kaski

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Zbychu
Posty: 909
Rejestracja: 16 maja 2008, 08:59
Motocykl: VT 1100 Sabre
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Wiek: 59
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Zbychu »

a tak kwoli ścisłości, to jest nakrętka, a nie śrubka panowie :)
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Szymon »

gwoli :lol: :lol: scislosci masz racje ...
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: DAREK.S »

Chciałbym odświeżyć trochę ten wątek i zapytać użytkowników szczękowców czy w takim kasku możliwa jest dłuższa jazda, np wycieczki po mieście, z podniesioną szczęką? Pytam, bo nie bardzo umiem się zdecydować pomiędzy jetem a szczękowcem. Myślałem na początku o otwartym kasku (Airoh jet55), ale czytając różne komentarze zastanawiam się czy jednak nie zainwestować w osłonę szczęki. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być kask Caberg Downtown Reverso - czy ktoś miał do czynienia z tym kaskiem?
BoPos
Posty: 389
Rejestracja: 04 maja 2008, 08:02
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: BoPos »

Najpierw zastanów się proszę jak będziesz wyglądał w kasku typowym dla "plastika"...
No popatrz sam: http://images.google.pl/images?gbv=2&hl ... raz%C3%B3w
No przecież nie włożysz różowych czy innych w dziewczyńskich kolorach skór czy kodur - prawda?
Hummer
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Hummer »

Ja również rozważam kupno nowego kasku i już wiem, że napewno będzie z osłoną szczęki. Zastanawiam się nad kaskiem airoh mathisse rs.

[ Dodano: Sro Gru 31, 2008 5:19 pm ]
Oczywiscie w kolorze czarny mat
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

A ja sprzedam Nolan MatriX mat. Używany niecały sezon. Wiadomość na PW
http://www.4bikes.pl/product_info.php?c ... ts_id=2309


Stan BDB
Obrazek
Awatar użytkownika
wuem
Posty: 495
Rejestracja: 28 marca 2008, 20:26
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Skoczów
Wiek: 36
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wuem »

darek.s pisze:czy w takim kasku możliwa jest dłuższa jazda, np wycieczki po mieście, z podniesioną szczęką?
pewnie, że tak. Problemem może być tylko opadająca szczęka po jakimś czasie na wybojach, ale to idzie podokręcać śrubki zawsze. Ja mam szczękowca Airoh SV55S i jestem zadowolony. Co prawda jest trochę głośno przy dużych prędkościach, ale jak do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. Osobiście polecam szczękowce. W razie czego lepiej żeby odpadła szczęka z kasku niż z głowy ;)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota. Nie mam pewności co do Wszechświata."
Awatar użytkownika
StesiU
Posty: 1244
Rejestracja: 04 września 2007, 15:10
Motocykl: WSK 125
Lokalizacja: Trzebnica
Wiek: 40
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: StesiU »

Hummer pisze:Zastanawiam się nad kaskiem airoh mathisse rs.
ja juz sie nei zastanawiam tylko kupie na pewno w tym sezonie :D

[ Dodano: Czw Sty 01, 2009 5:18 pm ]
ogólnie jest polecany przez użytkowników, w tym przedziale cenowym został moim zwyciezcą

aaa noi ma blende :D
Nie ma pogody nie na motocykl sa tylko zle ubrani motocyklisci.
marta_P
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: marta_P »

przepraszam....nie przeczytałam 9 stron - było to ponad moje siły ale, zastanawiam się nad kupnem kasków i pomimo tego że "style" mówi mi otwarty to kwestie bezpieczeństawa mówią mi pełny, mam dylemat : moralny :mrgreen:
Husky
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Husky »

marta_P pisze:przepraszam....nie przeczytałam 9 stron - było to ponad moje siły ale, zastanawiam się nad kupnem kasków i pomimo tego że "style" mówi mi otwarty to kwestie bezpieczeństawa mówią mi pełny, mam dylemat : moralny :mrgreen:
... miałem ten sam dylemat ale znalazłem rozwiązanie... zwłaszcza że kupuję dla mnie i mojej ładniejszej... :lol: takie same...

Caberg Breeze

Obrazek
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: acze »

Hummer pisze:Ja również rozważam kupno nowego kasku i już wiem, że napewno będzie z osłoną szczęki. Zastanawiam się nad kaskiem airoh mathisse rs.
Jeżdzę w tym kasku. Jak jest ciepło, to po mieście tylko z otwartą szczęką - więcej widać niż przy zamkniętym. Jego poważną wadą jest to, że strasznie paruje szyba. Poza tym świetny.

