Virago 535, dwa pytanka

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
fiend69
Status: Offline

Virago 535, dwa pytanka

Post autor: fiend69 »

Witam wszystkich posiadaczy pieknego Virago,
juz bardzo niedlugo mam zamiar do Was dolaczyc.
Dzisiaj ogladalem ladna maszyne, mam jednak pytanie.
Motor ktory ogladalem byl po slizgu, pokiereszowal sobie prawa strone, byla to przypuszczalnie jednorazowa sprawa, ktora spowodowala kilka zadrapan i drobnych uszkodzen, wiekszosc z nich zostala wyeliminowana, cos tam zostalo, ale jest to do zrobienia. Prowadzi sie pieknie, smiga bez trzymanki, nie znosi na zadna strone, kierownica prosta, stad wniosek ze nie byl to dzwon.
Moje pytanie dotyczy jednak czego innego:
po pierwsze biegi wchodzily dosyc ciezko, moze nie bardzo, ale zwrocilo to moja uwage. Jak to jest u Was z tym w 535? Macie z tym problemy? Redukcja bardzo ladnie szla.
Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich!
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Virago 535, dwa pytanka

Post autor: strazak »

z pewną nutą nieśmiałości powiem tak : powinieneś zacząć od powitalni a potem do warsztatu . a tak to zrobiłeś jak zrobiłeś więc powiem teraz tak : zapytaj jaki olej i kiedy wymieniany wtedy pogadamy
ADAM
fiend69
Status: Offline

Re: Virago 535, dwa pytanka

Post autor: fiend69 »

napisalem dwa posty jeden po drugim:)
samurai
Posty: 370
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:55
Motocykl: Virago 535 94r.
Lokalizacja: Łańcut/Toruń
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Virago 535, dwa pytanka

Post autor: samurai »

Idz (jedz) i nie grzesz więcej :twisted:
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: Virago 535, dwa pytanka

Post autor: ARCHER »

samurai pisze:Idz (jedz) i nie grzesz więcej
Hawk, witaj :rock:
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 535, dwa pytanka

Post autor: Stilgar »

Cześć, w mojej biegi wchodzą bardzo lekko, z której strony sie położyła ?Ma gmola ?
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Virago 535, dwa pytanka

Post autor: Marcin »

fiend69 pisze:po pierwsze biegi wchodzily dosyc ciezko, moze nie bardzo, ale zwrocilo to moja uwage. Jak to jest u Was z tym w 535? Macie z tym problemy? Redukcja bardzo ladnie szla.
Miałem podobny problem że nie mogłem wrzucić biegu. Problemem były za wysokie noski butów. Jedynka ładnie dwójka też, trójka już nie chciała. Chodziło o to że jak wrzuciłem 2 to dźiwignia zmiany biegów nie wróciła na swoje położenie tylko oparła się na bucie i ni cholery nie chciało zmienić biegu. Wystarczyło odchylić stopę i pozwolić dźwigni powrócić na swoje miejsce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kaczor-Motorock
Posty: 1049
Rejestracja: 20 października 2007, 15:31
Motocykl: Suzuki Intruder 1500
Lokalizacja: Gostynin
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Virago 535, dwa pytanka

Post autor: Kaczor-Motorock »

U mnie po zimie wcale nie chciały wchodzić. Zgrzytało niesamowicie. Już myślałem że trzeba będzie zaglądać do sprzęgła. Ale zacząłem odpalać i chodziła sobie po pól godziny na biegu jałowym. Teraz wchodzą bez proplemu. Dziś wymienię olej to pewnie jeszcze lepiej będą wchodzić. No a swoją drogą przy virago jednak coś tam czuć przy zmianie biegów. Ktoś wcześniej tu pisał że jeździł BMW to biegi wchodzą w nim bezszelestnie.No a w virago to "puknięcie" przy zmianie jednak czuć.
ODPOWIEDZ