INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
BORYS 69
Status: Offline

INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: BORYS 69 »

Mam pytanko - chciałbym zakupić interkom do porozumiewania się z moim plecaczkiem. :grin: Wybór jest spory i rozbieżność cenowa ogromna od 60 do 600zł. :frustrated: Czy ktoś z DOSTJNYCH MIŁOŚNIKÓW ma i użytkuje takowe sprzęty? Wdzięczny będę za opinie !!! :motorcycle:
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

Ja czasami używam, kupiłem jeden komplet na allegro za 115 zeta. Do jazdy po mieście O.K. przy wiekszych prędkościach utrudnione odsłuchiwanie "komunikatów" plecaczka, ale może to i lepiej, hehe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jak za takie pieniądze, to ten mój przewodowy (niestety) jest O.K.

szerokości
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2008, 10:23 przez ROUTE 66 RIDER, łącznie zmieniany 2 razy.
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
MOTOVIR
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: MOTOVIR »

Ja używam Walkie-Talkie przystosowane do motocykla TopCom6800+ Motor Pack cena w MM 169zł. za 1 szt,Zasięg realny ok. 1km (instrukcja podaje więcej).Fajnie jak można z kimś kto jedzie obok sobie pogadać,ale powyżej 100km/h trudno coś zrozumieć do stówki jest OK.
mrjupi
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: mrjupi »

Ja tez uzywam walkie talkie tylko ze ja mam jakiegos NO NAME'a i za dwa dalem 100 zl a na allegro mozna dokupic sobie mikrofony z sluchawkami do tego
MOTOVIR
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: MOTOVIR »

mrjupi pisze:Ja tez uzywam walkie talkie tylko ze ja mam jakiegos NO NAME'a i za dwa dalem 100 zl a na allegro mozna dokupic sobie mikrofony z sluchawkami do tego
Ale ten dedykowany do ma tzw.moto-pack czyli specjalne słuchawki i mikrofon do kasku na rzepy przycisk na kierownicę specjalne kable z wtyczkami do łatwego rozłączania jak zchodzisz z moto(sprężynowe jak w telefonie ) w sumie pełen profesjonalizm,a nie jakieś prowizorki

p.s.
Zapomniałem jeszcze dodać : ladowarka sieciowa oraz 12v na motor w sumie nie jest wcale tak drogo
BORYS 69
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: BORYS 69 »

Bardzo dziękuję za odzew :bravo:
mrjupi
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: mrjupi »

no tak ale tez mam wlasnie taki dodatkowy zestaw bo jak juz pisalem znalazlem na allegro
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: pestek »

MOTOVIR pisze:Ja używam Walkie-Talkie przystosowane do motocykla TopCom6800+ Motor Pack cena w MM 169zł. za 1 szt
czyli zeby z pasazerem gadac trzeba 2zestawy kupić?
Ja tez szukam czegoś prostego do komunikowania sie z plecaczkiem i najlepiej żęby można było tez muzę z tego słuchać.
Polecicie cos jeszcze, taniego ale w miare nadajacego sie do komunikacji.

PS. Był już kiedyś podobny temat... czy mi sie zdaje? :neutral:
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
MOTOVIR
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: MOTOVIR »

pestek pisze:
MOTOVIR pisze:Ja używam Walkie-Talkie przystosowane do motocykla TopCom6800+ Motor Pack cena w MM 169zł. za 1 szt
czyli zeby z pasazerem gadac trzeba 2zestawy kupić?
Ja tez szukam czegoś prostego do komunikowania sie z plecaczkiem i najlepiej żęby można było tez muzę z tego słuchać.
:neutral:
Trzeba kupić po jednej szt. dla osoby, z plecaczkiem można kupić taniej przewodowy , co do muzy to najlepiej lubię słuchać pracy motóra więc nie mam żadnego doświadczenia.
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: jaroz »

może jakiś fachowiec od elektroniki tu jest. np można kupić blue toth taki do telefonu. on zarówno odbiera jak i nadaje fale. a jak zmajstrować aby była komunikacja pomiędzy dwoma takimi ustrojstami??
Xondz
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: Xondz »

