Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: dydzio »

Z drugiej jest jakiś schowek, nie rób sobie ze mnie jaj :P
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: Adam »

dydzio pisze:Z drugiej jest jakiś schowek, nie rób sobie ze mnie jaj :P
Schowek???
To mnie skołowałeś, siedząc na moto w kierunku jazdy, znaczy do przodu. Pod siedzeniem po lewej masz zbiornik paliwa, a po prawej akumulator.
Odkręcasz klemę, odpinasz gumiany pasek odsłaniasz aku (z prawej strony moto). I delikatnie unosząc w górę wyciągasz ku sobie.
Ciągnij śmiało :mrgreen:
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: dydzio »

zacier pisze:Odkręcasz klemę, odpinasz gumiany pasek odsłaniasz aku (z prawej strony moto). I delikatnie unosząc w górę wyciągasz ku sobie.
Ciągnij śmiało :mrgreen:
Mówiąc po japońsku: Ni ma chu ja! Ani drgnie w tej plastikowej ramce. Jakby był wciśnęty na chamca bez możliwości wyjęcia :| Może napuchnął?

PS. Nie wiem, jak Ty, ale ja mam zbiornik paliwa na środku :P , a po lewej, pod plastikową osłonką, mały schowek wielkości może dwóch paczek fajek...
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: Adam »

dydzio pisze: PS. Nie wiem, jak Ty, ale ja mam zbiornik paliwa na środku :P , a po lewej, pod plastikową osłonką, mały schowek wielkości może dwóch paczek fajek...
A bo masz 750 a w temacie widze 1100. i mnie zmylili.
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: dydzio »

No tak... Nie wiedziałem, że tak się różnią... Ale co do wyjęcia aku, to chyba nie powinno być różnicy?
Awatar użytkownika
leopold
Posty: 579
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:12
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: leopold »

Jeśli mogę coś doradzić....
Jesli nie możech aku wyciągnąć, to ewentualnie, być może, pomogłoby delikatne popchniecie aku od drugiej strony?
Po zdjęciu kanapy i odkręceniu jeszcze jeden śruby imbusowej w prawym górnym narożniku tego małego schowka po lewej stronie moto, schowek można zdjąć i wtedy da się popchnąć aku. Może wtedy wylezie :?:
Pozdrawia zaintrygowany Leopold

PS. Oczywiście jak aku tylko drgnie, pamiętaj o odkręceniu kabla z klemy. Drugi kabel odkręcisz, gdy cały aku będzie na zewnątrz.
PS2. Oczywiście, zarówno pas gumowy przytrzymujący akumulator jak i rurka odpowietrzenia zostały odczepione?
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: dydzio »

Pas odczepiony, rurki nie wiem, gdzie szukać :| W 750 nie trzeba zdejmować kanapy, dzisiaj nie miałem imbusów na stanie, spróbuję przy następnej okazji, może jutro. Gdzie jest ta rurka?
Awatar użytkownika
leopold
Posty: 579
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:12
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: leopold »

dydzio pisze:Pas odczepiony, rurki nie wiem, gdzie szukać :| W 750 nie trzeba zdejmować kanapy, dzisiaj nie miałem imbusów na stanie, spróbuję przy następnej okazji, może jutro. Gdzie jest ta rurka?
Śpieszę wyjaśnić:
Nie trzeba zdejmować kanapy do wyjęcia aku "normalną drogą". Ja Ci doradziłem, jak zdjąć schowek znajdujący sie "na tyłach" aku, aby go ew. popchnąć. A do zdjęcia schowka trzeba zdjąć kanapę.
Pozdrawia oświecony Leopold :uklon:

PS. Rurka powinna iść gdzieś spod spodu moto, wchodzić do obejmy na akumulator i powinna być naciągnięta na krócieć sterczący w dół z górnej pokrywki aku (od strony boku akumulatora).
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: dydzio »

