Nie zapala

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
amaslow
Status: Offline

Nie zapala

Post autor: amaslow »

Założone nowe irydowe świece wraz z nowymi fajkami.
Motor nie odpala.
Po wstrzyknięciu niewielkiej ilości paliwa do obu gaźników, bez problemu odpala ale na krótko.
Pompa paliwa podaje paliwo do gaźników. Czyli wszystko wskazuje na gaźniki? Ale oba na raz odmówiły posłuszeństwa?
Co może być przyczyną? Zatkane dysze? Jeżeli tak, to które przede wszystkim przeczyścić?
Awatar użytkownika
halny
Posty: 151
Rejestracja: 21 maja 2010, 13:31
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: orawa (małopolskie)
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: halny »

hm... a akumulator masz ok?
mało sie zarabia zyje sie jak Hrabia
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: leszekk »

amaslow pisze:Po wstrzyknięciu niewielkiej ilości paliwa do obu gaźników, bez problemu odpala ale na krótko.
Pompa paliwa podaje paliwo do gaźników.
Pompa sobie hałasuje a czy podaje paliwo do gaźnikó to chyba nie wiemy a raczej domyślamy się, że nie podaje bo skoro działa "wtrysk bezpośredni" to w tych gaźnikach może być trochę sucho. Rozumiem, że bez podania paliwa "bokiem" świece pachną fiołkami a nie benzyną?
Może zanim zaczniesz wykręcać dysze (czemu w obu gaźnikach jednocześnie i tak nagle) upewnij się czy paliwo rzeczywiście w tych gaźnikach się pojawia. Może pompa tylko brzęczy, może za pompą masz jakiś zapchany filtr albo niedrożny przewód?
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
amaslow
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: amaslow »

leszekk pisze:Pompa sobie hałasuje a czy podaje paliwo do gaźnikó to chyba nie wiemy a raczej domyślamy się, że nie podaje bo skoro działa "wtrysk bezpośredni" to w tych gaźnikach może być trochę sucho. Rozumiem, że bez podania paliwa "bokiem" świece pachną fiołkami a nie benzyną?
Może zanim zaczniesz wykręcać dysze (czemu w obu gaźnikach jednocześnie i tak nagle) upewnij się czy paliwo rzeczywiście w tych gaźnikach się pojawia. Może pompa tylko brzęczy, może za pompą masz jakiś zapchany filtr albo niedrożny przewód?
Paliwo jest w gaźnikach. Bowiem dopiero co ustawiałem jego poziom. Gdy je opróżnię z komór pływakowych, poprzez dolne spusty, pompa napełnia je ponownie do prawidłowego poziomu.
Akumulator oczywiście naładowany na maxa.
Ponieważ moto jest praktycznie rozebrane, nie mam założonych puszek bocznych ani tłumika. Myślę że to raczej nie wpływa na brak zapłonu.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: -waldi- »

viewtopic.php?p=237767#237767 tu Ci napisałem co nie co juz.

Paliwo piszesz że masz, to sprawdź resztę
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
amaslow
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: amaslow »

-waldi- pisze:Paliwo piszesz że masz, to sprawdź resztę
Iskra jest ok, zapala chwilowo na wstrzykiwaniu, co jeszcze mam więc sprawdzić?
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: Blunio »

amaslow pisze:zapala chwilowo na wstrzykiwaniu
A dajesz ssanie na zimnym silniku ? Jeżeli nie odpala na ssaniu, spróbuj je wyłączyć i spróbować odpalać na otwartych przepustnicach.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
halny
Posty: 151
Rejestracja: 21 maja 2010, 13:31
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: orawa (małopolskie)
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: halny »

wlasnie blumio ma racje moze cos ze ssaniem jest nie tak, a jak nalejesz do komory to dawka wieksza paliwa wiec dziala. spróbuj podlac swiece i postarac sie go utrzymac palacego przez mateke, jak sie uda zagrzac silnik i bedzie zapala ok to oznacza ze cos z ssanie nie tak.
mało sie zarabia zyje sie jak Hrabia
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: Blunio »

halny pisze:cos z ssanie nie tak
Te francowate dysze od ssania są tak umiejscowione, że bez wyjęcia gaźników (w 535) to się do nich nie dobierzesz. Jak miałem przytkaną jedną z nich, to po paru próbach, pokasływaniach i z oporami, ale jednak silnik dawał się uruchomić. Czy mogły przytkać się obie dysze ? Niewykluczone, aczkolwiek podejrzane :shock:
Jeżeli moto trzymasz w ciepłym pomieszczeniu, to można próbować odpalić bez ssania, tylko na otwartej przepustnicy (tak do połowy). U mnie zaskakuje, ale to zależy od indywidualnych ustawień gaźników.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
amaslow
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: amaslow »

