Problemy z Gaznikiem HITACHI

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: Ruffi »

Witam ponownie kolegów co prawda sezon się zakończył w tym roku co dla niektórych. Ja jeszcze ostatnie dni pomykałem motorkiem do dziś. Mianowicie coś nie pozwala mi cieszyć się z jazdy i obstawiam, ze problem polega w gaźnikach. Przy odpalaniu maszyny nie ma problemu nawet na ssaniu. Problem zaczyna się podczas jazdy zaczyna go mulic tak jakby się zacina silnik nie chce ciągnąc. Myślałem ze to cewka na I cylindrze miałem kiedyś takie objawy na II i wymiana cewki pomogła. Tym razem wymiana cewki na I cylindrze nie przyniosła efektu. Dodam jeszcze ze świece po wykręceniu są czarne( za bogata dawka paliwa) żadnych strzałów w rurze. Po wyczyszczeniu świeczek moto odzywa ale na krotka chwile wiec musi być za bogata mieszanka. Obstawiam wiec gaźniki i takie moje pytanie jak myślicie jaka może być przyczyna czy zapchane dyszek i wystarczy tylko go przeczyścić czy należy ustawić wysokość paliwa w komorze a może coś innego. Zastanawiam się czy sam rozebrać ten gaźnik i go złożyć to jeszcze się zrobi. Widziałem opis kolegi AYO to na pewno by mi pomogło, gorzej z regulacja nigdy jej nie wykonywałem. Zrobiłem rurkę do synchro z forum ale jeszcze jej nie użyłem. Dodam jeszcze ze na moto bez żadnych regulacji gaźników zrobiłem około 3000km. Rozmawiałem z mechanikiem powiedział, ze za zajrzenie do gaźników (oczyszczenie) synchronizacja około 150zl. I tak się gryzę rozbierać samemu (zimowe noce trochę czasu jest) i się bawić czy dać mechanikowi i mieć z głowy.
Pozdro
viragomen
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: viragomen »

Obie świece są tak samo czarne?
Wcześniej było dobrze? Kolor świec był ok?
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: Ruffi »

Tak obydwie są czarnawe wcześniej miały kolor kawowy taki jak powinien być wszystko chodziło jak trzeba. Na początku myślałem ze to tylko na I cylindrze ale ostatnio jak czyściłem świeczki na tylnym tez była okopcona. Po oczyszczeniu maszyna dostała wigoru ale pewnie do czasu jak znowu je zakopci, nie sprawdzałem nie chciałem jej katować.
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: Bynio »

u mnie się muli ale gdy jadę równomiernie i chcę przyspieszyć to na moment ma takie zmulenie i potem już idzie a mechanik który mi regulował gaxniki powiedział że bierze mi olej i to dlatego . Na wiosnę mam sie doniego zgłosić do naprawy.
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: Ruffi »

Byniu mnie raczej maszynka nie bierze oleju -tak przypuszczam. Co prawda mam nieszczelność na pokrywie alternatora- czeka mnie wymiana uszczelki. Nic dam do mechanika nie będę miał czas się z tym bawić. Zobaczymy co wyczaruje oby tylko nie pogorszył sprawy.
viragomen
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: viragomen »

@Ruffi Ja na twoim miejscu zainteresował bym się na samym początku ssaniem :).

@Bynio Samo w sobie branie oleju nie wydaje się być jakimkolwiek powodem takiego zachowania, ale to może mechanika jakiś "skrót myślowy" :wink:
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: Ruffi »

Co rozumiesz przez zainteresowanie się ssaniem? Dzisiaj dzwonie do mechanika jak będzie mógł zając się moja virazka to ja zawiozę do niego. Chciałem podpytać was jakie mogą być przyczyny takiego zachowania żeby mnie mechanik nie robił w konia przy rozliczeniu. Wiecie o co chodzi nie wszyscy są uczciwi, mechanik niby z polecenia to może nie będzie tak złe.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: -waldi- »

Nie czyść świec, tylko je wymień, a czyszczenie szczotką to już w ogóle nieporozumienie.

