kaski

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: ayo007 »

..no to dobrze wiedziec, szersza opinia jest wskazana..
Virago 1100,na razie starczy..:)
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

Woolf pisze: Osobiscie polecam Nolana i Airoha, ten drugi ma swietnie wytlumione wnetrzne. Mam tez caberga slight. Bardzo przyjemny kask est mniej wytlumiony, ale nadrabia desginem jeta i dluga szyba. Czytalem nawet opinie, ze sporo osob woli je od Nolanow.
Jaki model masz Airoh. Caber slight jak oglądam na zdjęciu wygląda jak by miał krótką szybkę. Dokąd ona sięga? Za brodę?
Obrazek
samurai
Posty: 370
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:55
Motocykl: Virago 535 94r.
Lokalizacja: Łańcut/Toruń
Wiek: 34
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: samurai »

:!: Przyszła wczoraj paczka z kaskiem i rękawicami . To przymierzam kask M 58cm pisze jak mierzyłem główke to bylo cos ponad 57 więc powinno byc- a tu KICHA kask tak cholernie ciasny jakby miał ledwo 55 no i musze wymieniac.
HARM
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: HARM »

A co dla osób które liczą się z groszem i nie stać ich na kaski z wyższej półki? Może ktoś miał coś do czynienia z przykładowymi jak tu:

http://moto.allegro.pl/item300639973_ka ... owane.html

i tu:

http://moto.allegro.pl/item300641787_ka ... zedaz.html

i tu:

http://moto.allegro.pl/item304793488_no ... _styl.html

i tu:

http://moto.allegro.pl/item299583122_ka ... ozm_s.html

wiadomo liczy się bezpieczeństwo ale to nie zawsze idzie w parze z funduszami, jak widać na aukcjach każdy swój towar chwali, jednakże czy faktycznie za taką kasę można komuś polecić w miarę dobry kask, choćby i też dla początkującego?
zapraszam do dyskusji.
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

mam ten drugi i chcę kupić tera z nowy inny lepszy. Szybka nie otwiera się do końca i zatrzymuje na wysokości oczu. przy 120 szum i przeciąg i chce zerwać go z głowy. Rozmiary zawyżone. Szyba strasznie rysuje się. Kupiłem go bo potrzebowałem szybko kask a groszem nie śmirdziałem. Teraz szukam coś lepszego.
Obrazek
Woolf
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Woolf »

Mam Airoha top one. Nastepca jego jest blitz. W Cabergu szyba zaslania brode przy pelnym opuszczeniu.
Osobiscie uwazam, ze jak stac kogos na moto to na kasku lepiej nie oszczedzac. Jak smigalem na puchu to mialem kask firmy tiger. Jakos chyba podobna do tych co tornado i nie rzuca na kolana.
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

http://e-kaski.pl/index.php?cPath=21

Chyba wybiorę coś w tym sklepie. Można porównać kaski i kurier gratis.
Obrazek
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: pestek »

Ja mam szczękowy Airoh Mathisse (bodajże Basic). Na chłodniejsze dni i dłuższe trasy idealny. Latem, na co dzień używam otwartego, z długą szybką, mało znanej firmy Livwat coś takiego ale bez daszka, kupiłem go na samym początku przygody z virazka i już długo przymierzam sie do zmiany, prawdopodobnie na początku tego sezonu. Właśnie zastanawiam sie na co.
Idealnie było by znaleźć coś dobrej firmy z długa, nieparujaca szybką + ewentualnie wewnętrzną, przyciemniana. Lekki, cichy w miarę przystępnej cenie. Nie będzie to proste, dopiero zaczynam sie teraz rozglądać. Nolan mi nie pasuje ze względu na krótka i parującą szybę. Co prawda można używać antifog-ów w sprayu ale chyba nie są tak skuteczne jak dobra oryginalna warstwa.
Ewentualnie szczękowy z wymienialną szczeką na długą szybę - taki byłby idealny (polecicie coś?)

Jeśli chodzi o to co pasuje a co nie; wydaje mi sie ze pełny kask w odpowiedniej kolorystyce (ja mam czarny połysk i czarny mat) nie ustępuje tak bardzo otwartym, jeśli chodzi o Virażki.
Jeśli traktujemy kask jako dekorację to np. chromowany hełm jest cool. Jeśli rozmawiamy o funkcjonalności i bezpieczeństwie to szczękowe są b.dobre.