Dwóch słuchawek bluetooth nie da się sparować. Musi być jakieś urządzeni pośredniczące - baza. Mogę sobie wyobrazić, że jest to np. telefon komórkowy albo jakiś palmtop. Potrzebna jest tylko jeszcze aplikacja na tym urządzeniu, zapewniająca komunikację.
Chociaż właśnie pogooglowałem i widzę że jest technologia On2One w słuchawkach BT pozwalająca na komunikację między samymi słuchawkami, tylko cena jest spora - 129,99 USD/szt.

pzdr
X
Husky
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: Husky »

Znalazłem interkom do nolana jakby ktoś szukał:

nolan interkom
Awatar użytkownika
VIKING
Posty: 1765
Rejestracja: 12 października 2008, 12:43
Motocykl: Custom 1400 xt350 DL
Lokalizacja: Wieruszów
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: VIKING »

Husky dzięki licytuję.
Lenio78
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: Lenio78 »

Cześć. Ja mogę polecić wam podwójny laryngofon. Używam go razem z CB ALAN 42, ale do łączności między sobą wystarczy zwykłe Walkie-Talkie. Idealny odbiór i nadawanie. Dosyć drogie ale warto. Szukajcie na www.navcomm.eu
Awatar użytkownika
VIKING
Posty: 1765
Rejestracja: 12 października 2008, 12:43
Motocykl: Custom 1400 xt350 DL
Lokalizacja: Wieruszów
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: VIKING »

Kurcze niezłe ceny wcale nie takie wybujałe a ja sprawiłem sobie nolana n43 i szuka zestawu do niego.
Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 3713
Rejestracja: 15 maja 2008, 22:01
Motocykl: niemiecki
Lokalizacja: Augsburg(Bawaria)
Wiek: 57
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: Winnetou »

A ja"sprawilem"sobie jakis taki z Lidla za 9 euro(!)i jest ok!-mamy z Gocha zamkniete kaski wiec calkiem normalnie prowadzimy sobie pogawedki podczas jazdy(Zwolnij!)Sa kabelki,ktore nie przeszkadzaja,bo"obsluguje" to pasazer.Przy otwartym kasku jednak chyba sie nie da pogadac... :bikersmile:
Jedni umieją drudzy"umią"...

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój"
dzodzo23
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: dzodzo23 »

ja również posiadam interkom za ok 115 zl z allegro, kaski oba szczękowce, jak zamknę szybkę to całkiem klawo i wyraźnie można pomówić z plecaczkiem :smile: oczywiście niekiedy szumi delikatnie ale wtedy 3ba przyciszyć "majka" i "gra muzyka", do 100 km/h sprzęt jak za tę kasę daje radę więc polecam, szybciej nie jechalem póki co, pzdr
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: Antek »

ja również posiadam interkom za ok 115 zl z allegro, kaski oba szczękowce, jak zamknę szybkę to całkiem klawo i wyraźnie można pomówić z plecaczkiem :smile: oczywiście niekiedy szumi delikatnie ale wtedy 3ba przyciszyć "majka" i "gra muzyka", do 100 km/h sprzęt jak za tę kasę daje radę więc polecam, szybciej nie jechalem póki co, pzdr
dokładnie ten interkom sprawdza się tylko w kaskach zamkniętych, w otwartych jest kaszanka już przy 50km/h
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
Dredd
Posty: 142
Rejestracja: 14 czerwca 2009, 23:57
Motocykl: H-D, kiedyś Virago 750
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: Dredd »

Z czystym sumieniem mogę polecić intercom Midland BT1. Na bluetootha, więc kable się nie plączą. W kasku otwartym przy prędkości 120 bardzo dobrze się rozmawia, można się dogadać też przy 140, choć przy tej prędkości jest generalnie jest b.głośno.
Ma on wszakże jedyny mankament - kosztuje 600zł.
Intercomy za pieniądze rzędu 120zł. to wyrzucanie pieniędzy w błoto - lepiej je przepić, albo wlać do baku.
Kupiłem taki - słuchać (i to słabo) było do 50km/h. Potem trzaski i szumy. Za to dźwięk z wydechów zbierał idealnie :neutral:
Musiałem jedynie bujać się, żeby to badziewie oddać - poskutkował dopiero negatywny komentarz na Allegro.
Poza tym nie jest największą przyjemnością odpinanie po każdym postoju się z kabli (choć to chyba bym przeżył).
Awatar użytkownika
Piotronic
Posty: 138
Rejestracja: 18 lipca 2009, 14:14
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Wiek: 63
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: Piotronic »

