Dwie linki XV 250

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
kapitanwasyl
Posty: 592
Rejestracja: 13 października 2011, 21:27
Motocykl: WSK , Junak...XV 250
Lokalizacja: Wszędzie blisko ... bo prawie z samego centrum :)
Wiek: 48
Status: Offline

Dwie linki XV 250

Post autor: kapitanwasyl »

Dzisiaj odpaliłem ją po zimie i zauważyłem że do przepustnicy dochodzą dwie linki , jedna ciągnie a druga "bynajmniej u mnie" zagina się przed pancerzem tak jak by była za długa . Czy ta druga linka działająca podczas kiedy manetka odpuszcza przepustnicę jest po to aby .... właśnie po co ? zabezpieczenie gdyby zacięła się ta która dodaje gazu ?

Virago XV 250
Awatar użytkownika
marpol
Posty: 16
Rejestracja: 07 stycznia 2012, 20:53
Motocykl: virago xv1000 '85
Lokalizacja: Piaseczno k/ W-Wy
Wiek: 63
Status: Offline

Re: Dwie linki XV 250

Post autor: marpol »

Według mojej wiedzy, jedna linka to otwierająca która ma za zadanie otworzyć przepustnicę gdy dodajesz gazu, wtedy druga pracuje "na luzie" , natomiast ta druga to linka zamykająca która pracuje gdy odpuszczasz ciągnąc przepustnicę do zamknięcia, wtedy ta pierwsza pracuje na luzie. Jeżeli, jak rozumiem, zamykająca ugina się przed pancerzem to znak że albo nie jest wpięta, albo jest gdzieś przerwana. Jeśli się mylę to proszę poprawcie mnie.
Awatar użytkownika
kapitanwasyl
Posty: 592
Rejestracja: 13 października 2011, 21:27
Motocykl: WSK , Junak...XV 250
Lokalizacja: Wszędzie blisko ... bo prawie z samego centrum :)
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Dwie linki XV 250

Post autor: kapitanwasyl »

I pewnie tak jest, tylko że po co ? kiedy u mnie i bez tej zamykającej manetka "odbija"
Pewnie poprzednik coś namieszał bo ja tam nie grzebałem a dopiero dzisiaj zauważyłem że coś jest nie tak . Yamahę mam od lipca gdzieś .
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dwie linki XV 250

Post autor: -waldi- »

i ma odbijać

jak sprężyna pęknie na ośce przepustnicy, to jej nie zamkniesz :D po to jest druga linka zamykająca... jak się nie mylę wymóg w niektórych krajach
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
kapitanwasyl
Posty: 592
Rejestracja: 13 października 2011, 21:27
Motocykl: WSK , Junak...XV 250
Lokalizacja: Wszędzie blisko ... bo prawie z samego centrum :)
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Dwie linki XV 250

Post autor: kapitanwasyl »

No i właśnie tak podejrzewałem , Rozebrałem , rozbebeszyłem , pokręciłem , rozkręciłem i zrobiłem.
Jakiś cymbał linki w pancerzu wyregulować nie umiał i linka w manetce spadła i wygląda na to że już daaaaawno temu .
Jedyna regulacja jaka mi pozostała to ta przy manetce , ta przy gaźniku była zluzowana/wyciągnięta na full a żeby linkę poluzować w alu obudowie to trzeba niestety wszystko od manetki odpiąć .
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2012, 16:00 przez kapitanwasyl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dwie linki XV 250

Post autor: Mocho »

też się zastanawiałem po co ta 2 linka :D czyli w sumie puki wszystko działa to jest niepotrzebna
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
specjal78
Status: Offline

Re: Dwie linki XV 250

Post autor: specjal78 »

jak są 2 linki to powinny być obie sprawne . Regulacja ich jest łatwa
ODPOWIEDZ