Blunio pisze:A dajesz ssanie na zimnym silniku ? Jeżeli nie odpala na ssaniu, spróbuj je wyłączyć i spróbować odpalać na otwartych przepustnicach.
Spróbuję tak dzisiaj zapalić bez ssania jak wrócę z pracy.
Jeszcze jedno mi nie daje spokoju: jak zapalał na krótko po wstrzyknięciu, to strasznie kopcił. To normalne, po długim kręceniu? Czy by to świadczyło o złym (bogatym) olejeniu silnika?
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: leszekk »

amaslow pisze:jak zapalał na krótko po wstrzyknięciu, to strasznie kopcił. To normalne, po długim kręceniu?
Po długim niepaleniu może zakopcić ale ...
1. określ intensywność kopcenia (a/ puścił trzy smierdzące bąki i mu przeszło, b/ póki mu starczyło benzyny to kopcił jak Huta Lenina, c/ nawet jak zgasł to jeszcze kopcił)
2. określ barwę kopcia (a/ czarny jak myśli Prezesa PiS, b/ siwy jak mgła nad lotniskiem w Smoleńsku, c/ czerwony jak świece dymne na poligonie wojskowym)

Jeśli podajesz dawkę paliwa z butelki a nie z wyregulowanego gaźnika to każdy by kopcił - takie jest moje zdanie chociaż mogę się mylić.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
amaslow
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: amaslow »

leszekk pisze:1. określ intensywność kopcenia (a/ puścił trzy smierdzące bąki i mu przeszło, b/ póki mu starczyło benzyny to kopcił jak Huta Lenina, c/ nawet jak zgasł to jeszcze kopcił)
2. określ barwę kopcia (a/ czarny jak myśli Prezesa PiS, b/ siwy jak mgła nad lotniskiem w Smoleńsku, c/ czerwony jak świece dymne na poligonie wojskowym)
1b: kopcił jak cholera (choć Huty Leniny juz w Krakowie nie mamy, tylko zrobili nam Sędzimira :) )
2b. siwy dymek
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: leszekk »

amaslow pisze:Huty Leniny juz w Krakowie nie mamy
Wiem, wiem, dlatego właśnie odwoływałem się do historii i wspomnień - teraz taki smród z huty to prawie jak perfumy.
Możemy sobie oczywiście teoretyzować na temat dymienia, doszukiwać się nieszczelnych pierścieni (słaba kompresja, gorzej zapala), ale moja propozycja jest taka, żeby te rozważania przełożyć na moment, gdy silnik już będzie działał, zagrzeje się, a wtedy będziemy myśleć czy jest tak, jak być powinno czy są jakieś niepokojące objawy.
Na razie możemy na roboczo przyjąć, że dawno nie palony, zimny motocykl, zasilany dodatkową dawką paliwa, ma prawo zepsuć powietrze.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
marcusrad
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: marcusrad »

Takze mam maly problem z odpalaniem tyle, ze mi sie udaje w koncu. Motocykl jest garazowany jednak garaz nie jest ogrzewany wiec temp. podobna jak na dworze. Zapinam aku, kręcę i nic, po kilku godzinach walki dalo rade wykrecenie swiec przepalenie ich i jeszcze cieplych zamontowanie z powrotem. Z lekkim bólem ale udaje sie odpalic choc i tak ma straszne fochy. Nie wiem czy ten typ tak ma, jakies sugestie? :roll:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: -waldi- »

jak masz w garażu prąd to podgrzej troche cylindry i prawe "jajko" ja stosuje opalarkę :D po zimowym postoju

a jak odpalasz ?