Chciałem wybrać pełny, ale wybrałem szczękowca, bo jeżdze w okularach i łatwiej się zakłada.
Awatar użytkownika
bolec
Posty: 945
Rejestracja: 11 września 2007, 17:37
Motocykl: Lucek
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: bolec »

Ja jeżdżę z kaskiem zamkniętym, w tym sezonie również dla Mili chcę kupić drugi zamknięty. Pytanie dlaczego nie otwarty? Odpowiedź jest prosta.
Wole bezpieczeństwo niż wygląd. Nie do śmiechu będzie jak przypadkiem przy szlifie uderzymy twarzą w coś twardego. Ból, cierpienie i koszty odzyskania twarzy.

Jeśli ktoś stwierdzi że to nie pasuje do chopera, to do chopera również nie pasują ochraniacze, po co je nosić. A ilu osobom uratowały życie.

Jeśli jeździsz na moto i są sprawy ważniejsze niż twoje bezpieczeństwo to jesteś GŁUPI !!!
Lucek jest mój i będę go pierdolił czy wam się podoba czy nie ....
Obrazek
Husky
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Husky »

bolec pisze:
Jeśli jeździsz na moto i są sprawy ważniejsze niż twoje bezpieczeństwo to jesteś GŁUPI !!!
... najgorsze jest to, że masz rację.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Blunio »

acze pisze:wadą jest to, że strasznie paruje szyba
I na to jest rada. Jak zięć kupował kask z podnoszoną szczęką, od razu nabył (a sprzedawczyni zamontowała) taką folię przyklejaną od wewnętrznej strony szyby. Nie słyszałem, aby miał problemy z parowaniem szyby.
Ja mam Nolana N42 i w chłodne dni na jesieni szyba parowała mi jak czekałem pod światłami (nie mam wspomnainej folii). Tak że jak stawałem, podnosiłem lekko szybę, a jak ruszałem, to opuszczałem, bo jednak wiało po zębach :mrgreen:
Z tym że w moim typie podniesienie szyby to jednak nie podnoszenie co i rusz szczęki, co jest czynnością bardziej absorbującą.
bolec pisze:to jesteś GŁUPI
Może lepiej by brzmiało nierozważny lub lekkomyślny. Szanujmy się :razz:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: DAREK.S »

Niestety sama szyba nie ochroni szczęki. Na szczęście do producentów kasków dotarło, że coraz większa liczba użytkowników chopperów, cruiserów jak i skuterów szuka stylowego ale jednocześnie bardziej bezpiecznego kasku. Popatrzcie na nowe propozycje Nolana (N43 Air ) i Airoha (Avenue). Może jednak warto poczekać do wiosny i przyjrzeć się z bliska tym kaskom gdy się pojawią w sklepach.
bartazzz
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: bartazzz »

ja jeżdże w zamknietym nei dość że jak moi poprzednicy napisali jest niebezpieczny to jeszcze głośny i na dłuższych trasach nie chroni przed wiatrem ani robactwem
Husky
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Husky »

Szczękowiec caberg:

http://www.youtube.com/watch?v=_VtvtU6_NW4

[ Dodano: Pon Sty 05, 2009 8:53 pm ]
Czy w taki kasku można zdemontować szczękę?

[ Dodano: Pon Sty 05, 2009 9:17 pm ]
Gość ma dobre przeceny na kaski, luknijcie:

http://www.4bikes.pl/product_info.php?m ... ts_id=1495

[ Dodano: Wto Sty 06, 2009 1:14 pm ]
Zamówiłem te cabergi brezze ale z Ebayu UK - dwa...
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: DAREK.S »

Szukam od jakiegoś czasu kasku dla siebie i pasażerki i wpadły mi ostatnio w oko produkty firmy NAXA. Na innych forach motocyklowych kaski te nie mają zbyt dobrej opinii, przede wszystkim ze względu na niską cenę i mało renomowaną markę. Widzę, że kilku z posiadaczy Virago używa też tych kasków. Jak je oceniacie? Ciekawi mnie zwłaszcza ten model otwarty z blendą , który wydaje się być niemalże kopią jeta Airoha Jet55S.
Czy ktoś miał okazję porównać bezpośrednio te dwa kaski? Jasne, że na bezpieczeństwie się nie oszczędza ale czy w tym przypadku warto dopłacać te 300-350zł do airoha?
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: GLIWICKI »

Ja mam ten kask NAXA i jestem z niego bardzo zadowolony. W tym samym modelu śmiga również mordeczka i (z tego co mi wiadomo) również ma bardzo pozytywne opinie. Zrobił w nim długaśną trasę do Chorwacji i było OK.
No i co najważniejsze - kask ma wszystkie potrzebne atesty :roll:

Jak chcesz mogę go przytargać do pracy. Podskoczysz i sobie go pooglądasz (a przy okazji kawusie strzelimy) :rock:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Husky
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Husky »

Naxa to nie marka kasków tylko brand dystrybutora który sprowadza te kaski z chin

Cytat ze strony NAXA:

"NAXA to polska marka akcesoriów motocyklowych .

Firma NAXA działa na rynku od 1999 roku Do 2007 roku zajmowaliśmy się produkcją torb oraz plandek motocyklowych.

