych trasach ale mając go na głowie 1,5 h nie byłem nim zmęczony.
A powiedz mi jak się jeździ w nim z podniesioną szczęką, bo podobno jak się podniesie to jest ciężko... Czy jest możliwość odkręcenia tej szczęki wogóle żeby zrobić kask otwarty? Po prostu chcę kupić kask którym będę mógł jeździć po mieście (z podniesioną lub odkręconą przyłbicą:)) i w trasy (ze szczęką)..
Awatar użytkownika
gutek_sm
Posty: 215
Rejestracja: 04 czerwca 2009, 22:21
Motocykl: Sympatyk
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: gutek_sm »

Do 30 km/h można jechać ze szczęką w górze, potem łeb chce urwać.
Szczerze mówiąc nie przyglądałem się czy szczękę można odkręcić.
Jeśli szukasz kasku wielofunkcyjnego to polecam Nolan N43 Air. Spełni Twoje założenia co do kasku otwartego i szczękowego w jednym (od nas z Forum pomyka w tym Mrozo).
Ten kask Nolan’a ma tylko jedną wadę – cena.
Jak każda kobieta tak też i Virago, najkorzystniej wygląda gdy jest prawie nago.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: micek1968 »

Zadzwoniłem do sklepu i powiedzieli mi że po pierwsze z tego Airoha można odkręcić szczękę i można za coś koło 170 zł kupić szybkę...
Nolan Air fajny ale 900 trzeba wybulić...

[ Dodano: Pon Mar 22, 2010 7:43 pm ]
Pojechałem po tego Airoha a wróciłem z całkiem czymś innym... Ogólnie gość na miejscu mi odradzał kupowanie kasku szczekowego gdzie będę chciał odkręcać szczękę bez "szybkozłączki".. Po kilku krotnym odkręceniu i przykręceniu przyłbica sama bedzie mi spadac bo się wszytsko powyrabia i wogóle.. Niestety kaski z "szybkozłączką" mają trochę inną cenę niż te które ogladałem.. I wkońcu się skończyło na odkrytym Bayard'zie XP-40.
http://www.bayard.nl/en/model?model=000 ... 0004#xp-40
Jest wygodny, ma odpinany wkład (chyba.. do połowy go odpiąłem a dalej nie wiem jak :)), bez blendy której nie chciałem i w rozsądnej cenie (320). Może daleko mu do Nolana 43 ale chyba jednak wolę kupić tańszy ale za to potem dokupić innych gadżetów :)
Pozdrawiam wszystkich i dzięki za rady...
Palatyn
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Palatyn »

Poszukuję kasku (pierwszego), moto będzie wykorzystywany ogólnie na trasach około 20km. Myślę o otwartym. Spodobał mi się taki kask Nexx Vintage (linku nie mogę dać ze względu na staż i małą ilość postów, za utrudnienie przepraszam). Oczywiście ze względu na praktyczność kolor czarno-czarny, wygląd wyglądem ale spełnia wymagania certyfikatu bezpieczeństwa ECE 22-05

Brać go czy nie? Co sądzicie o tym kasku?
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Raider »

taki?

Obrazek
"Stabilizacja motylka to szpilka."

Żyję tylko dlatego, że jeżdżę szybciej niż moi oprawcy.
_________________

http://www.sigaro.pl/ http://www.eprestigio.pl
_________________

Obrazek
Palatyn
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Palatyn »

Tak, dokładnie taki :rock:
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Raider »

Też myslę o takim, tylko chciałbym się przejechać, by posłuchać czy nie huczy.

Co do bezpieczeństwa, to :lol:

ale może dlatego, że się kiedyś nasłuchałem opowiadań, ponieważ mój kolega pracował jako chirurg stomatolog w jednym z wwskich szpitali i właśnie łatał żuchwy motocyklistom, którzy mieli niepełne kaski.

Moje wątpliwości dotyczą także tak krótkiej szyby - trzeba będzie mieć cały czas jakąś maseczkę albo chustę na twarzy - nie wiem, czy kiedyś mieliście nieprzyjemność dostać bąkiem w usta - wrażenie jest takie, jakby to był kamyk.
Podobnie z jazdą w deszczu - szyja mokra i ścieka w dół.

Ale fajny jest i kusi :twisted:
"Stabilizacja motylka to szpilka."

Żyję tylko dlatego, że jeżdżę szybciej niż moi oprawcy.
_________________

http://www.sigaro.pl/ http://www.eprestigio.pl
_________________

Obrazek
ODPOWIEDZ