kaski

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Stilgar »

Gliwicki pisze:Pytanie 1 - W teorii kaski powinny posiadac atest (ECE R22-05). I wiekszosc markowych (czytaj drogich) posiada.
Nie tylko drogie go mają , ja kupiłem sobie coś takiego
http://moto.allegro.pl/item320862122_ka ... iar_m.html
i jestem bardzo zadowolony
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2464
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Dono »

rozumiem że skoro powinny, to znaczy w świetla przepisów muszą atest mieć? więc po drogach nie wolno poruszać się w kaskach bez atestu? czyli policjant ma prawo żądać dowodu na posiadanie atestu (czy certyfikatu, czy jak to się tam nazywa)? ech... czyli wszystkie te "orzeszki", kaski a'la "wehrmacht" itd., są tak naprawdę nielegalnie użytkowane?
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

dono pisze:czyli policjant ma prawo żądać dowodu na posiadanie atestu (czy certyfikatu, czy jak to się tam nazywa)?
powinna być wszywka na pasku pod brodą - mam taką w kasku za 90 zł jak również w Airoh`u jest wszyta informacja przy uchu.
Obrazek
Awatar użytkownika
tosemja
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2008, 16:31
Motocykl: ex xv 535, teraz VL 1500
Lokalizacja: Częstochowa/ Wrocław
Wiek: 39
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: tosemja »

Witam
Podepnę sie pod ten temat. Chciałem sie dowiedzieć czym sie różnią kaski dziecięce od normalnych. Chodzi mi o jakość wykonania. Moja dziewczyna ma rozmiar głowy XS i zastanawiam sie czy nie byłoby głupim pomysłem kupić czegoś takiego http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=23461
Moźe ktoś wie jak to jest z rozmiarami tych kasków dziecięcych bo nigdzie nie mogę znaleźć jaki obwód głowy odpowiada jakiemu rozmiarowi.
Zawsze kiedy piszesz głupie posty Bóg zabija kotka !
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wwwolti »

różnią się przede wszystkim wagą. niektóre firmy (np Caberg) mają kaski dziecięce, które są po prostu lżejsze. ja swojej córce (8 lat) kupiłem XS-kę normalną (dorosłą :) ) i jest ok.
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
tosemja
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2008, 16:31
Motocykl: ex xv 535, teraz VL 1500
Lokalizacja: Częstochowa/ Wrocław
Wiek: 39
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: tosemja »

No właśnie z wagą też zauważyłem kolo 200-300g różnicy. Ten mi cenowo podchodzi bardzo i jeśli byłby tak samo bezpieczny jak normalny (czyt nie dziecięcy) i do tego jeszcze jakiś rozmiar by pasował to bym brał...

PS. przez Ciebie wwwolti, muszę szukać zamkniętego :wink: . Jak sie Basia dowiedziala ze w otwartym można sobie brodę zedrzeć przy upadku uparła się na zamknięty :grin:
Zawsze kiedy piszesz głupie posty Bóg zabija kotka !
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wwwolti »

tosemja pisze:przez Ciebie wwwolti, muszę szukać zamkniętego :wink: . Jak sie Basia dowiedziala ze w otwartym można sobie brodę zedrzeć przy upadku uparła się na zamknięty :grin:
hehe... no tak. w zamkniętym bezpieczniej. ja córce taki kupiłem jest spoko. a kupiłem taki: http://www.allegro.pl/item325054363_gpm ... y_mat.html
pozdr
Wojtek
m.rozanski
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: m.rozanski »

a moze ktos cos powiedziec o kaskach AGV? rozpietość cenowa podobna do nolana wiec moze i jakos bedzie podobna? co mozecie powiedziec o tej firmie? jak z jakoscia?
konkretnie zastanawiam sie nad 2 kaskami. http://allegro.pl/item321631919_kask_ot ... ozm_m.html
i 2 troche nowszy i niewiele drozszy
http://allegro.pl/item324056152_kask_ot ... ozm_l.html
a moze ktos uzywal ktoregos z tych albo widzial na zywo?
u mnie w okolicy nie ma zawiele sklepow z kaskami i chce kupic przez allegro tylko nie przymierze go. :cry: czy takie kupowanie ma sens? nie mam zadnego doswiadczenia z kaskami wiec nie wiem na co zwrucic uwage
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

