pompa paliwa

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: pompa paliwa

Post autor: wąsaty7 »

Pompka ma włącznik czasowy /pompą nie wypompujesz paliwa ze zbiornika /
Pompka nie ma włącznika ciśnieniowego /wraz ze wzrostem ciśnienia w układzie paliwowym zmniejsza się częstotliwość pulsowania membrany pompy /
Za pracę pompki odpowiedzialny jest fuel pomp relay w zależności od modelu i rocznika 6 - pin lub 4-pin zlokalizujesz go w prawym "serku".
Odłącz przewód łączący pompkę z gaźnikiem i zaślep go. Uruchom pompkę (kilka razy) jeśli przestanie działać po dopompowaniu - pompka jest sprawna. Jeśli będzie pracować - uszkodzona pompka.
Sprawdź poziom oleju w silniku. Wzrost poziomu oleju może świadczyć o nieszczelności zaworków iglicowych w komorze pływakowej. Podniesienie poziomu paliwa spowodowane nieszczelnością zaworków nie zawsze objawie się wyciekiem paliwa na zewnątrz.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
Jurewi
Posty: 46
Rejestracja: 05 października 2021, 07:45
Motocykl: Yamaha 535 Virago'96
Status: Offline

Re: pompa paliwa

Post autor: Jurewi »

Hej , dzięki "wasaty7" za opis , dokładnie tak zrobiłem - pompa uszkodzona :(
Zakupiłem na Ali nową , włożyłem w układ a tu to samo , pyka cały czas przy uruchomionym silniku , dopiero po chwili zaczęła pracować normalnie. Przy wolnych obrotach jedno pyknięcie na ok 2,5 - 3 sekundy, przy wyższych obrotach pyknięcie co 1 sekundę.
Mam nadzieję , że pompa od chińczyka posłuży , widziałem taką samą w jednym ze sklepów internetowych u nas.
Dzięki za pomoc , do następnego razu :) ha ha oby nie szybko :)
Załączniki
Zrzut ekranu 2023-09-13 193409.jpg
Zrzut ekranu 2023-09-13 193409.jpg (35.6 KiB) Przejrzano 518 razy
ODPOWIEDZ