Co do kasków typu Tiger... używałem na simsonie. Przed komarami chroni, ale w razie wypadku... Zgadzam sie z opinia ze jak sie kupuje moto za parę(naście) tysięcy to nie powinno sie pożałować ~1/10 tej sumy na kask.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
samurai
Posty: 370
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:55
Motocykl: Virago 535 94r.
Lokalizacja: Łańcut/Toruń
Wiek: 34
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: samurai »

Tylko że często na upragnione moto wydajemy ostatni gorsz i co wtedy...
jacekp
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: jacekp »

Ja używałem otwartego Nitro - bardzo wygodny, dobrze wywazony, żadnego furkotania wiatru nawet przy 140 km/h, za to wygląda za bardzo futurystycznie.
Używałem jeta Grex - dokładnie to samo co Nolan '42, to ta sama firma, różni się nazwą. Mniej wygodny, przy wiekszych prędkościach tłucze wizjer. Używam go niechętnie, ale jest głębszy i na chłodniejsze dni lepszy.
Najchętniej używam Shoei S-20 - klasyczny, z daszkiem, typu Police, super wygodny, nie taka wielka bania jak Nitro i Grex czy Nolan. Wada - czasem przydaje się wizjer (muchi), okulary ciężko założyć, bo ściśle przylega.
Ogólnie - kask trzeba przymierzyć, każdy czerep ma inny kształt. Mierzyłem przeróżne modele. kask kupowałem po dokładnej przymiarce i za cenę większą niż pierwotnie planowałem (bezpieczeństwo kosztuje!).
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

Osobiście odradzam kaski, które mają oprócz szyby, zamontowane "niby daszki" po 200-500 km przelecianych w dzień - na drugi mięśnie karku bolą jak cho...a. dodatkowo szum i dyskomfort, zwłaszcza jak sie nie posiada szyby!!!!

szerokosci
Jarek
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

ROUTE 66 RIDER pisze:Osobiście odradzam kaski, które mają oprócz szyby, zamontowane "niby daszki" po 200-500 km przelecianych w dzień - na drugi mięśnie karku bolą jak cho...a. dodatkowo szum i dyskomfort, zwłaszcza jak sie nie posiada szyby!!!!
Myślisz że daszek aż tak ciąży???
Obrazek
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marek73 »

Mi też na początku starczyło kasy tylko na dwa Livwaty http://img.bazarek.pl/39504/6091/152159 ... fd3f24.JPG z myślą, że za rok kupię inne. Ale są na tyle przyzwoite, że przejeździłem w nich dwa sezony i jeszcze przynajmniej jeden przejeżdżę.
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: pestek »

Marek73 pisze:Mi też na początku starczyło kasy tylko na dwa Livwaty http://img.bazarek.pl/39504/6091/152159 ... fd3f24.JPG z myślą, że za rok kupię inne. Ale są na tyle przyzwoite, że przejeździłem w nich dwa sezony i jeszcze przynajmniej jeden przejeżdżę.
oo a myslałem ze to tylko ja takie wynalazki kupiłem. Faktycznie nie jest zły ten kask, ale zastanawiam sie jak by sie zachował w razie uderzenia. Niestety to był mój pierwszy kask i kupiłem chyba za duży, bo teraz tak sie ubił ze mi lata na głowie... wiec wymiana nie podlega dyskusji...
samurai pisze:Tylko że często na upragnione moto wydajemy ostatni gorsz i co wtedy...
Planując zakup moto trzeba wziąć pod uwagę konieczność ubrania sie na niego...
Mi tez sie nie przelewało, w zasadzie to kupiłem moto za oszczędzony kredyt studencki ale te 200zł na kask przewidziałem, w następnym sezonie kupiłem już konkretny, za 800 bodajże.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marek73 »

pestek pisze:
Marek73 pisze:Mi też na początku starczyło kasy tylko na dwa Livwaty http://img.bazarek.pl/39504/6091/152159 ... fd3f24.JPG z myślą, że za rok kupię inne. Ale są na tyle przyzwoite, że przejeździłem w nich dwa sezony i jeszcze przynajmniej jeden przejeżdżę.
oo a myslałem ze to tylko ja takie wynalazki kupiłem. Faktycznie nie jest zły ten kask, ale zastanawiam sie jak by sie zachował w razie uderzenia. Niestety to był mój pierwszy kask i kupiłem chyba za duży, bo teraz tak sie ubił ze mi lata na głowie... wiec wymiana nie podlega dyskusji...
Ja z kolei bałem się, że mój będzie za ciasny i dopiero jak się "uleżał" to mi pasuje, chociaż i tak najpóźniej po dwóch godzinach muszę go ściągnąć i dać głowie odpocząć.
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2008, 13:56 przez Marek73, łącznie zmieniany 1 raz.
warrior_trooper
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: warrior_trooper »

a ja mam taki niedawno kupiony kask
taniej nie znalazlem tego modelu :bravo: Oczywiscie jeszcze nie testowany ale moge o nim powiedziec ze dobrze tłumi no i wygoda w postaci uchylanej szczęki. Też troszke ciasnawy(moze mi sie zdaje?) ale myśle ze sie rozepcha na mojej bańce :razz: Kolor czarny czyli pasuje do wszystkiego części mozna dokupic czegóż chciec wiecej :) Tylko sie zastanawiam czy ma antifoga wbydowanego w szybe czy nie...niby nie paruje jakos specjalnie ale .... :cool:
Awatar użytkownika
Niedziel
Posty: 271
Rejestracja: 04 września 2007, 00:30
Motocykl: Virago 1100 96
Lokalizacja: Warszawa/kołobrzeg
Wiek: 45
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Niedziel »

