zatarte ssanie

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

zatarte ssanie

Post autor: Bynio »

Kupiłem wczoraj motor i jak sprawdzałem czy wszytsko działa to wydawało mi się że cięgno ssania rusza się tylko trochę . Facet zapewnił mnie że nic nie trzeba ruszać bo silnik działa jak ta lala , no i po odpaleniu tak było . Silnik przy odpaleniu był zimny ale wczoraj było dośc ciepławo. Dzisiaj odpalam motorek a on się krztusi więc dodałem gazu . Po ruszeniu zarz mi zgasł na pierwszym skrzyżowaniu , ssania nie mogłem nadal riszyć bo tylko trochę to cięgno chodziło . Po przeczytaniu różnych postów na forum doszedłem do wniosku że się zapiekło . Ktoś tez opisywał że miał poodbnie i musiał wyjmować gaźniki żeby to naprawić. Trochę się przestraszyłem no ale spróbowałem najpier WD40. Poczekałem z 10 min i zaczołęm ruszać cięgnem . Po kilku razach zaczeło chodzi coraz lepiej aż uzyskało pełną możliwość ruchu . Odpaliłem motorek i teraż z ssaniem chodzi super :DMyślę ż etam jest takie specyficzne miejsce gdzie jest gorąco i narażone na zabrudzenie z powodu złego dostępu ale profilaktycznie raz w roku nie zaszkodzi psiknąć co by znowu nie zamarło :D.
Awatar użytkownika
Piotronic
Posty: 138
Rejestracja: 18 lipca 2009, 14:14
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Wiek: 63
Status: Offline

Re: zatarte ssanie

Post autor: Piotronic »

Zdejmij filtr powietrza, będziesz pod nim widział dźwigienkę ssania drugiego gaźnika, prawdopodobnie ona się zatarła. Polecam silikon w aerozolu, delikatnie rozruszać, powinno puścić. Może się uda bez demontażu gaźników :-)
WD-40 może nie lubić elementów gumowych gaźnika.... ale jak pomogło.... na wszelki wypadek popytaj, co na to specjaliści od gaźników

Miałem to samo....
.. i nie pytaj komu bije dzwon...

Piotr B
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: zatarte ssanie

Post autor: Bynio »

Ok , Dzięki za informację :smile:
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
ODPOWIEDZ