Czy to problem z gaźnikami?????????? Pomocy

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
przybylski_marek
Posty: 27
Rejestracja: 05 marca 2012, 08:30
Motocykl: yamaha virago 535
Lokalizacja: Skwierzyna
Wiek: 45
Status: Offline

Czy to problem z gaźnikami?????????? Pomocy

Post autor: przybylski_marek »

Witam ponownie,
tym razem proszę o pomoc w sprawie gaźników. Postaram się dokładnie opisać mój problem, szukałem na forum ale nie znalazłem takiego tematu.
"Idę rano do garażu, odpalam silnik na ssaniu, silni pracuje, troszkę wariują obroty ale na ssaniu to chyba normalne. Wyłączam ssanie, i jestem zadowolony silnik pracuje w miarę ładnie, nagle obroty powoli spadają. Ok podkręcam śrubą od obrotów 'chyba od przepustnicy, ta po środku gaźników' ustawiam obrociki, no jest pięknie wyruszam w kolejną podróż. Dojeżdżam do przejazdu kolejowego STOP. Zatrzymuję się a silnik gaśnie k..... co jest, podkręcam obroty elegancko, z bananem na ustach ruszam dalej. Dojeżdżam do ronda silnik wyje jak szalony. Podkręcam obroty................ i tak dzieje się odkąd kupiłem motocykl czyli w zeszłym sezonie. Dodam że w zeszłym roku wymieniłem króćce gaźnikowe ale bez efektu. Poprzedni właściciel powiedział że gaźniki były regulowane ale ja mu nie wierzę bo to stary chytrus a wiem że regulacja to koszt ok 400 zł ' razem z zaworami'. Przy zakupie powiedział że wystarczy od czasu do czasu śrubką od regulacji pokręcić. Mnie to irytuje i chciałbym żeby moja żabcia chodziła perfekt. Będę próbował czyścić i regulować sam bo też nie cierpię na nadmiar kasy ale proszę o podpowiedź czy to na pewno gaźniki. Dodam jeszcze że maszyna zwija się jak cholera na każdym biegu.
Przepraszam że się tak rozpisałem, można było krócej ale chciałem nakreślić problem jasno.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Czy to problem z gaźnikami?????????? Pomocy

Post autor: wąsaty7 »

przybylski_marek pisze:to na pewno gaźniki.
Sprawdź cały układ paliwowy od zbiornika przez filtr,pompę paliwową do gaźników.
W gaźnikach membrany,dysze,iglice(czy nie zamienione miejscami),poziom paliwa i synchronizacja.
Powodzenia i pozdrawiam.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
przybylski_marek
Posty: 27
Rejestracja: 05 marca 2012, 08:30
Motocykl: yamaha virago 535
Lokalizacja: Skwierzyna
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Czy to problem z gaźnikami?????????? Pomocy

Post autor: przybylski_marek »

Na pewno się pobawię. Kurcze nie wiem za bardzo jak zająć się tą synchronizacją. To chyba tym wokumetrem się robi. Niby czytałem jak go zrobić ale jakoś nie widzę tego. Może ktoś ma fotkę jak to wygląda.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy to problem z gaźnikami?????????? Pomocy

Post autor: toooomelo »

Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy to problem z gaźnikami?????????? Pomocy

Post autor: -waldi- »

albo kupić na allegro dwa polskie manometry po 37zł/szt. z końcówkami, 2 zaworki akwarystyczne :D i trochę wężyka
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