Obrazek
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

Właśnie wróciłem z Airohem FLY. Znalazłem jedynego przedstawiciela tej marki w woj. łódzkim w małej wiosce koło Strykowa. Chłopak dopiero za miesiąc rusza ze sklepem, ale powiedział by przyjechać coś wybierzemy.
Jeszcze nie sprawdzałem kasku w czasie jazdy ale leży fajnie. Koleś mówi że jak coś potrzeba to dzwonić realizuje zamówienia z Larssona. Dostałem jeszcze duuuuuuuuuży kalendarz z bardzo miłymi kobietami :oops: :rock: :bravo: :chopper:
http://e-kaski.pl/product_info.php?products_id=359
Obrazek
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wwwolti »

Marcin pisze:Właśnie wróciłem z Airohem FLY. Znalazłem jedynego przedstawiciela tej marki w woj. łódzkim w małej wiosce koło Strykowa. Chłopak dopiero za miesiąc rusza ze sklepem, ale powiedział by przyjechać coś wybierzemy.
Jeszcze nie sprawdzałem kasku w czasie jazdy ale leży fajnie. Koleś mówi że jak coś potrzeba to dzwonić realizuje zamówienia z Larssona. Dostałem jeszcze duuuuuuuuuży kalendarz z bardzo miłymi kobietami :oops: :rock: :bravo: :chopper:
http://e-kaski.pl/product_info.php?products_id=359
też mam airoha, tylko tr1. zwróć uwagę jak będziesz wybierał, żeby poprawnie otwierały się i zamykały wloty powietrza

... nie doczytałem, że już kupiłeś. tak czy inaczej sprawdź te zamykania wlotów, lubią się spaprać :(
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: pestek »

wwwolti pisze:... sprawdź te zamykania wlotów, lubią się spaprać :(
tak? to może dlatego w moim mathisie nie mogę zauważyć różnicy przy przelaczaniu...

Na Motocykl Expo widziałem tego Nolana N42, nie ma on aż tak krótkiej szybki jak myślałem...
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

wwwolti pisze:żeby poprawnie otwierały się i zamykały wloty powietrza
Zamykają i otwierają się wzorowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marek73 »

wwwolti pisze:ja ma airoh tr1

http://www.allegro.pl/item276937918_wyp ... czeki.html

Jest dość wygodny, pasuje do mojej głowy :wink: . dobre materiały wykończeniowe. jego przewagą jest to, że można odpiąć szczękę. Wybierałem pomiędzy nolanem 42 i tym właśnie i mój wybór padł na airoha.

Póki co nie żałuję, ale dopiero w przyszłym sezonie trochę więcej w nim pojeżdżę.
Z nieba mi spadłeś. Wprawdzie w tym sezonie pojeżdżę jeszcze w starym kasku ale wraz ze zmianą sprzęta wymienię i skorupę. A ten TR1 STRASZNIE mi się podoba http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... 6fb2847d10
niestety jak dotąd tylko ze zdjęć, więc jesteś pierwszą znaną mi osobą, która będzie miała swoje spostrzeżenia na jego temat z autopsji. A może nawet dasz go dotknąć... :bravo:
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wwwolti »

Marek73 pisze: ten TR1 STRASZNIE mi się podoba http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... 6fb2847d10
niestety jak dotąd tylko ze zdjęć, więc jesteś pierwszą znaną mi osobą, która będzie miała swoje spostrzeżenia na jego temat z autopsji. A może nawet dasz go dotknąć... :bravo:
Wygląda obłędnie, może jest trochę za bardzo enduro, ale po odpięciu szczęki jest jak hełm pilota z błękitnego groma :mrgreen: a jak zasuniesz okulary przeciwsłoneczne to prezentuje się super. Co do jazdy to za dużo jeszcze nie pojeździłem, jak będę miał jakieś spostrzeżenia to napiszę... a jak się zobaczymy to dam dotknąć czemu nie :wink:
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: pestek »

wwwolti pisze:
Marek73 pisze:ten TR1 STRASZNIE mi się podoba... :bravo:
Wygląda obłędnie, może jest trochę za bardzo enduro, ale po odpięciu szczęki jest jak hełm pilota z błękitnego groma...
Zgadzam sie ze ma świetny wygląd, zastanawiam się tylko czy ta demontowana szczeka spełnia swoja funkcje ochronna. Sam sprzedawca zasiał we mnie ta wątpliwość...
Zawsze to chyba trochę lepiej niż otwarty, też nad nim myślę.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wwwolti »

pestek pisze:zastanawiam się tylko czy ta demontowana szczeka spełnia swoja funkcje ochronna. Sam sprzedawca zasiał we mnie ta wątpliwość...
Zawsze to chyba trochę lepiej niż otwarty, też nad nim myślę.
Dopinana szczęka jest raczej słaba. myślę, że ochroni lepiej niż otwarty, ale nie jest to szczękowiec.
pozdr
Wojtek
ODPOWIEDZ