Cieknące paliwo XV 750

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
sq5bls
Posty: 4
Rejestracja: 14 listopada 2009, 17:16
Motocykl: XV750 1997
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 48
Status: Offline

Cieknące paliwo XV 750

Post autor: sq5bls »

Witam Forumowiczów :)
Wczoraj po 2 tygodniach wyciagnąłem moto z garażu i jakież było moje zdziwienie, kiedy silnik odpalił tylko na jeden (tylny) cylinder, a obudowy filtra powietrza zaczęło dość szybko wypływać paliwo. Odkręciłem filtr powietrza i okazało się że sterczy tam tajemnicza rurka z której paliwo wypływa tylko przy pracującym silniku. Na dołączonym zdjęciu rurkę zaznaczyłem strzałką. Zanim zaczne wszystko rozkręcać, czy ktoś może podpowiedzieć do czego ta rurka ?
Załączniki
rurka.JPG
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Cieknące paliwo XV 750

Post autor: -waldi- »

sq5bls pisze: czy ktoś może podpowiedzieć do czego ta rurka ?
rurka odpowietrzająca przestrzeń pod membraną, skoro Ci się tamtędy wylewa paliwo to nie za dobrze - zacięty masz zaworek iglicowy i przelaną komorę pływakową - opukaj gaźnik trzonkiem młotka....
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
sq5bls
Posty: 4
Rejestracja: 14 listopada 2009, 17:16
Motocykl: XV750 1997
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Cieknące paliwo XV 750

Post autor: sq5bls »

Tak jak napisaleś - postukalem w obudowę, spuściłem nadmiar paliwa śrubką na dole i wszystko działa. Jak będę miał więcej czasu to dobiorę sie do pływaków i zobaczę czemu zacina sie ten zaworek.
W każdym razie - dzieki za podpowiedź :)
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Cieknące paliwo XV 750

Post autor: kyller »

sq5bls pisze:Tak jak napisaleś - postukalem w obudowę, spuściłem nadmiar paliwa śrubką na dole i wszystko działa. Jak będę miał więcej czasu to dobiorę sie do pływaków i zobaczę czemu zacina sie ten zaworek.
W każdym razie - dzieki za podpowiedź :)
nic kurde nie rób
sie zacina bo sie zacina i tyle, stał dwa tygodnie to sie zaciał, jak ci sie bedzie zacinac przy codziennej jezdzie to mozna pomysleć zeby tam zajrzec i wymienic zaworki
sorki ... ale wczesniej zadałeś pytanie świadczace ze do gazników nie powinienes sie raczej zabierać
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Cieknące paliwo XV 750

Post autor: HaCaT »

popieram kyllera - nic nie ruszaj, jak będzie się czeto tak działo to dopiero można pomyśleć o wyciąganiu gaźników, a tak po prostu zanim odpalisz i posadzisz tyłek za sterami pomachaj na boki motocyklem albo opukaj drewnianym trzonkiem komorę pływakową, jak radzi waldi
ODPOWIEDZ