Powiedz mi, gdzie tego szukać widząc bok nieruchawego aku i bodajże ujemną klemę. W sensie od klemy w dół, wgłąb moto (do środka), gdzieś "z tyłu"?
I drugie idiotyczne pytanie, jak zdjąć kanapę?
Awatar użytkownika
leopold
Posty: 579
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:12
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: leopold »

dydzio pisze:Powiedz mi, gdzie tego szukać widząc bok nieruchawego aku i bodajże ujemną klemę. W sensie od klemy w dół, wgłąb moto (do środka), gdzieś "z tyłu"?
Jeśli "tego" oznacza króciec do rurki odpowietrzenia, to rzeczywiście, jesli widzisz bok aku, to przy jego górnej krawędzi, tak na połowie szerokości bocznej sciany aku powinna sterczeć w dół taka krótka rureczka. I na to naciągamy gumową rurke idąca pod moto. Byc może jednak, w zależności od producenta aku, połóżenie króćca może nieco się zmieniać... (ale na pewno jest zawsze po tej samej stronie aku).
dydzio pisze:I drugie idiotyczne pytanie, jak zdjąć kanapę?
Pytanie jest bardzo dobre! Pod przednią częscią kanapy, po obu stronach moto, są dwie śruby na klucz imbusowy. Zwróć uwagę, że lewa śruba (ta co trzyma schowek) ma dodatkową tulejke dystansową. Przy montażu musi wrócić na swoje miejsce. Z tyłu kanape trzyma płaski trzpień wchodzący w obejmę.

Pozdrawia Leopold :nazdrowie:
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: dydzio »

Nie dziwota, że się z chamem siłowałem łącznie przez półtorej godziny, skoro poprzedni właściciel wsadził zamiast 16Ah-owego akumulatora jakiś bezobsługowy (bez miejsca na wężyk) aku 19Ah, który jest 4mm grubszy i 9mm wyższy od właściwego... Niby nic, ale był tak wciśnięty, że już chciałem łom kupować :P Aku wyjęte, zaraz podpinam pod ładowarkę. Rozumiem, że jak jest na stałe zamknięty, to wszelkie uwago bezpieczeństwa, jak ładowanie przy otwartym oknie itp. pomijam ;>
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: -waldi- »

jak żelowy to typowym prostownikiem nie powinieneś ładować
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: dydzio »

Ołowiowy
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: dydzio »

A tak z czystej ciekawości: jeśli aku był dłuuuuugo nieużywany, a lidlowska ładowarka po pół godzinie stwierdziła, że jest naładowane (w trybie moto), to świadczy o nim raczej dobrze, czy raczej źle?
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: GLIWICKI »

Też miałem taki objaw podczas ładowania akumulatora robsona. Niestety ... Po zalozeniu okazało się, że aku niestety było padniete :x
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: dydzio »

Hmmm, zobaczymy na wiosnę, chyba, że ktoś ma pomysł jak to stwierdzić, bez zakładania do moto i odpalania (w myśl zasady, że nie odpala się silnika "dla szpanu")?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: -waldi- »

podłącz ten prostownik na tryb zimowy (śnieżynka) i tak zostaw na kilka dni, następnie podłącz żarówkę od kierunkowskazu i wyładuj aku nią. Naładuj ponownie powinno pomóc, chyba że aku stał pół roku wyładowany to go wyrzuć - szkoda prądu :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: dydzio »

Aku był naładowany, chyba jednak poczekam do wiosny podładowując raz na miesiąc...
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wyjęcie akumulatora Virago 1100

Post autor: dydzio »

Na wiosnę... ekhm, lato :D aku wsadzone, ładowane co 1,5-2 miechy, moto odpalił za 4tym razem (pierwsze bez ssania, normalnie pali za drugim) więc zakładam, że aku jest hula :) Jak tylko przejdą wios... letnie burze, wsiadam w siodło :)
Dzięki za pomoc!
ODPOWIEDZ