Jakie mocniejsze żarówki ?

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Jakie mocniejsze żarówki ?

Post autor: strazak »

ROUTE 66 RIDER pisze:jaka zarówe mocniejszą polecasz??

no jak już to coś takiego mi po głowie biega :


http://moto.allegro.pl/item332108463_za ... ratis.html
ADAM
Xondz
Status: Offline

Re: Jakie mocniejsze żarówki ?

Post autor: Xondz »

ROUTE 66 RIDER pisze: jaka zarówe mocniejszą polecasz?? nawet nie wiem jaka mam w tej chwili, ale świeci na szczęście, hehe.
Ja wymieniłem na Philipsa, dokładnie nie pamiętam albo NightGuide albo VisionPlus.
Zmiana kolosalna w porównaniu do standardowego Tungsrama za 18 zł.
Myślę że każda Philipsa w cenie 50 - 80 zł będzie świetna.

Co ciekawe na stronach Philipsa piszą że maja specjalne żarówki motocyklowe,
trzeba będzie dokładniej zbadać temat.

http://tinyurl.com/2gy9dm

pzdr
X

[ Dodano: Wto Kwi 01, 2008 10:04 pm ]
strazak pisze:no jak już to coś takiego mi po głowie biega :
http://moto.allegro.pl/item3321.....
Widziałem testy takich pseudo xenonów w Motorze, straszna porażka.

pzdr
X
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jakie mocniejsze żarówki ?

Post autor: pestek »

No własnie,
Tez mnie ten temat interesuje.
Ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenie w tej kwestii. Chodzi mi o takie które pasują bez żadnych kombinacji, są jaśniejsze (przy tej samej mocy).
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
jarrett80
Posty: 373
Rejestracja: 05 września 2007, 10:04
Motocykl: ZZR1200
Lokalizacja: Radomsko
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Jakie mocniejsze żarówki ?

Post autor: jarrett80 »

Xondz pisze:strazak napisał/a:
no jak już to coś takiego mi po głowie biega :
http://moto.allegro.pl/item3321.....


Widziałem testy takich pseudo xenonów w Motorze, straszna porażka.
Dokładnie, agrotuning totalny. Szkoda słów.

Xondz pisze:Ja wymieniłem na Philipsa, dokładnie nie pamiętam albo NightGuide albo VisionPlus.
Zmiana kolosalna w porównaniu do standardowego Tungsrama za 18 zł.


I tutaj również poprę kolegę, z autopsji wiem, że te żarówki są naprawdę niezłe, na VisionPlus jeżdżę od dłuższego czasu puszką, same pozytywy.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany czymś zbliżonym do ksenonów to polecam zainteresować się żarówką BlueVision również marki Philips.


Pozdrawiam.
Ktokolwiek myśli, że życie jest sprawiedliwe, jest fałszywie poinformowany - John F. Kennedy
Błażej
Status: Offline

Re: Jakie mocniejsze żarówki ?

Post autor: Błażej »

Ja ostatnio zakupiłem sobie Philips MotoVision i sobie ją chwalę. Światła jest więcej, jest białe, no i bardziej widać lampę jak się w dzień świeci, przez pomarańczowe odbicie w lustrze lampy.
Koszt takiej żarówki to coś koło 25 zł. Ja swoją zakupiłem na allegro: http://allegro.pl/item338508346_zarowki ... niej_.html
Awatar użytkownika
manat
Posty: 165
Rejestracja: 07 września 2007, 15:58
Motocykl: VIRAGO XV 535
Lokalizacja: Stęszew
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Jakie mocniejsze żarówki ?

Post autor: manat »

Światła ksenonowe, a żarówka, to duża różnica. Żarówka tzw. ksenonowa, to tylko imicacja wizualna światła ksenonowego o niebieskiej poświacie i ostrości słupa świetlnego. Światło ksenonowe, to jakby najprościej wytłumaczyć cos w rodzju łuku elektrycznego ( jak podczas spawania spawarką elektryczną). Ja zamontowałem firmy Philips 60/65 W Blu ...coś tam + 30% . Strumień świetlny jest mocniejszy i zarazem widoczność. Co do zastosowanie żarówek o mocy 100 W, byłbym nieco ostrożniejszym. Żarówka 100 watowa wytwarza większą temperature, co w efekcie dłuższej jazdy na światłach może doprowadzić do pęknięcia szkła w reflektorze.
Takie jest moje zdanie, ale wybór jest indywodualny.
pozdrawiam
Husky
Status: Offline

Re: Jakie mocniejsze żarówki ?

Post autor: Husky »

Podłączam pod temat, jaka jest żarówka w reflektorze w 535?
pzdr
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jakie mocniejsze żarówki ?

Post autor: kyller »

manat pisze:Światła ksenonowe, a żarówka, to duża różnica. Żarówka tzw. ksenonowa, to tylko imicacja wizualna światła ksenonowego o niebieskiej poświacie i ostrości słupa świetlnego. Światło ksenonowe, to jakby najprościej wytłumaczyć cos w rodzju łuku elektrycznego ( jak podczas spawania spawarką elektryczną). Ja zamontowałem firmy Philips 60/65 W Blu ...coś tam + 30% . Strumień świetlny jest mocniejszy i zarazem widoczność. Co do zastosowanie żarówek o mocy 100 W, byłbym nieco ostrożniejszym. Żarówka 100 watowa wytwarza większą temperature, co w efekcie dłuższej jazdy na światłach może doprowadzić do pęknięcia szkła w reflektorze.
Takie jest moje zdanie, ale wybór jest indywodualny.
pozdrawiam
szkło jak szkło instalacja ci sie zjara i tyle (pomijajac fakt ze to nielegalne)
Awatar użytkownika
wierzba
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2008, 07:25
Motocykl: było 535 teraz 1100
Lokalizacja: Józefosław
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Jakie mocniejsze żarówki ?

Post autor: wierzba »

Włożyłem na jesieni Osram NightGuide i bardzo dobrze. Tylko tyle że to nie dla tych co dużo jeżdzą - w puszce padły mi dwie po 4 tys kilometrów w odstępie 50 kilometrów. Były to nowe wersje z podwojonym cyklem życia, aż strach pomyśleć ile świeciły w poprzednim wcieleniu. Ładne, mocne, białe światło, na długich fenomenalne ale trwałość do bani.

pozdrawiam
wierzba
AdamK
Status: Offline

Re: Jakie mocniejsze żarówki ?

Post autor: AdamK »

Husky pisze:Podłączam pod temat, jaka jest żarówka w reflektorze w 535?
Ja mam H4 ale po odczytaniu tematu zmieniam na H4 Philips NightGuide!!! Takie żarówki nieświadomie włożyłem do puszki (dałem za dwie 40 zł w 2007) i pracują do dziś. Nie wiedziałem, że są różne rodzaje żarówek typu H4 więc dziwiło mnie, że ciągle migają mi z innych puszek abym zdjął "długie" choć jechałem na "krótkich" (mam Passata to niech migają - myślę sobie :mrgreen: ) - w końcu zrozumiałem, że światło mam dużo mocniejsze niż inni. :cool:

Kupiłem w sklepie żarówkę OSRAM BILUX H4 SILVERSTAR typ 64193SVS (60/55W) - jak piszą na pudełku +50% światła. Na pudełku jest adres strony:
http://catalog.myosram.com/zb2b/b2b/sta ... serminor=5 - koszt 20 zł.
Jak tylko zamontuje to opiszę wrażenia!

Aaaa! Kolega kupił na allegro - bez nazwy, 90/100W i za 12 zł - ciekawe co będzie jak ją zamontuje?
ODPOWIEDZ