Świece nie wygrzane zawsze będą czarne. Sprawdź stan paliwa w komorach pływaków
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: Bynio »

waldi a w jaki sposób wygrzewa się świece ? Ja w swojej wymieniłem ze 3-4 komplety i tak jak pisałem przy przyspieszeniu zamuli a potem idzie tylko jak wykręcę świece gdzieś po 100km gdzie to szarpanie jest już wieksze to świece sa bardzo czarne
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
viragomen
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: viragomen »

@Ruffi
-waldi- wyłapał czyszczone świece i ma rację. Świeczki raczej powinno się wymieniać i skoro je czyściłeś, to należało by zacząć od ich wymiany.
Jeżeli nowe świeczki po większej trasie też będą czarne, lub bezpośrednio po wymianie nadal będzie "silnik mulił", to ja bym się na początku interesował ssaniem jak już wspominałem, czyli upraszczając sprawę, czy ssanie wyłączone jest rzeczywiście wyłączone, czy też tylko sprawia takie wrażenie :).

@Bynio
Świece wygrzewa się przejeżdżając na nich jednorazowo większą trasę, w obecnych warunkach na moje oko minimum z 15km.

Najważniejsze jest pierwsze wygrzanie, ale później też należy unikać np. zimowego "przepalania na postoju" itp. zjawisk.
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: Bynio »

Przy wymienianiu świec napewno robiłem więcej bo gdzieś 30-35 km i nic mi to nie dało . Każdy z kim rozmawiam ma inne teorie że regulacja gaźnika że wymienić świece i u mnie to wszytsko było robione ale mimo to po rozgrzaniu motoru przy próbie przyspieszenia jadąc np. na trzecim biegu równomiernie i chcąć przyspieszyć zamuli go i dopiero potem ciągnie i tak jest na każdym biegu poza 5 gdy już jadę na trasie . Nie wiem po czym gość który mi rególował gaźniki a ma opinię dorbą w środowisku moich kolegów powiedział ze to wina tego że pobiera olej.Nawet nie wiem co by było do wymiany czy pierścienie czy uszczelniacze. Nie stwierdziłem też żeby tego oleju ubywało mi w jakimś dużym tempie.
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
viragomen
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: viragomen »

Pytałeś o wygrzanie to ci odpowiedziałem :wink:

Jeżeli nie widać aby brał olej i nie kopci jak lokomotywa, to raczej nie ma takiej możliwości aby to była bezpośrednia wina. Po tym co piszesz ja też bym obstawiał, że to gaźniki coś kuleją.
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: Bynio »

Raczej nie kopci no chyba że na ssaniu przez moment a co do gaźników to też mnie się wydaje bo ma spore spalanie , w granicach 7-7,5 litra przy spokojnej jeździe czyli 90-100 w trasie
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
leszkul
Posty: 20
Rejestracja: 22 stycznia 2010, 10:40
Motocykl: Yamaha Virago 920
Lokalizacja: Częstochowa
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: leszkul »

@Ruffi
U mnie przy podobnych objawach przyczyna była ewidentnie taka :
viewtopic.php?f=22&t=15349#p285751 ,może warto to sprawdzić ,chociaż nie wiem jaka jest budowa kranika paliwa w twojej maszynie ?
Awatar użytkownika
Banita666
Posty: 475
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 12:23
Motocykl: Hayabusa
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: Banita666 »

Ruffi powiedz mi czy zaworów nie słyszysz czy nie klekoczą , jeśli świece zapłonowe są czarne na pewno przyczyną jest jak wspomniałeś ( za dużo dostaje paliwa ) jeśli zawory są ok to zostaje tylko gaźnik jeśli nie robiłeś tego nigdy daj mechanikowi niech on tym zajmie się tylko zapłać mu dopiero po sprawdzeniu ( jedź na jazdę próbną wróć i niech wykręci świeczki - jak nie masz aż takiego zaufania do niego ) i ma mieć na każdym biegu ciąg :rock:
Memento mori
Trzymajmy kciuki za Kubicę
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: Ruffi »