Kupiłem zestaw dla dwóch osób Interkom Midland BT2 zestaw zasięg 200m (bluetooth), jak zgubię "plecaczek" to może zdąży powiadomić, ...
na razie się sprawdza (zestaw) chociaż plecaczka nie udało mi się jeszcze zgubić. Możę jeżdżę zbyt asekuracyjnie... Sprawdza się całkiem nieźle, można do każdego sparować telefon komórkowy, gps, przewodowo podłączyć MP3, wpuścić muzykę w "siec" itp. Wytrzymuje do tygodnia w czuwaniu, do 8 godzin ciągłej gatki, ale kto by tyle słuchał... :boks:
.. i nie pytaj komu bije dzwon...

Piotr B
Awatar użytkownika
Zwierzax
Posty: 110
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 18:01
Motocykl: XV750 '94
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 36
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: Zwierzax »

ehh napisalibyście cenę przy tych midlandach bo już sie jarałem a tu 1600 zł za bt2 a za bt1 599zł jak widze po cenach na necie....

Ehh ja chce być już po studiach i zarabiać kokosy ;)
Obrazek

Jazda na Motorze to najlepsza rzecz jaką można robić legalnie i w ubraniu...
Awatar użytkownika
yaro44
Posty: 38
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 23:49
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Poznań - Suchy Las
Wiek: 52
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: yaro44 »

właśnie też myślę o czymś co nadawałoby się do gadania z plecakiem, słuchania MP3, odbierania telefonu no i komunikatów GPS. Jedyny spełniający warunki zestaw to Midland BT2. Całkowicie bezprzewodowy więc wsiadasz i jedziesz. Cena nawet (jak dla mnie) do zaakceptowania (850 za kpl.). Ma już ktoś coś takiego lub miał do czynienia ? Wygląda na dość porządną rzecz. Zakup pewnie na wiosnę bo pogoda coraz gorsza a puszką w kasku nie jeżdżę :) Jak ktos ma jakieś zdanie nt. tego Midlanda to proszę o opinie
"... a imię jego 40 i 4 ..."
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: Stilgar »

Kupiłem sobie coś takiego
http://www.allegro.pl/item756137885_zes ... orola.html
Jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo dokupiłem zwykłe słuchawki do skypa z mikrofonem, rozbebeszyłem je i wsadziłem do kasku. Mam fajny intrercom w systemie bluetooth full duplex za niecałe 200 pln
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
Piotronic
Posty: 138
Rejestracja: 18 lipca 2009, 14:14
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Wiek: 63
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: Piotronic »

Mam Midlanda BT2 od kilku miesięcy. Współpraca z telefonem bardzo dobra. GPS mam w Nokii więc tak samo. Komunikaty byłu do bani ale teraz wgrałem nową wersję map, chyba się poprawiły. Przedtem gadało co innego niż pokazywało na wyświetlaczu. :-(
Można podłączyć MP3 na przewodzie. Interkom trochę cichy, ale może to sprawa ustawienia albo tak trafiłem. mam głośny dydech i jeden z kasków otwarty, ale do 120 km/h można się dogadać. muszę jeszcze pokombinować ale generalnie kupiłbym drugi raz to samo. Polecam, oczywiście poza ceną, ta jest raczej wysoka.
.. i nie pytaj komu bije dzwon...

Piotr B
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: INTERKOMY - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwesti!!!

Post autor: EDDIE »

stilgar75 pisze:Kupiłem sobie coś takiego
http://www.allegro.pl/item756137885_zes ... orola.html
Jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo dokupiłem zwykłe słuchawki do skypa z mikrofonem, rozbebeszyłem je i wsadziłem do kasku. Mam fajny intrercom w systemie bluetooth full duplex za niecałe 200 pln
Jak wygląda obsługa i odbieranie rozmów :?:

Czy gadanie między pasażerem chodzi non stop, a na przychodzące połączenie sam się przełącza na telefon :?:
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
ODPOWIEDZ