może zalewasz... - ssanie na max i bez dotykania manetki "gazu" kręcisz
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
hyny
Posty: 286
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 00:14
Motocykl: Virago XV 535 ... '94r / 2YL-46PS
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: hyny »

Albo przeoczyłem, albo nie jest napisane - czy po nieudanej próbie odpalenia, świece po wykręceniu sa mokre, czy suche?
-jeśli mokre, to sa zalewane paliwem, lub cos z iskrą lub zaplonem
-jesli są suche , to znaczy że paliwo nie dociera do komory spalania
Były-Junak M10, CZ175Sport, Pannonia, Iż49, Simson Avo 425S
Virago na żywo
Fotki Lali
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: jojo80 »

moja stała ponad 3miechy bez przepalania,tylko przepychałem coby miejsce zrobic jak cos kminiłem. odpaliła na ssaniu za 2-gim razem. swiece z zeszłego sezonu,wymieniłem tylko oringi w kroccach,wygniecione były. ale u ciebie cos sprawa faktycznie z paliwem. jesli ''chwyta''a niechce zapalic .trzeba szukac,swiece inne,aku podładowac,filtr paliwa-powietrza.
nadmienie ze tez mam takie same warunki w garage,zimno ale sucho! a moze wilgoc dopadła twoje moto?
by jezdzic trzeba zyć...
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: leszekk »

Po dłuższym staniu, zanim zaczniemy kręcić rozrusznikiem należałoby:
1. załadować akumulator na maxa
2. na chwilkę kranik paliwa (jak ktoś ma) przestawić w pozycję PRI w celu uzupełnienia odparowanego paliwka z gaźników
3. podgrzewanie motocykla czy jego elementów ma sens jedynie wtedy, gdy motocykl stoi w warunkach klimatycznych Syberii, chociaż rzeczywiście - cieplejszy powinien zapalić łatwiej.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
vigo
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: vigo »

Podłączę sie pod temat z pytaniem. Ja na wiosnę nie męczę akumulatora tylko odpalam z pychu. Odpala zazwyczaj za drugim pchnięciem czy taki sposób ma jakieś negatywne skutki?
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: pisior »

vigo pisze:Podłączę sie pod temat z pytaniem. Ja na wiosnę nie męczę akumulatora tylko odpalam z pychu. Odpala zazwyczaj za drugim pchnięciem czy taki sposób ma jakieś negatywne skutki?
a czemu tak maratonczyk jestes ,aku naladuj i musi zapierdziec :mrgreen:
Obrazek
marcusrad
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: marcusrad »

Poszedłem za rada podgrzania trochę atmosfery używając wcześniej wspomnianej opalarki, jako ze na dworze mroź jak diabli, trochę czasochłonne zajęcie :twisted: ale jednak okazuje się skuteczne, mam tylko nadzieje ze nie ogrzewany garaż nie zawilgaca mi za bardzo moto bo moze to jest przyczyna. Tak czy owak udalo sie za pierwszym podejściem. :bikersmile:

Dzieki za wszystkie rady pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kizes
Posty: 242
Rejestracja: 04 października 2009, 07:41
Motocykl: YAMAHA Virago 535 '97
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: kizes »

[quote="-waldi-"]jak masz w garażu prąd to podgrzej troche cylindry i prawe "jajko" ja stosuje opalarkę :D po zimowym postoju

Z tym podgrzewaniem niezły patent, chyba go wykorzystam, bez względu na pogodę w przyszłym tygodniu wymieniam olej i filtr i wiosenny przegląd tak by być gotowy na ocieplenie.
Mam nowe świece trójelektrodowe Iskry, odpalać po zimowej pauzie na nowych czy na starych (rocznych) NGK a potem je zamienić i wygrzać w czasie wiosennej dłuższej jazdy? Co myślicie?
marcusrad
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: marcusrad »

Jesli moto bedzie chwile jeszcze stalo to odpalalbym na starych jak sie zrobi cieplo i bedzie wiecej okazji na wyjazd z garazu zdazysz z wymiana swiec :cool:
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 97
Rejestracja: 06 lutego 2011, 15:47
Motocykl: Virago 535 S
Lokalizacja: Zduńska Wola/Warszawa
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Nie zapala

Post autor: meteor »

kizes, możesz podać typ tych świec ?
ODPOWIEDZ