Jak wymontować i rozebrac gaznik.??

Tematy związane z gażnikami
skfarek
Status: Offline

Jak wymontować i rozebrac gaznik.??

Post autor: skfarek »

Koledzy szukałem tego na forum ale nie ma nigdzie opisane a jak nie znalazłem to mnie opitolcie. Tak więc przestała mi maszynka (535) palić na tylni gar, świeca dobra, nie dochodzi paliwo bo po założeniu nowej świecy jest sucho, a jak wlałem jej kielicha na ten gar to załapała. Wniosek nie dochodzi do cylindra paliwo. I tu moje pytanie, jak sie do tego gaznika zabrać?? Nie myślcie je jestem ciemny w te klocki bo pojęcie mam i bez pomocy forum tez bym sobie poradził ale jesli mam się męczyć 3 godziny a moge 1 godzine to po co. Zauważyłem ze najpierw trzeba krućce odkręcić od cylindrów i opaski od gażników. Pytanie zasadnicze czy odkręcić jeden gażnik czy tą blache między nimi rozebrac zeby ich rozdzielić czy nie?? I jeśli moglibyście mi coś poradzić zeby czyszczenie poszło gładko i szybko i na co ewentualnie uważać oprócz memgran w gazniku. Dzięki wielkie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
VIKING
Posty: 1765
Rejestracja: 12 października 2008, 12:43
Motocykl: Custom 1400 xt350 DL
Lokalizacja: Wieruszów
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jak wymontować i rozebrac gaznik.??

Post autor: VIKING »

Jeśli się przyda viewtopic.php?t=662
niekoniecznie zaraz rozbieraj sprawdź synchro, choć ostatnio Malego w 750 bez czyszczenia nie obyło się jeden zalazł konkretnie i dopiero po zabiegu zaczęła ładnie palić i zchodzić z obrotów.
Co do rozkręcania może ktoś podpowie kto ćwiczył 535.
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Jak wymontować i rozebrac gaznik.??

Post autor: pisior »

popukaj pierw niego drewienkiem ,bo pewnie sie zacioł zaworek iglicowy :)
Obrazek
ODPOWIEDZ