Guma na rurach...

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
maidey
Status: Offline

Guma na rurach...

Post autor: maidey »

Witam

Zdaje się że ktoś jadący na tylnym siedzeniu a może nawet ja sam spowodowałem że mam na rurze wydechowej stopioną gumę/plastik... prawdopodobnie od spodów butów. Jest to oczywiście na chromie i nie idzie tego usunąć... nie zauważyłem tego od razu wiec już się pewnie nieźle zespoiło z chromem. Czy ktoś zatem wie jak to usunąć? Próbowałem jakimiś zmywaczami, benzyną ekstrakcyjną na zimne i na nagrzane rury i nie daje rady... Może mi ktoś podpowiedzieć czym mogę się tego pozbyć, czy jest jakiś płyn przy muszę to mechanicznie jakoś zdziałać?
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Guma na rurach...

Post autor: HaCaT »

maidey pisze:Witam

Zdaje się że ktoś jadący na tylnym siedzeniu a może nawet ja sam spowodowałem że mam na rurze wydechowej stopioną gumę/plastik... prawdopodobnie od spodów butów. Jest to oczywiście na chromie i nie idzie tego usunąć... nie zauważyłem tego od razu wiec już się pewnie nieźle zespoiło z chromem. Czy ktoś zatem wie jak to usunąć? Próbowałem jakimiś zmywaczami, benzyną ekstrakcyjną na zimne i na nagrzane rury i nie daje rady... Może mi ktoś podpowiedzieć czym mogę się tego pozbyć, czy jest jakiś płyn przy muszę to mechanicznie jakoś zdziałać?
Ty, no jak rozpuszczalnik na nagrzane wydechy - przecież od razu odparuje?

Jeśli gumy jest dużo to porządnie rozgrzej wydechy, szmatka w rękę i jazda, aż większość zejdzie (tylko uważaj, żeby nie rozniosła się na inne okolice). Resztę możesz zrobić na zimno, albo za pomocą nitro, tudzież innego rozpuszczalnika, np. acetonu (uwaga na elementy lakierowane) albo pastą polerską.
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Guma na rurach...

Post autor: GLIWICKI »

Stopionego plastiku (gumy) praktycznie niczym nie uda Ci się rozpuścić. Pozostają tylko metody mechaniczne :roll:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Guma na rurach...

Post autor: podbiel »

GLIWICKI pisze:Pozostają tylko metody mechaniczne
czyli pasta aluchrom, szmata i naprzód.
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Guma na rurach...

Post autor: wąsaty7 »

Potraktuj plastik opalarką gdy zmięknie wyskrob kawałkiem drewna.Pozostałe zanieczyszczenia zmyć Birolem i na koniec pasta.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Guma na rurach...

Post autor: robson »

Możesz delikatnie zeskrobać na zimno,możesz spróbować zgolić starą maszynką do golenia i dopieścić pastą polerską.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
daniel1983
Posty: 51
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:45
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Sulejów- Wójtostwo
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Guma na rurach...

Post autor: daniel1983 »

z moich doświadczeń to dobre jest drewienko :D ale to już wyżej napisano :D
ODPOWIEDZ