W 2007 roku wprowadziliśmy do sprzedaży kaski motocyklowe a w 2008 także inne akcesoria"


... więc wszystko jasne.
Ja także mogę zaimportować chińskie kaski, zalatwić homologację i wypuścić je pod marką np. Husky Team - czemu nie ? :P Na tym cały trick polega ...

Kask spełnia wymogi bezpieczeństwa (homologacja ECER 22-55) podobnie jak garnki z wyzszych pólek, niemniej jednak zewnetrzna jakosc wykonania, praca szybki, przyleganie do łebka IMO nie jest rewelacyjna. Być może są głośniejsze niż wyższe produkty, ale tego nie sprawdzałem. Stąd właśnie ich niska cena...

Odnośnie homologacji:
ABY KASK MOTOCYKLOWY DOSTAŁ HOMOLOGACJE MUSI PRZEJŚĆ TESTY WYTRZYMAŁOŚCIOWE W JEDNYM Z KRAJÓW / INSTYTUTÓW UPRAWNIONYCH DO PRZEPROWADZENIA BADAN
TO ADRES SPECYFIKACJI KRAJÓW KTÓRE SĄ UPRAWNIONE DO BADAŃ;
http://www.code-knacker.de/laenderkurzzeichen.htm
NIESTETY W JĘZYKU NIEMIECKIM ALE CHYBA WSZYSTKO JEST JASNE
LICZBA E -.INFORMUJE GDZIE ATESTY BYLY WYKONANE
NA PRZYKŁAD

E20 -POLSKA
E 1 - NIEMCY

E-LUXEMBURG
HOMOLOGACJA JEST WYDAWANA NA 3000 SZTUK I KAŻDY KASK MA SWÓJ INDYWIDUALNY NUMER -( ZOBACZ NA METKĘ WLASNEGO KASKU PASKU : P/....)

PO WYPRODUKOWANIU 3000 KASKÓW SPRAWDZANA JEST ZGODNOSC PRODUKCJI I WYDAWANE POTWIERDZENIE NA NASTĘPNE 3000 SZTUK
I TAK ZA KAŻDYM RAZEM CO 3000 SZTUK ...

Według mnie Kaski NAXA nie są złe, ale są to kaski z niższej półki i nie są tak idealne jak drogie markowe kaski, lecz wierząc certyfikatom są bezpieczne...

[ Dodano: Wto Sty 13, 2009 10:16 am ]
... dla mnie NAXA odpada :motorcycle:
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: GLIWICKI »

Husky pisze:sprowadza te kaski z chin
A znajdź mi kaski które nie są obecnie produkowane w Chinach :mrgreen:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Husky
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Husky »

Gliwicki pisze:
Husky pisze:sprowadza te kaski z chin
A znajdź mi kaski które nie są obecnie produkowane w Chinach :mrgreen:
... GIVI :mrgreen: sprawdziłem made in ITALIA, ale reasumując:

- adidas, puma, nike, levis itp też są produkowane w chinach jak wiele, wiele innych produktów. Ale liczy się tutaj technologia produkcji. W Chinach, Tajwanie itp. fabryki są własnością koncernów Co innego jak firma renomowana produkuje coś w chinach ze względu na niższe koszty produkcji, a co innego jak ktoś jedzie do Chin i kupuje 100000 szt kasków w kontenerze a potem załatwia do tego homologację...

heh... temat o Chińczykach już był :smile: ... moja firma też produkuje pewne rzeczy w Chinach, ale wiem jak pilnowany jest sam proces technologiczny - zwłaszcza że mamy certyfikat ISO. Tak samo jak w fabryce w Polsce... :mrgreen:
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: DAREK.S »

Gliwicki pisze: Jak chcesz mogę go przytargać do pracy. Podskoczysz i sobie go pooglądasz (a przy okazji kawusie strzelimy) :rock:
Jeżeli nie byłoby to wielkim problemem to bardzo chętnie. Skoro pracujemy dla tej samej instytucji, niemalże po sąsiedzku, wypadałoby więc w końcu poznać się osobiście. Zresztą kawę też bardzo lubię :lol:
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
Husky
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Husky »

... przecież nie mam nic przeciwko garnkom NAXA, mają certyfikaty europejskie więc są OK.
:grin: , chciałem tylko naświetlić temat że NAXA to nie producent kasków... ale nie wypowiadałem się negatywnie... :motorcycle:

... kupiłem GIVI - włoski i też mi nie podszedł bo wydawał mi się średnio wykonany, dlatego sprzedałem i zamówiłem caberga
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: GLIWICKI »

darek.s pisze:Jeżeli nie byłoby to wielkim problemem to bardzo chętnie. Skoro pracujemy dla tej samej instytucji, niemalże po sąsiedzku, wypadałoby więc w końcu poznać się osobiście. Zresztą kawę też bardzo lubię :lol:
Zapraszam do siebie - powiedz tylko kiedy :rock:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
ODPOWIEDZ