Jaka kurtała - Retbike, Adrenaline, Seca

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
xkrzychu
Posty: 97
Rejestracja: 17 grudnia 2011, 14:42
Motocykl: XV1100
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 40
Status: Offline

Jaka kurtała - Retbike, Adrenaline, Seca

Post autor: xkrzychu »

Witam ! :)

Kompletuję sobie strój. Kask już kupiony, butki już mam prawie wybrane, gatki także. Największy problem na jaki natrafiłem to kurtała :x
Wiem już ze musi mieć odpinaną podpinkę, dobre wywietrzniki, ochraniacze łokcie+plecki i musi fajnie komponować sie ze mną i Virażką :P
Dodając kryterium $$$ zawęziłem poszukiwania do trzech typów:

- RetBike 1945 - http://www.retbike.pl/katalog/kurtki_skorzane/ret_1945 - zarąbiście wygląda ale mam wątpliwości do do firmy. Na forach motocyklowych są mieszane opinie, ale wiecej jest tych niepochlebnych, że dosc kiepska jakosc itd. Faktycznie, model który mierzyłem miał zepsuty zamek i odrywały sie napy, sprzedawca twierdził ze to taki pechowy egzemplarz. W dodatku wyczytałem że w letnie dni kiepsko działają w nich wentylacja.
Takim typem B jest jeszcze Retbike Retchopper http://www.retbike.pl/katalog/kurtki_sk ... retchopper

- Adrenaline Cavalier - http://www.atm-motocykle.pl/product-pol ... ALIER.html - mierzyłem, wygodna, wszystko fajnie, ale nie wiem jak z jakością.

- Seca Nightwolf - podoba mi się wygląd i spełnia kryteria, niestety żaden sklep który odwiedziłem nie ma nastanie egzemplarza by cos przymierzyc/obejrzec

Zwracam sie zatem do braci Viragowców - obeznanych z tematem, ujeżdżających chopperki od lat i na pewno ktoś miał podobny dylemat jak i ja :D i pomoże podjąć decyzje.
Żeby nie było - nasze forum tez czytałem ale mało na ten temat znalazłem

Grzaniec w góre :nazdrowie:
Awatar użytkownika
CARO
Posty: 570
Rejestracja: 28 maja 2009, 11:10
Motocykl: Shadow 750
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Jaka kurtała - Retbike, Adrenaline, Seca

Post autor: CARO »

retbike jakoscia nie grzeszy,ale za niecale 500 zl wielkiego wyboru nie ma, adrenalina hm w sumie solidna, ale bez rewelacji, chyba lepszy ten redbike jednak.
no niestety lepsze firmy cenia sie wyzej.
najwazniejsze zeby sie podobala i miala ochraniacze, a na lato polecam jakas kurkalke letnia zamaist skory.
Honda Shadow 750 Spirit.
Awatar użytkownika
EMAX
Posty: 196
Rejestracja: 24 lutego 2008, 22:29
Motocykl: Honda VFR 800fi
Lokalizacja: Choszczno
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Jaka kurtała - Retbike, Adrenaline, Seca

Post autor: EMAX »

Retbike, robi promocje zobacz na stronce ,możesz dosrać ciuchy za free alby tylko śmigać
i sprawozdania im zdawać :)
Planowany jeszcze jeden xv 1100
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Jaka kurtała - Retbike, Adrenaline, Seca

Post autor: podbiel »

Nie wiem ile kasiory chcesz przeznaczyć ale może warto tu zajrzeć http://www.tarbor.pl/kurtki_motocyklowe
Awatar użytkownika
xkrzychu
Posty: 97
Rejestracja: 17 grudnia 2011, 14:42
Motocykl: XV1100
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Jaka kurtała - Retbike, Adrenaline, Seca

Post autor: xkrzychu »

O Tarborze czytalem/słyszałem. Niestety za model z wszystkimi ochraniaczami (barki+łokcie+plecy) trzeba zapłacic ok 1000 a taka kwota w moim budżecie na razie nie wchodzi w gre :/

A o firmie Seca ktos słyszał? To podobna jakość jak Retbike/Adrenaline?

