Nie odbija elektrostarter

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
bartooo
Status: Offline

Nie odbija elektrostarter

Post autor: bartooo »

Witam!
Włączyłem dziś swoją Virażke normalnie jak każdego dnia i okazało sie ze w silniku coś rzędzi. Nie mialem pojęcia co to jest dopiero jak wylączyłem i włączyłem zapłon ( przkręciłem kluczyk) to zorientowałem sie ze był wcisniety przycisk START. Moto chodziło tak z 5 minut:/ Mam nadzieje ze rozrusznik sie powaznie nie uszkodził. W tej chwili przycisk raz odbija raz nie. Mieliscie kiedys taki problem? Mam zamiar to rozkręcic i sprawdzić co jest grane. Moze jakas spręzynka czy cos poprostu nie odbija. Może to być mały feler ale moze narobić duzych szkod. Jesli ktos wie cos na ten temat to prosze o rady. Nie chce czegos popsuć wole byc ostrożny i najpierw napisac na forum.
Pozdrawiam!
konik
Status: Offline

Re: Nie odbija elektrostarter

Post autor: konik »

Hej
Czy krecenie rozrusznikiem tak dlugo jest szkodliwe to nie wiem (choc wydaje mi sie ze tak :().
Co do samego przycisku startera. Prawdopodobnie sie zabrudzil i tyle. Rozebranie i czyszczenie jest banalnie proste i dasz sobie na pewno rade. Aha, badz tylko ostrozny jak bedziesz rozkrecal bo moze wyskoczyc pare sprezynek i takich malych kulek. Ja jedna ze swoich kulek tak zgubilem ale pozniej stwierdzilem ze bardziej mi sie podoba jak przycisk chodzi tak lekko i gladko :cool:
Pozdro
Konik
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Nie odbija elektrostarter

Post autor: Arktos »

Nie wiem jak z przyciskiem rozrusznika ale z przelacznikiem kierunkow mialem podobny problem ciezko chodzil zaryzykowalem i zapodalem w szczeliny wlacznika WD40 tego dnia juz nie jezdzilem zeby odparowal. Podzialalo przelacznik chodzi OK :rock: Dobrze zrobiles ze nie pojechales bo zakladam ze jak uslyszales szum z silnika to moto chodzilo na wolnych obrotach(grzales silnik) i nie gazowales wiec rozrusznik powinien wytrzymac szybko sie o tym przekonasz napraw przycisk START i do boju . 3mam kciuki
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
bartooo
Status: Offline

Re: Nie odbija elektrostarter

Post autor: bartooo »

Zrobiłem podobnie. Za dużo zabawy z rozkręcaniem. Psikłem WD 40. Wogóle mam problem z odpalaniem od momentu kiedy wymieniłem olej. Wlałem minerala Bel Rey 20w50 chyba jest za gesty i ciezko mu;)
szaman
Status: Offline

Re: Nie odbija elektrostarter

Post autor: szaman »

Odpal z wciśniętą klamką sprzęgła jeżeli zakręci i odpali żwawiej to trzyma go olej,ale idzie lato i będą wyższe temperatury , wtedy się wyrówna :bikersmile:
ODPOWIEDZ