Zbiornik rezerwy pusty? - demontaż zbiornika rezerwy.

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
poligraph
Posty: 35
Rejestracja: 26 marca 2012, 11:29
Motocykl: Virago 535 94'
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zbiornik rezerwy pusty? - demontaż zbiornika rezerwy.

Post autor: poligraph »

Tak jak pisałem - słychać stuknięcie. Kranik wykręcałem i wyczyściłem go.
Awatar użytkownika
ogonos
Posty: 355
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 12:36
Motocykl: XV 535 '93
Lokalizacja: Gołąb k/Puław
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Zbiornik rezerwy pusty? - demontaż zbiornika rezerwy.

Post autor: ogonos »

poligraph pisze:Skręciłem no i nadal to samo, rezerwa nie działa. Wlałem ok. 1l paliwa ale motor chodził mimo przełączenia na "on" również to samo.
Czy mam rozumieć, że masz problem bo motor w pozycji "ON" wypala ci całe paliwo tak, że rezerwa niepotrzebna? Bo tak wynika z twojej wypowiedzi. Jeżeli silnik działa bez rezerwy na 1 l paliwa to sprawa dla mnie niewytłumaczalna.

Jeżeli to tylko twoja literówka to sprawa wygląda na banalną. Rurka rezerwy wystaje jakieś 2 cm nad dno baku (chyba, że przy niej majstrowałeś) i może po prostu masz za mało paliwa w baku. Ja do całkiem pustego wlałem koło 2-2,5l i starczyło na jakieś pół godziny pyrkania w garażu i zrobienie koło 7km aż zdechł i potrzebny był kanisterek.
Awatar użytkownika
poligraph
Posty: 35
Rejestracja: 26 marca 2012, 11:29
Motocykl: Virago 535 94'
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zbiornik rezerwy pusty? - demontaż zbiornika rezerwy.

Post autor: poligraph »

W sumie to chyba już wszystko jasne. Jadąc w sobotnia trase zatankowalem do pełna i jeszcze 2l do kanisterka w sakwie. Po przejechaniu 180 km zaczęło pyrkac więc przełączam na res. Nie działa... wlalem te 2l z kanisterka no i na najbliższej stacji zatankowalem do pełna. Weszło 8,5l. Więc skoro bak ma 12,5l to taki z tego wniosek ze zostały 2l jeszcze w baku jak zaczelo "pyrkac". Więc nie przyłączyło na rezerwę. Zamówiłem już zestaw naprawczy. wymienie i zobaczymy co z tego będzie. Myślę ze stara membrana może już być odksztalcona...
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zbiornik rezerwy pusty? - demontaż zbiornika rezerwy.

Post autor: toooomelo »

poligraph pisze:Więc skoro bak ma 12,5l ...
Oba baki razem mają pojemność 13,5 litra (5 - górny, 8,5 - dolny).
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Baca
Posty: 3022
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:36
Motocykl: 250-535-HD1600-GS750
Lokalizacja: Ujsoły - Tychy-Bieruń
Wiek: 67
Status: Offline

Re: Zbiornik rezerwy pusty? - demontaż zbiornika rezerwy.

Post autor: Baca »

Cos mi sie wydaje,ze duzo Ci pali ta maszyna,ja po przejechaniu 278km,wlaczylem rezerwe i nic moto zdechlo,mialem ze soba w zapasie butelke z paliwem,wlalem i moto zapalil,dojechalem do CPN-u i zatankowalem 11litrow,wyglada na to,ze rezerwa nie dziala(bo caly zbiornik to 13,5 l,w tym rezerwa 2,5 l.Zawiozlem moto do kolegi mechanika,rozkrecil kranik z elektrozaworem(ok)rurki obydwie byly na swoim miejcu,wyjal dolny zbiornik,wyczyscil,poskrecal to wszystko do kupy z powrotem,nalal ok 1l paliwa i wszystko na rezerwie hula!!! Nie wiem co bylo powodem,ze rezerwa nie ciagla paliwa(POWINNO BYC OK 2,5L,bo dotankowalem tylko 11 l.jak wczesniej pisalem.Teraz zatankowalem po korek i zobacze jaki zrobie dystans do zera na obydwoch zbiornikach,az moto stanie,wtedy bede wiedzial,czy rezerwa jest ok! TOOMELO,wydaje mi sie,ze z tymi zbiornikami jest na odwrot tzn.gorny-8,5l a dolny 5l,chyba ze sie myle?to sorry. :uklon:
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Zbiornik rezerwy pusty? - demontaż zbiornika rezerwy.

Post autor: Flower »

górny jest mniejszy

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zbiornik rezerwy pusty? - demontaż zbiornika rezerwy.

Post autor: toooomelo »

Baca pisze:TOOMELO,wydaje mi sie,ze z tymi zbiornikami jest na odwrot tzn.gorny-8,5l a dolny 5l,chyba ze sie myle?to sorry. :uklon:
Flower pisze:górny jest mniejszy
;)
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Ben7
Posty: 8
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 23:21
Motocykl: Była 535,jest DS 650
Lokalizacja: Ustroń
Status: Offline

Re: Zbiornik rezerwy pusty? - demontaż zbiornika rezerwy.

Post autor: Ben7 »

Baca napisał: wydaje mi sie,ze z tymi zbiornikami jest na odwrot tzn.gorny-8,5l a dolny 5l
Masz rację - wydaje Ci się. :bravo:

Odnośnie wyjmowania dolnego zbiornika, to nie ma potrzeby odkręcania amortyzatorór, wystarczy lekko podnieść tył motocykla z pomocą podnośnika lub drugiej osoby i po sprawie.
Awatar użytkownika
ogonos
Posty: 355
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 12:36
Motocykl: XV 535 '93
Lokalizacja: Gołąb k/Puław
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Zbiornik rezerwy pusty? - demontaż zbiornika rezerwy.

Post autor: ogonos »

Ben7 pisze: Odnośnie wyjmowania dolnego zbiornika, to nie ma potrzeby odkręcania amortyzatorór, wystarczy lekko podnieść tył motocykla z pomocą podnośnika lub drugiej osoby i po sprawie.
A próbowałeś?

Bo ja próbowałem. I wiem, że wcale tak łatwo nie jest. Nawet w 2 osoby.
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zbiornik rezerwy pusty? - demontaż zbiornika rezerwy.

Post autor: toooomelo »

Ja podkładam lewarek samochodowy pod tylną część silnika, unoszę trochę motocykl i sam wyjmuję zbiornik.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
ODPOWIEDZ