@EMAX - wiedzialem o tej promocji ale niestety nie spełniam warunków =]
Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaka kurtała - Retbike, Adrenaline, Seca

Post autor: JohnnY »

Ja mam Retbike i polecam jestem z niej bardzo zadowolony kurtka ma 3lata a wygląda jak nowa :rock:
Aha i jeszcze jedno retbike ma sztywne ochaniacze co daje duży plus a często inne kurtki mają miękie ochraniacze to zwróć na to uwage :wink:
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2012, 23:23 przez JohnnY, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrass_77
Posty: 150
Rejestracja: 01 stycznia 2012, 20:27
Motocykl: 535 rocz.91
Status: Offline

Re: Jaka kurtała - Retbike, Adrenaline, Seca

Post autor: piotrass_77 »

Ja kupiłem sobie Tschul 835. Kurtka rewelka, skóra dość gruba, komplet ochraniaczy. Ładnie odszyta i bez zbędnych upiększeń. Polecam. http://allegro.pl/tschul-835-skorzana-k ... 62761.html
Awatar użytkownika
xkrzychu
Posty: 97
Rejestracja: 17 grudnia 2011, 14:42
Motocykl: XV1100
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Jaka kurtała - Retbike, Adrenaline, Seca

Post autor: xkrzychu »

@JohnnY - a jak jest z jakością wykończenia? Nie urywają sie suwaki ani napy?

@piotras_77 - ładny ten Tschul :) Musiałbym poszukać jakiegos sklepu w Krakowie, żeby przymierzyć, bo nie chce kupowac "w ciemno". Dzięki!
piotrass_77
Posty: 150
Rejestracja: 01 stycznia 2012, 20:27
Motocykl: 535 rocz.91
Status: Offline

Re: Jaka kurtała - Retbike, Adrenaline, Seca

Post autor: piotrass_77 »

Według rozmiarówki Tschul'a musiałbym mieć roz. XL, ale po przymiarce pasuje XXL. Model fajny, prosty pasuje na moto i na co dzień :):) bez moto.
Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaka kurtała - Retbike, Adrenaline, Seca

Post autor: JohnnY »

xkrzychu pisze:@JohnnY - a jak jest z jakością wykończenia? Nie urywają sie suwaki ani napy?

@piotras_77 - ładny ten Tschul :) Musiałbym poszukać jakiegos sklepu w Krakowie, żeby przymierzyć, bo nie chce kupowac "w ciemno". Dzięki!
Nic się nie urywa i moim zdaniem jest dobrze wykonana ostatnio szukałem kurtki dla brata i dziewczyny i muszę przyznać że sporo modeli przejrzałem ale Retbike ze swoją jakością i ceną jak dla mnie jest najlepszy :rock: Jak chcesz jeszcze dobrą a w rozsądnej cenie kurtkę to zobacz kurtki firmy metro :rock:
Awatar użytkownika
xkrzychu
Posty: 97
Rejestracja: 17 grudnia 2011, 14:42
Motocykl: XV1100
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Jaka kurtała - Retbike, Adrenaline, Seca

Post autor: xkrzychu »

Dziękuję raz jeszcze za opinie!

Zakupiłem dziś kurtałe REDLINE Biker Team:
Obrazek

Ma w 99% tego czego oczekiwałem od kurtki i - przede wszystkim - dobrze na mnie leży. Połaziłem w niej po sklepie z godzine i czułem sie bardzo komfortowo, prawie jakbym nie miał na sobie kurtki.
Mam nadzieje, że już niedługo bede miał okazje sprawdzic ją w warunkach polowych.

Więc okazało się - jak przewidywałem nieśmiało - że kupuje sie nie ten produkt ktory sie wytypowało, tylko coś co dobrze leży i kosztuje dwa razy tyle ile sie chciało zapłacić :D (dlatego taktycznie kupiłem też spodnie i pas i dostałem zniżke :P ) W sumie to głupi jestem bo w podobny sposób kupiłem motor :lol:

PS. Jak ktoś jest wąski w pasie i ma sporą klate i barki - to można zastanowić sie nad kurtałą REBELHORN Dark. Ma wszelkie niezbedne dodatki, zapiecia, regulacje, wizualnie świetnie wykonana i ma przystepną cene. Niestety krój chyba na terminatora..

Pozdro!
ODPOWIEDZ