dopływ paliwa

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
sianko44
Status: Offline

dopływ paliwa

Post autor: sianko44 »

witam! mam pytanko...jak sprawdzić czy paliwo dochodzi z gaźnika do cylindra? chyba zapchała mi się jakaś dysza...paliwo do gaźnika dochodzi, iskra z nowej świecy jest.. którą śrubkę trzeba odkręcić żeby sprawdzić czy jest paliwo w komorze pływakowej? gaźnik mikuni przy Virago XV 535 :pomocy:
Ostatnio zmieniony 10 marca 2008, 21:07 przez sianko44, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: dopływ paliwa

Post autor: strazak »

jak jest w komorze pływakowej to wcale nie znaczy że jest w cylindrze .
ADAM
sianko44
Status: Offline

Re: dopływ paliwa

Post autor: sianko44 »

z komory pływakowej jeszcze daleka droga, wiem (czytałem opis działania gaźnika zamieszczony przez Ayo007)....a co może być przyczyną ze ślicznotka nie chce odpalić? chyba paliwo nie dochodzi, bo jak dostanie wcześniej zastrzyk do cylindra to kilka razy stuknie sama, ale później gaśnie:/ paliwo do gaźnika dochodzi (sprawdzałem ściągając wężyk) moze jest gdzies blokowane w trakcie przepływu?
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: dopływ paliwa

Post autor: strazak »

może masz pozapychane dysze paliwowe i w gaźniku masz poziom zaworek zamyka a paliwo stoi sobie zamiast napedzać silnik
ADAM
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: dopływ paliwa

Post autor: ayo007 »

..jesli masz serwisówke to sobie zaglądnij na pewną sugestię .., mozesz spuścic paliwo z komory pływakowej srubą słuzącą do ustawiania poziomu paliwa są tez tam takie krócce o srednicy ok 6mm na które mozesz założyć węzyk..czasami zaworki iglicowe lubią sie zawiesic, a wtedy metoda ta moze pomóc..sruby i krócce pokazane sa na zdjeciach w serwisówce ( sa na spodzie gazników)..
Virago 1100,na razie starczy..:)
ODPOWIEDZ