No odebrałem maszynkę od mechanika chodzi dużo lepiej. Na zimnym trochę przerywała jednorazowo, mechanik powiedział ze to wina świeczek mam NGK BPR6ES przeleciałem na nich 2600km.Czy możliwe ze po takim przebiegu już by padły? Czyszczilem je z parę razy szczota no i może to był błąd.Doradził mi mechanik żeby wymienić świeczki i filtr powietrza ale dopiero na sezon letni bo trzeba je wypalić. Okazało się ze gaźnik nie był najczystszy poza tym rozlegulowaly się śruby od synchro (słowa pana mechanika). Także zrobione zostało czyszczenie gaźników i synchro (150zl). Zauważyłem ze po rozgrzaniu maszyny nie miałem żadnych złych objawów. Wyjechalem na dluzsza przejazdzke okolo 30km, zabarwienia swiec nie sprawdzalem ale jutro odkrece i zerkne jak wygladaja. Nie wiem jak zrobic ze swieczkami czy je zostawic i dopiero na sezon wymienic - pujsc za rada mechanika. Chcialem nia wyleciec w sobote na traske jak bedzie pogoda okolo 200km.Jak mi się uda wylecieć to już pewnie się sezonik dla mnie zakończy. A tak przy okazji pamięta ktoś co ile km trzeba wymieniać olej w tylnej przekładni kola (wchodzi tam chyba 200ml)
@Bynio
Czy sprawdzałeś świeczki może to jest powód, na jakich jeździsz? i ile na nich smignoles
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: Mocho »

Ruffi pisze:2600km.Czy możliwe ze po takim przebiegu już by padły?
możliwe, wydaje mi się że to loteria jest :D jeden wygra 5000 km na świecach, inny 200 ;) zależy jak popadnie
Ruffi pisze:trzeba je wypalić
z tego co się orientuję to trzeba je wygrzać, czyli na nowych świecach nie odpalasz na chwilę i gasisz, silnik się musi rozgrzać
Ruffi pisze:okolo 200km
na pewno się wygrzeją, ja bym wymienił na Twoim miejscu jakbym miał taki przelot w planach, ale mechanikiem nie jestem, może się nie znam ;)
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: Ruffi »

Dzięki wielkie koledzy za porady. Dzisiaj ja odpaliłem pojechała bez żadnego zająknięcia możliwe, ze świeczki musiały się przepalić po regulacji. Sprawdzę ja jeszcze na trasie jak wylecę w sobotę. Świeczki filtr oleju i powietrza już sobie u mechanika zamówiłem na następny sezon. Podobno ma wszystko zdrożeć to się wcześniej zaopatruje to jeść nie woła a mam gdzie przechować. Chyba, że sprzedam moją lalkę to wtedy nie będę wymieniał tych komponentów. Oleju nie kupuje bo chce jak najświeższy mieć- i tu cholera się zastanawiam.
Wyczytałem, że wskazane byłoby wymienić olej na zimę niektórzy preferują wymianę przy rozpoczęciu sezonu. JAKIE JEST WASZE ZDANIE NA TEN TEMAT. Czas postawić lalkę i podłubać przy niej w zimowe wieczory
Kaziooo
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: Kaziooo »

Witam. Mam taki problem mianowicie gdy motor jest zimny to pracuje elegancko ale gdy sie zagrzeje to zaczyna pracowac na jeden cylinder. gdy podkrece mu obroty to jeszcze na tym jednym cylindrze chodzi ale na wolnych gasnie i póżniej ciężko go odpalic. Doradcie co może byc przyczyną i co z tym zrobic? Mam gażniki hitachi i mam jeszcze pytanie czy można wsadzic i czy pasuja jakieś inne gażnik w to miejsce?
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: toooomelo »

A co ze świecami? Nowe, stare? Wykręcałeś je?
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Kaziooo
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: Kaziooo »

świece wymienione rok temu wykrecalem je i ta tylnia dosyć czarna przednia ok
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: -waldi- »

w jakim stanie masz mechanizm łączący przepustnice, i który cylinder nie pali ?

"świece wymienione rok temu" wsadź nowe świece jak nie pomoże to
sprawdź synchronizację, poziom paliwa, ogólnie to pasowało by przeglądnąć te gaźniki

co do podmiany - podejdą bez problemu Mikuni z nowszych modeli
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Kaziooo
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: Kaziooo »

nie pali tylni. świece wymienie i zobacze czy cos to pomoże. a jaki może być koszt takich gażników?
Kaziooo
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: Kaziooo »

jak sprawdzić poziom paliwa? pytam bo jestem początkujący w tych sprawach
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problemy z Gaznikiem HITACHI

Post autor: -waldi- »

Kaziooo pisze:jak sprawdzić poziom paliwa? pytam bo jestem początkujący w tych sprawach
wystarczy w opcję szukaj wpisać

search.php?keywords=poziom+paliwa+hitachi
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