VIRAGO 125 SIWY DYM

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
cygan27
Posty: 18
Rejestracja: 30 września 2011, 13:44
Motocykl: virago 750 se 1982
Status: Offline

VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: cygan27 »

WITAM MAM SACHSA ROADSTARA Z SILNIKIEM VIRAGO 125 ZAUWAZYLEM DUZY UBYTEK OLEJU SIWY DYM Z TLUMIKA.UBYWA OKOLO 30ML NA 30 KM SZOK MYSLALEM ZE PIERSCIENIE ALE TO BY OZNACZALO SPADEK MOCY A MOTOREK JEST NADAL ZESKI CO MOZE BYC PRZYCZYNA TAKIEGO STANU. :cry:
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: vinny »

Przyczyny mogą być dwie : uszczelniacze na popychaczach zaworów do wymiany lub pierścienie olejowe popękane lub mocno zużyte ( w każdym z tych wypadków olej jest spalany w cylindrach dlatego kopci z rury) sorki jest trzecia wyciek na zewnątrz , ale to zauważyłbyś na podłodze w garażu no i wtedy silnik po odpaleniu nie kopci z rury ^^
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: vinny »

W obu przypadkach nie zauważysz spadku mocy silnika .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: -waldi- »

a może przedmuchy i z ramy zasysa olej na spalanie :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
cygan27
Posty: 18
Rejestracja: 30 września 2011, 13:44
Motocykl: virago 750 se 1982
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: cygan27 »

czyli remoncik tak . rozebrac musze i tyle gdzie moge kupic ewentualnie do 125 pierscienie i czy musze robic szlif a jezeli uszczelniacze to tylko sie wymienia uszczelniacze czy cos jeszcze
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: vinny »

Jeżeli uszczelniacze to nic więcej , no może przy okazji sprawdzić czy zawory i gniazda zaworowe są ok . Jak stwierdzisz nieszczelności pomiędzy zaworami i gniazdami ,to dobrze byłoby dotrzeć gniazda i zawory pastą .Jeżeli przyczyną jest brak pierścieni olejowych to wystarczy wymienić stare na komplet nowych nominalnych i po kłopocie , ale są dwa warunki rowki na pierścienie w tłokach nie mogą być "rozbite" i tuleja cylindra nie wykazująca śladów zużycia . Przy wymianie pierścieni wypadałoby tak czy siak zrobić również głowicę ( ta sama robota i nieduże koszty a silnik jak nowy :wink: ). Nie wiem gdzie dostaniesz pierścienie , trzeba szukać na necie w ostateczności servis Yamahy.
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: vinny »

Aha , szlif cylindrów robisz tylko wtedy , gdy tuleje są zużyte i musisz założyć nad wymiarowe tłoki z pierścieniami.Gdy zakładasz stare tłoki to i pierścienie muszą mieć wymiar nominalny i wtedy nie ma żadnego szlifu.
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
cygan27
Posty: 18
Rejestracja: 30 września 2011, 13:44
Motocykl: virago 750 se 1982
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: cygan27 »

dzienkuje piknie browarek wisze aha moja maszynka ma olej 5w30 nie za zadki podobno ma byc 20w50 czy to moze byc przyczna poprzednik twierdzi ze 1500 km temu robil pierscienie i głowice moze zly olej zalałem
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: Mocho »

no wydaje mi się że nie za bardzo ten olej dobrałeś, liczby które podałeś podają, o ile się nie mylę, zakres temperatur w których może pracować, możliwe że olej nie spełnia swojego zadania w temperaturze pracy silnika chłodzonego powietrzem, swoją drogą to co to za olej i skąd pomysł żeby taki wybrać?
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: kris2k »

cygan27 pisze:dzienkuje piknie browarek wisze aha moja maszynka ma olej 5w30 nie za zadki podobno ma byc 20w50 czy to moze byc przyczna poprzednik twierdzi ze 1500 km temu robil pierscienie i głowice moze zly olej zalałem
Po pierwsze to 5w30 to syntetyk, po drugie - niezbyt się nadaje do motocykla chłodzonego powietrzem. Po trzecie czy to wogóle olej przeznaczony do motocykli?
Piszesz że poprzedni właściciel 1500km temu robił pierścienie i głowice: może źle dotarł silnik lub też źle remont przeprowadził, ewentualnie tylko tak zrobił aby chodził i aby kupca złapać. No bo raczej trochę dziwne że ktoś robi remont i po 1500km sprzedaje moto.
viragomen
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: viragomen »