m.rozanski pisze:chce kupic przez allegro tylko nie przymierze go.
Powiem tak - ja byłem przekonany że noszę rozmiar M i miałem kupić nolana M. Pojechałem jednak na mototerg do warszawy i przymierzyłem parę kasków. Co się okazało M airoha jest mniejszy od S nolana :?: Na targu były drogie kaski i kupiłem przez neta ale już wiedziałem jaki rozmiar. Są różne firmy i różna rozmiary!!! Co do AGV to Ci nie pomoge bo nie jeździłem ani nie przymierzałem. Dałem tylko przykład żeby lepiej przymierzyć kask i nie kupować w ciemno.
Obrazek
Awatar użytkownika
tosemja
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2008, 16:31
Motocykl: ex xv 535, teraz VL 1500
Lokalizacja: Częstochowa/ Wrocław
Wiek: 39
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: tosemja »

Jesli miałbym wybierać z tych 2 to wziął bym ten tańszy. Ma dłuższa szybe. Tamten za 299 to chyba bardziej na skuter. Z rozmiarami jest różnie. Zazwyczaj (w moim przypadku S) pasowała na mnie, troszke cisnela. Jak przymierzałem Airoh'a to byl dużo za mały, jak by mi ktos glowe w imadło wsadził. Caberg troszke luzniejszy niz pozostale. Kupowanie bez przmiezania to jednak male ryzyko moim zdaniem...
Zawsze kiedy piszesz głupie posty Bóg zabija kotka !
witnia
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: witnia »

Napaliłem sie na coś takiego...
oto to to
ale nie mam pojęcia czy to słuszny wybór :?:
Fajnie wygląda posiada atest ECE 2205, i tyle tylko wiem o tym kasku...
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wwwolti »

witnia pisze:Napaliłem sie na coś takiego...
oto to to
ale nie mam pojęcia czy to słuszny wybór :?:
Fajnie wygląda posiada atest ECE 2205, i tyle tylko wiem o tym kasku...
ja mam taki kask. już o nim pisałem. jak go chcesz kupić to dokładnie posprawdzaj jak chodzą wszystkie zamknięcia wlotów i blenda- lubią się popsuć. kup taki żeby dobrze pasował na łepetynie i trochę cisnął - wyściółka się układa i po kilku razach będzie idealny. poza tym jest ok. mnie zachwycił jego wygląd, wykonanie jednak po kilku przelotach oceniam raczej jako przyzwoite. jeżeli nie dopniesz szczęki to kask wygląda super, ale hałas dość duży i bezpieczeństwo :(

na razie jestem zadowolony, tylko że ja kupiłem go dużo taniej na allegro. w zeszłym roku jakieś 450 mnie kosztował jak znajdę jakiś namiar na osobę od jakiej kupiłem, to dam na forum.
pozdr
Wojtek
cathykgb
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: cathykgb »

a ja jako kobita mam zgoła inkszy problem :neutral:
wszystkie kaski które do tej pory mierzyłam wyglądają jak hełmy kosmiczne :lol: na tej mojej małej łepetynie :twisted:
i tu rodzi się pytanie: jakiej marki szukać kasków? które posiadaja naprawdę małe skorupy ????
raczej kask otwarty z długa szybą
. . . :pomocy: . . .
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: ARCHER »

cathykgb pisze:a ja jako kobita mam zgoła inkszy problem :neutral:
wszystkie kaski które do tej pory mierzyłam wyglądają jak hełmy kosmiczne :lol: na tej mojej małej łepetynie :twisted:
i tu rodzi się pytanie: jakiej marki szukać kasków? które posiadaja naprawdę małe skorupy ????
raczej kask otwarty z długa szybą
. . . :pomocy: . . .
Trza Ci będzie dziewczyno pojeździć i pomierzyć. Ale Ci zazdroszczę ja już mam po problemie atakie zakupy to sama przyjemność.
Pozdr :rock:
Lego
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Lego »

W temacie kaski cos dla kasiastych:

http://www.motogen.pl/laboratorium/test ... ideal.html
cathykgb
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: cathykgb »

Lego pisze:W temacie kaski cos dla kasiastych:

http://www.motogen.pl/laboratorium/test ... ideal.html
ktoś ma jakieś drobne w kieszeni?
cathykgb
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: cathykgb »

właśnie HJC biorę teraz pod uwagę (potrzebuję rozmiar XS) ... no i przymierzyć i kupić :cool:
Lego
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Lego »

cathykgb pisze:właśnie HJC biorę teraz pod uwagę
Wlasnie kolega ma HJC i bardzo sobie chwali a nie jeden kask juz mial na glowie. Opisujac go stwierdzil: "...jak go ubralem poczulem sie jak w wygodnym fotelu."
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

ten HJC ma krótką szybkę. Będzie sięgać do brody i podwiewać będzie :neutral:
Obrazek
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wwwolti »

