wyciek

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
tomekcossi
Posty: 39
Rejestracja: 08 maja 2011, 18:19
Lokalizacja: Gryfino
Wiek: 55
Status: Offline

wyciek

Post autor: tomekcossi »

Dzień dobry lub raczej dobry wieczór ,mam takie pytanie dot 535,jak postawię na dłuższy czas to mam mokre mocowanie bocznej stopki to znaczy nie ma plamy ale miejsce pod silnikiem na stopce jest tłuste mniej więcej przy wyjściu wału.Na razie korzystam z moto ale wkrótce trzeba będzie zrobić przegląd więc chciałbym się przygotować między innymi z częściami.Czy jest to wyciek z napędu wału kardana ,czy może być z innej części? A jeśli tak to jakie uszczelniacze mi będą potrzebne?Z góry dzięki.
tomekcossi
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: wyciek

Post autor: kris2k »

Wiem o czym piszesz bo mam to samo.
Konsultowałem się z naszym guru (czytaj: Kyllerem) i stwierdził że jeśli nie leci ciurkiem to można z tym żyć. Puścił simmering na wyjściu wału z silnika, sam simmering groszowa sprawa ale aby go wymienić trzeba się sporo narobić. Tak więc moja rada - jeździć i się nie przejmować. Powiem Ci że ja jeżdżę tak od wiosny, stopka jest lekko zapocona przy czujniku, absolutnie żadnych zauważalnych ubytków oleju, nie wiem dokładnie ile może oleju wyciekać ale z moich obserwacji jest to kilka kropli na 1000km.
tomekcossi
Posty: 39
Rejestracja: 08 maja 2011, 18:19
Lokalizacja: Gryfino
Wiek: 55
Status: Offline

Re: wyciek

Post autor: tomekcossi »

kris2k pisze:Wiem o czym piszesz bo mam to samo.
Konsultowałem się z naszym guru (czytaj: Kyllerem) i stwierdził że jeśli nie leci ciurkiem to można z tym żyć. Puścił simmering na wyjściu wału z silnika, sam simmering groszowa sprawa ale aby go wymienić trzeba się sporo narobić. Tak więc moja rada - jeździć i się nie przejmować. Powiem Ci że ja jeżdżę tak od wiosny, stopka jest lekko zapocona przy czujniku, absolutnie żadnych zauważalnych ubytków oleju, nie wiem dokładnie ile może oleju wyciekać ale z moich obserwacji jest to kilka kropli na 1000km.
Dzięki ale kupiłem moto po 6ciu latach stania i obawiam się że na wiosnę może się pogorszyć.Dużo roboty mnie nie przeraża natomiast nie chciał bym latem zostawiać plam za sobą tym bardziej że użytkuję ją w niemcowni a oni tu są drażliwi jeśli idzie o takie sytuacje.
tomekcossi
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: wyciek

Post autor: kris2k »

Rozumiem Cię, więc jeśli Ci to przeszkadza to powiem jeszcze raz co się sam dowiedziałem: należy wymienić simmering na wyjściu wału z silnika, jego rozszczelnienie powoduje wyciek.
Ja w tym sezonie zrobiłem z tym wyciekiem już ponad 8tyś km i nie powiększył się nic a nic więc raczej do groźnych awarii to nie należy.

A jak dokonasz naprawy opisz na forum co i jak po kolei, dla mnie i potomnych ;)
tomekcossi
Posty: 39
Rejestracja: 08 maja 2011, 18:19
Lokalizacja: Gryfino
Wiek: 55
Status: Offline

Re: wyciek

Post autor: tomekcossi »

kris2k pisze:Rozumiem Cię, więc jeśli Ci to przeszkadza to powiem jeszcze raz co się sam dowiedziałem: należy wymienić simmering na wyjściu wału z silnika, jego rozszczelnienie powoduje wyciek.
Ja w tym sezonie zrobiłem z tym wyciekiem już ponad 8tyś km i nie powiększył się nic a nic więc raczej do groźnych awarii to nie należy.

A jak dokonasz naprawy opisz na forum co i jak po kolei, dla mnie i potomnych ;)
Nie omieszkam tak zrobić. :nazdrowie:
tomekcossi
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: wyciek

Post autor: pisior »

no io wpadnij do mnie ,szopko-garaż już prawie stoi :)
Obrazek
Awatar użytkownika
paelek86
Posty: 172
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Lokalizacja: Wolsztyn/Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: wyciek

Post autor: paelek86 »

Ja mam identycznie i również pozostawiłem tak jak jest. Wyciek praktycznie tak mały że nie widzę spadku poziomu oleju od wymiany do wymiany. Sprawdź tylko jeszcze przypadkiem czy nie masz zbyt dużo oleju - to może powiększać wyciek (przynajmniej ja miałem takie subiektywne odczucie)
ODPOWIEDZ