Mocho & kris2k popieram obie wypowiedzi :nazdrowie:
cygan27 pisze:dzienkuje piknie browarek wisze aha moja maszynka ma olej 5w30 nie za zadki podobno ma byc 20w50 czy to moze byc przyczna poprzednik twierdzi ze 1500 km temu robil pierscienie i głowice moze zly olej zalałem
Producent przewidział możliwość zastosowania oleju od 10W40 i poniżej takiego nie powinno się schodzić.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: vinny »

Jeżeli jest po takim remoncie jak napisałeś to wykluczam branie oleju przez pierścienie , chociaż i to jest możliwe , jeżeli zamki pierścieni ustawisz w jednej linii (jeden pod drugim) powinny być ustawione 360 :3 czyli co 120 stopni .Postawiłbym na uszczelniacze zaworowe , po założeniu nowych uszczelniaczy przy pierwszych obrotach silnika zawór potrafi zsunąć uszczelniacz z prowadnicy zaworowej wtedy silnik chleje olej lepiej niż ja gorzałę ^^. Olej koniecznie do silników motocyklowych czterosuwowych 10w40 jak napisał kolego viragomen.
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
cygan27
Posty: 18
Rejestracja: 30 września 2011, 13:44
Motocykl: virago 750 se 1982
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: cygan27 »

olej taki wlal poprzednik po remoncie jak sie dowiedzialem byl to olej do forda bo taka naklejka byla na nim ja zmienilem na 15 w 40 dzisiaj rano niewiem co to da ale moze nie zaszkodzi
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: kris2k »

Ale 15w40 jaki??? Przeznaczony do motocykli? Jaka firma?
cygan27
Posty: 18
Rejestracja: 30 września 2011, 13:44
Motocykl: virago 750 se 1982
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: cygan27 »

platinum 4t chyba orlen taki mi przywiuzl znajomy on taki leje do virago 535 i jezdzi juz 3 sezon a malo kilometrow nie robimy przynajmnie 500 tygodniowo musowo musi byc nastepny motorek moj to bedzie wlasnie 535 ale to za rok
cygan27
Posty: 18
Rejestracja: 30 września 2011, 13:44
Motocykl: virago 750 se 1982
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: cygan27 »

narazie musze nabrac umiejetnosci odpowiednich poprzedni motorek to romet r 150 najechał zemna troszke ale non stop sie rozkrecal i osiagi ponirzej normy przepraszam za ortogramie jestem dyslektykiem to tak coby nikt sie nie darł
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: acze »

No to na pytania właściwie sam sobie odpowiedziałeś.
Jak ktoś po remoncie leje olej od czego popadnie, to jak w środku by się znalazły pierścienie od czego popadnie, to też bym się nie zdziwił.

Osobiście nie mam nic przeciw "patentom", ale trzeba mieć świadomość ich konsekwencji.

Do czterosuwowych silników motocyklowych ze sprzęgłem mokrym lejemy olej przeznaczony do motocyklowych silników czterosuwowych ze sprzęgłem mokrym. Najlepiej jeszcze o odpowiedniej klasie lepkości.

Przepraszam za ton, ale jakiś taki mam dzisiaj nastrój.
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: Mocho »

cygan27 pisze:przepraszam za ortogramie jestem dyslektykiem to tak coby nikt sie nie darł
ja generalnie nie zwracam uwagi na czyjąś ortografię, ale dysleksja to dla mnie g.. nie argument... przeglądarka podkreśla błędy wystarczy poświęcić 30s żeby poprawić, żeby nie było jakbyś tego nie napisał to bym się "nie darł"
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: vinny »

Mocho wygoogluj dysleksja i poczytaj trochę , poza tym błędy są po to żeby je popełniać :wink: ,gdyby ich nie było nie byłoby problemu .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: acze »

Zjeżdzamy z tematu ;).

