kaski

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 977
Rejestracja: 31 sierpnia 2009, 11:13
Motocykl: Virago 535 93r. 2YL
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 35
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Forest »

Pytanie:
Ktoś używa/ł tego kasku:
http://sklep.intermotors.pl/product-pol ... arny-.html
SHARK S700 (Kask zamknięty SHARK S700 integralny kolor PRIME czarny )?
Bo sobie go kupuję i ciekawy jestem opinii.

juz kupiłem ;) w sobotę egzamin
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ruC2kSql0c#!
Blues Boy Dan - The Ballad of Hollis Brown - Newar Blues Festival 2012 (6:50)
Awatar użytkownika
do-cent
Posty: 35
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 20:43
Motocykl: xv535
Lokalizacja: Słupsk
Wiek: 42
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: do-cent »

Ja mam uvex boss 2000, starszy, zamknięty, ale daje rade i chyba pasuje do virago, ale zimą chyba zakupię coś otwartego.A używa ktoś tzw. orzeszka?Tak się też nad nim zastanawiam, chociaż dostać robalem w ryj średni ubaw.
lubię prawdę szczerą, bo nie lubie gdy ktoś kłamie, służę pomocą nie na każde zawołanie...........
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Mocho »

mam orzeszka, jak gorąco to czasami używam, zazwyczaj leży sobie w sakwie jako coś "na wszelki wypadek" ale w trasę bym się raczej w nim nie wybrał :D okulary do niego jeszcze zakładam, bo ryj uderzenie robala jakoś wytrzyma jak ktoś delikatny zawsze można jakąś chustę założyć, ale z oczami mogłoby być trochę gorzej ;)
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: toooomelo »

Też mam "orzeszka". Leży...
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
kris70
Posty: 613
Rejestracja: 13 czerwca 2011, 11:40
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: Mysłowice
Wiek: 54
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: kris70 »

toooomelo pisze:Też mam "orzeszka". Leży...
hee hee ja tam wole niemca :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"...jeśli Bóg drzwi zamyka,to otwiera okno..."
Awatar użytkownika
do-cent
Posty: 35
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 20:43
Motocykl: xv535
Lokalizacja: Słupsk
Wiek: 42
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: do-cent »

czyli ogólnie nie warto kupować, żeby leżał pózniej
lubię prawdę szczerą, bo nie lubie gdy ktoś kłamie, służę pomocą nie na każde zawołanie...........
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: toooomelo »

do-cent pisze:czyli ogólnie nie warto kupować, żeby leżał pózniej
No, myślałem, że się przekonam do "orzeszka", ale nie. Jednak wolę bezpieczniejszy normalny kask, bo nigdy nic nie wiadomo. A i mniej wieje :wink:
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Mocho »

do-cent pisze:czyli ogólnie nie warto kupować, żeby leżał pózniej
ja nie narzekam, kosztował mało, a czasami się przydaje, jak ktoś się boi jeździć w orzeszku bo niebezpiecznie, nie lubi jak po mordzie wieje, nie podoba mu się, albo ma jeszcze jakieś inne powody dyskwalifikujące to pewnie , lepiej nie kupować, ja mam i przy +30 wolę w nim jeździć niż w innym kasku :D
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
Awatar użytkownika
jarod69
Posty: 219
Rejestracja: 15 października 2010, 19:57
Motocykl: odjechał....
Lokalizacja: Bździszewo/Fraustadt
Wiek: 13
Kontakt:
Status: Offline

Miał ktoś do czynienia z takowymi garnkami???

Post autor: jarod69 »

Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - i wszystkie litery polskiego alfabetu zostały użyte....
bzn
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: bzn »

mam pytanie:) poszukuje kasku dla siebie i wybór juz padł na otwarty jednak:) z tym, że zastanawia mnie jedno czy brac z wizjerem przeciwsloneczym czy bez... uzytkuje ktoś z Was kask z wizjerem przeciwsłonecznym?

a zastanawiam się konkretniej nad czymś w typie:
http://www.bemotor.com.pl/towary.php?id ... =20#srodek

lub może lepiej
http://www.bemotor.com.pl/towary.php?id ... =23#srodek

już sama nie wiem... jutro będę mierzyć i zobacze w czym wygodnej.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: leszekk »

Oczywiście masz rację żeby kierować się również zmysłem estetyki, ale pamiętaj o jednym - to jest Twoja jedyna ochrona przed krawężnikami, drzewami, pijanymi kierowcami i mordercami w puszkach. Kask musi zapewnić Ci także ochronę przed wszelkiego rodzaju insektami, jakże powszechnymi nad naszymi drogami wijącymi się między gumnami, polami i łąkami, drobnymi kamykami i cholera wie czym jeszcze. Ma także zapewniać dobrą widoczność w chłodniejsze dni (parowanie szybki), wentylację, poczucie komfortu termicznego, tłumienie hałasu ... Tego wszystkiego nie sprawdzisz oglądając katalog w internecie. Trzeba iść, przymierzyć kilka sztuk, kilka rozmiarów i wybrać ten, który wyda Ci się najlepiej chroniącym Twą głowę.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
bzn
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: bzn »

oczywiscie wybieram sie do sklepu na przymiarki (jutro:P) ale chcialam tutaj troche zasięgnąc jezyka bo sprzedawca pewnie bedzie wciskal wszystko byleby cos sprzedac... a ze wzgledow bezpieczensta powaznie zaczelam sie zastanawiac nad zamknietym... ciezka sprawa :P latwiej motocykl kupic niz kask ;)
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: toooomelo »

bzn pisze:... uzytkuje ktoś z Was kask z wizjerem przeciwsłonecznym?
Tak, ja używam kask z wizjerem przeciwsłonecznym, inaczej blendą.
I muszę powiedzieć, że blenda to fajna rzecz.
Szybę główną mam białą (nieprzyciemnianą), więc zapewnia dobrą widoczność także po zmierzchu. A w dni pogodne spuszczam tylko blendę i mam ochronę przeciwsłoneczną. :D
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
viragomen
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: viragomen »

