Kręci ale nie napędza silnika Virago 535

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Klimas88
Posty: 12
Rejestracja: 03 maja 2011, 21:15
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Kręci ale nie napędza silnika Virago 535

Post autor: Klimas88 »

Witam wszystkich, jestem tu nowy ale juz potrzebuje waszej pomocy. Niedawno spełiłem swoje marzenie kupując piwrwszego czoperka, ale juz pojawił się problem. Mianowicie ostatnio pojechalem ok 30 km zostawiłem na chwile viraszke, wracam- nie odpala popchnołem i załapała za ok 2km zgasła znów popchnołem odpaliła ale gasła za każdym razem jak zapalałem swiatła- pomyślałem że pewnie gdzieś jest zarcie albo regulator napięcia padł wiec jechałem bez świateł. Później viraszka zaczeła szarpać, aż w koncu zgasła i nie odpali za chiny. Gdy dotransportowałem motocykl do domu akumulator był pusty naładowałem i właśnie rozrusznik się kręci ale nie napędza silnika. Wyjąłem rozrusznik i nie jestem pewnien paru rzeczy mianowicie czy rozrusznik z kołem jest sprzegniety na stałe? Bendings nie wyskakuje tak jak w samochodzie?? Bo po wyjęcu rozrusznika on jest jak by cały czas wyciągniety. A wkładając palec w otwór gdzie przychodzi rozrusznik mogę kręcić kołem w jedną stronę w drugą nie czy możliwe że urwał mi sie jakiś wieloklin czy cos?? Lewej pokrywy nie ściągałem bo nie mam uszczelki, ale prosze napiszcie mi czy koło z zębatką rozrusznika jest na stałe połączone i czy to koło mogę przekręcic palcem czy ono powinno być tam nieruchome?
Klimas88
Posty: 12
Rejestracja: 03 maja 2011, 21:15
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Re: Kręci ale nie napędza silnika Virago 535

Post autor: Klimas88 »

Już wyczytałem ze to sprzęgło rozrusznika hehe, ale mimo wszystko prosze napiszcie mi czy bendings z rozrusznika ma wyskakiwać czy jest połączony na stałe z kołem?
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Kręci ale nie napędza silnika Virago 535

Post autor: Blunio »

Po pierwsze to uzupełnij swój profil, bo nie wiadomo o jakim motocyklu piszesz. Wiemy tylko że marki "viraszke". Po drugie, nie dopisuj postów jeden za drugim, wystarczy poprzedni post edytować (przycisk "edytuj") i dopisać następną myśl.
Ja osobiście nie robiłem rozrusznika, ale z opisów wiem że Virago 535 ma sprzęgło kierunkowe, które się załącza podczas pracy rozrusznika. Działa na zasadzie mimośrodowych otworów i rolek. Nic nie wyskakuje. To jedna ze słabszych stron Virago.
Sprawdź jeszcze ładowanie akumulatora. Wygląda na to, że masz padnięty albo alternator, albo regler.
PS. No fakt, napisał w tytule posta o jaki sprzęt chodzi, a ja z przyzwyczajenia patrzę tam, gdzie powinien być wyszczególniony sprzęt motocyklisty. A profil i tak niech uzupełni :cool: No i uzupełnił :bravo:
Ostatnio zmieniony 25 października 2011, 20:42 przez Blunio, łącznie zmieniany 3 razy.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Kręci ale nie napędza silnika Virago 535

Post autor: podbiel »

Blunio tytuł posta
ODPOWIEDZ