@vinny
Dysleksja, itd. da się przezwyciężać, tylko jest z tym sporo roboty. Coś o tym wiem.
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: Mocho »

vinny pisze:Mocho wygoogluj dysleksja i poczytaj trochę , poza tym błędy są po to żeby je popełniać :wink: ,gdyby ich nie było nie byłoby problemu .
o dziwo, wiem co to dysleksja :P ale o tym że dyslektykom przeglądarka nie podkreśla błędów nie wiedziałem ;) poza tym jak już napisałem, mnie jest wszystko jedno jak kto pisze puki rozumiem o co chodzi :mrgreen: razi mnie tylko jak ktoś zasłaniania się dysleksją zamiast spróbować coś poprawić :rock:
acze pisze:Dysleksja, itd. da się przezwyciężać, tylko jest z tym sporo roboty. Coś o tym wiem.

:bravo: :nazdrowie:
sorki za offtop, już kończę ;)
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: kris2k »

Za moich czasów nie było dysleksji, dysortografii i innych dysfunkcji a raczej dyrdymałów. Byli za to głąby i nieuki.
Nikt mi nie powie że nie da się nauczyć ojczystego języka i rządzących nim reguł. Fakt, jednym to przychodzi łatwiej, innym trudniej ale nawet słonia można nauczyć tańczyć więc ktoś kto się tłumaczy jakąś formą dys... jest po prostu leniem i nieukiem. To nie jest żadna choroba, żadne uwarunkowanie genetyczne, to jest po prostu przykrywka dla lenistwa.
Najlepiej o tym o czym piszę świadczy fakt na który Mocho zwrócił uwagę - na forum ładnie są błędy podkreślane i jedynie odrobina dobrych chęci wystarczy aby ładnie posta po polsku napisać. Ewentualnie Word też na dysleksję nie cierpi. Tak więc - do roboty lenie a nie zasłaniać się dysfunkcjami bo Wam tak jak w reklamie Orange jedynkę z przodu z Waszego IQ trzeba będzie wymazać.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: vinny »

Jeżeli ktokolwiek czuje się urażony lub zniesmaczony językiem jakim przekazał nam swój problem kolega Cygan 27 to ignorujcie ten post , ale nie róbcie szkoły z forum . Trochę wyrozumiałości dla mniej wykształconych i niepełnosprawnych.Poza tym znam ludzi , którzy nie znają języka polskiego , nie mają wyższego wykształcenia i są członkami MENSA , dlatego pisanie o wymazaniu jedynki z przodu jest nie na miejscu chyba , że chcesz kogoś obrazić.
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: Arktos »

kris2k pisze:Za moich czasów nie było dysleksji, dysortografii i innych dysfunkcji a raczej dyrdymałów. Byli za to głąby i nieuki.
Nikt mi nie powie że nie da się nauczyć ojczystego języka i rządzących nim reguł. Fakt, jednym to przychodzi łatwiej, innym trudniej ale nawet słonia można nauczyć tańczyć więc ktoś kto się tłumaczy jakąś formą dys... jest po prostu leniem i nieukiem. To nie jest żadna choroba, żadne uwarunkowanie genetyczne, to jest po prostu przykrywka dla lenistwa.
Najpierw dobrze starasz się pomóc kolego(posty powyżej) kris2k a potem bzdury piszesz
i w dodatku obrażasz innych. Nie lubię spamowania w konkretnym temacie ale kurwica mnie bierze jak widzę jakiś mądrali od pouczania innych. Bez urazy jak ktoś nie chce niech nie czyta lub założy oddzielny temat i tam daje dobre rady jak wyleczyć się z dyslekcji.
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
cygan27
Posty: 18
Rejestracja: 30 września 2011, 13:44
Motocykl: virago 750 se 1982
Status: Offline

Re: VIRAGO 125 SIWY DYM

Post autor: cygan27 »

panowie wróćmy do tematu oleju i dymienia nie zajmujmy się moją ortografią i wykształceniem to forum yamahy virago a nie polonistyczne
ODPOWIEDZ