Odnośnie linku nr.2
Najbardziej uniwersalne są kaski z przezroczystą szybą, ponieważ przyciemnienie przeszkadza podczas jazdy np. w nocy.
Oczywiście jakimś rozwiązaniem jest dokupienie 2 szyby i wymienianie ich w zależności od panujących warunków :).
Ostatnio zmieniony 07 listopada 2011, 17:51 przez viragomen, łącznie zmieniany 1 raz.
bzn
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: bzn »

dzięki za wskazówki :)
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: podbiel »

viragomen pisze:ponieważ przyciemnienie nie przeszkadza podczas jazdy np. w nocy.
odwrotnie może
bzn
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: bzn »

ale grunt, że wiadomo o co chodzi ;) przejęzyczenie :P
viragomen
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: viragomen »

Poprawione :D
Awatar użytkownika
PeeM
Posty: 30
Rejestracja: 06 grudnia 2009, 13:08
Motocykl: Była XV535 '91 , jest VT1100 C3 AERO
Lokalizacja: Gostynin
Status: Offline

Re: Miał ktoś do czynienia z takowymi garnkami???

Post autor: PeeM »

Ja użytkuję LS2 z blendą i wypinaną szczęką. Chciałbyś pewnie usłyszeć o wadach. Nie należy do cichych, aczkolwiek w porównaniu do mojego poprzedniego otwartego kasku jest mniej głośny. Uciążliwy przy częstym zakładaniu-zdejmowaniu (można oberwać uszy), ja radzę sobie z tym problemem odpinając z jednej strony szczękę. Przy obecnych niższych temperaturach, po zatrzymaniu paruje szyba, którą można odchylać w 4 położeniach. Wentylacji nie miałem okazji sprawdzić w upale. Wykonanie solidne, posiada miejsce na zainstalowanie interkomu. Nie polecam kupować przez internet, lepiej przymierzyć, mi pasował o dwa rozmiary większy w porównaniu do innych których używam.
FMYV jest najlepsze !!!!
Awatar użytkownika
fynfeuro
Posty: 446
Rejestracja: 25 lipca 2011, 15:54
Motocykl: była Miotła -535
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 52
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: fynfeuro »

viragomen pisze: Oczywiście jakimś rozwiązaniem jest dokupienie 2 szyby i wymienianie ich w zależności od panujących warunków :).
Gdzieś już ktoś to chyba napisał, ale przypomnę: gdzie wozić drugą szybkę (przyciemnianą) i jak często trzeba stawać aby ją wymienić? :frustrated:
Zatrzymanie, zdjęcie kasku, wyjęcie szybki, włożenie drugiej, założenie kasku, wjechanie w las, pora na wymianę, zatrzymanie, kask, szybka... wyjechanie z lasu, zatrzymanie, kask.......
Lepiej do nocy poczekać i na jednej szybce jechać :mrgreen:
Blenda i po kłopocie :) Chyba, że ktoś nosi fotochromy, to ma pół problemu z głowy :nazdrowie:
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na adrenalinę a wzrasta na spokój
Nie młody i gniewny, ale stary i wqrw...y. Czasami zgryźliwy, bo tetryk.
Obrazek
bzn
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: bzn »

zakupiony Bayard XP-40:) najlepiej na mnie leżał, bo większość XS była za duża...ach ta mała głowa ;) zobaczymy jak się będzie sprawował.
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: elcede »

witam.
poszukuje kasku, niestety budzet ograniczony a najchetniej bym kupil jakis szczekowy (wygoda zakladania no i w lato sobie mozna otworzyc i na postoju czy przy niskich predkosciach przewietrzyc :). Co byscie polecili w kwocie tak okolo 300-350zl (niestety budzet ograniczony). W tej chwili mam kask NITRO otwarty, odziedziczony po szwagrze. Nie jest zly, w lato super, poza sezonem troche w nim zimno i najwieksza wada jest glosnosc, wiec latam w sluchawkach z muzyczka, dlatego tez wolalbym szczeke bo latwiej sluchawki wlozyc do uszu (ewentualnie musialbym montowac jakis zestaw glosniczkow).
Co mozecie polecic ze szczekowych jakie uzytkujecie?
W sumie przy wyborze kasku najbardziej kierowalem sie testami ze strony http://sharp.direct.gov.uk/ z tym ze ciezko znalezc te kaski u nas a jak juz sa to i ceny znacznie powyzej budzetu.
Z gory dzieki za pomoc.
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: podbiel »

elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: elcede »

jestem zielony jesli chodzi o motory :)
bzn
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: bzn »

ja w takim jak się nie mylę jeździłam na kursie... ale za dobrze go nie wspominam ponieważ był za duży :P ja jak wybieralam swój to poprostu wziełam ten ktory byl wygodny i rozmiarowo pasowal bo jak sie okazalo przy przymierzaniu to nawet niektóre XSki były na mnie za duże :)
ODPOWIEDZ