Lego pisze:W temacie kaski cos dla kasiastych:

http://www.motogen.pl/laboratorium/test ... ideal.html
za taka kasę są fajne cabergi otwarte są. z prętem pod brodą.
pozdr
Wojtek
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: jaroz »

Lego
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Lego »

jaroz pisze:a może ten byłby lepszy http://cgi.ebay.co.uk/ARA...1QQcmdZViewItem
To juz lepiej bez :razz:
cathykgb
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: cathykgb »

kurna :twisted: baba to se zawsze robi problem, nie???
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: pestek »

Dzis na motobazarze tez facet mi zachwalał HJC, jakoś nie byłem przekonany, choć faktycznie dosyć zgrabnie wyglądał, teraz żałuje, ze mu sie lepiej nie przyjrzałem, np. jak szczelnie obsadzona jest szybka, czy bardzo wieje?
Lego, mozesz sie spytać kolegi coś więcej? czy bardzo sie ubija, jak z tłumieniem hałasu?
Tez chciałbym jakiś niewielki zewnętrznie zęby nie wyglądać jak wodogłowie, te HJC maja podobno różne wymiary skorupy.

cathykgb Ty sie sobie nie dziw bo ja jestem niezdecydowany jak panienka, im więcej oglądam tym mam więcej wątpliwości. A wybrać chce dobrze bo teraz mam dwa kaski - jeden otwarty za luźny jak sie ubił, a drugi szczękowy za ciasny, bo posłuchałem tych co mówili że ma mocno ściskać i mi teraz ściska, ucho po godzinnej jeździe.
Wiec nie jest to takie hop siup zeby dobrze wybrać.
A najchętniej to bym szczękowy kupił ze względów bezpieczeństwa ale one sa cięższe, masywniejsze (wodogłowie) i droższe. I weź tu mądrze wybierz.

Moze podsumuje moje dotychczasowe obserwacje;
Cabergi - masywne, ten downton S ze szczeka wydał mi sie ciekawy ale nie jestem pewien czy te skrzydełka po zsunięciu szczeki będą dobrze w czasie jazdy robiły...
Airoh TR1 na poczatku zaciekawił wygladem ale za bardzo mi crossem zalatuje, a ta szczeka chyba nie za bardzo spełnia funkcje, sprzedawca powiedział ze ani przed wiatrem ani deszczem za bardzo nie chroni (może wwwolti zdementuje?) bo ze w razie wypadku niewiele da to sam sie domyślam.
Kaski otwarte Airoha - FLY CITY warte uwagi, tez w miarę zgrabne, no ale otwarte, mniej bezpieczne.
Zaciekawił mnie kask Airoh SV55, podobno można zdemontować szczękę i po dokupieniu szybki zrobić z niego JET55S - czyli 2 kaski w jednym, za cene 690+200szybka... jak przymierzałem wydawał mi sie nieco masywny.
Nolan N42, no cóż, każdy pisze ze świetny wiec polemizował nie będę, faktycznie sporo bajerów, blenda, wentylacja, fajne zapiecie, ale... nie za darmo, cena spora jak za otwarty kask a i jakoś nie czułem sie w nim zbyt komfortowo (może tylko na początku takie wrażenie?) i chyba do najzgrabniejszych nie należy. A ta blenda na zewnątrz nie powoduje huku przy wyższych prędkościach?
Uvex jet... przymierzałem XS i był z jednej strony luźny a z drugiej, jakby miejsca na ucho od góry juz brakowało, XXS nie znalazłem a byłem już tak zrezygnowany ze odpuściłem gadkę ze sprzedawcą.

Cholera przecież muszę w końcu cos wybrać...
moze ten by sie nadał, otwarty a jest ochrona szczeki, tylko cena... :mrgreen: J1


No prosze;
link
czyli ok. 136zł kask + ok. 55zł przesyłka = 190zł.
Co Ty na to cathykgb? A może jest więcej chętnych, a może ktoś ma znajomego co niedługo wraca? artekr już nie zdąży ale może ktoś inny...
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
ODPOWIEDZ