Benzyna w oleju

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: -waldi- »

przez membranę nie ma prawa zalewać silnika
MrScythe pisze:Tzn. powiedział zdecydowanie, że membrany są do wymiany, a jak się go zapytałem, czy to załatwi problem to powiedział, że od tego trzeba zacząć, jak to nie załatwi, to będziemy patrzeć dalej
Czyli usterki nie znalazł... a jak nie znajdzie to wymieni wkrótce cały silnik

zaworek iglicowy Ci nie trzyma i tyle, do tego regulacja. Całość max 250zł
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
MrScythe
Posty: 1212
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 22:16
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Poznań/Krzywiń
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: MrScythe »

Ja spoglądałem przed zawiezieniem do warsztatu motoru na membrany i co prawda nie wiem jak one powinny wyglądać i jakie mieć właściwości, ale faktycznie wydawały się sztywne, ta gumka pewnie powinna być mięciutka, a ona była dosyć twarda, ale nie były popękane, ani skruszone.
Obrazek
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: -waldi- »

to jest specjalne płótno pokryte gumą a nie guma :) mają nie być spękane/dziurawe i tyle
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
MrScythe
Posty: 1212
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 22:16
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Poznań/Krzywiń
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: MrScythe »

echh... cały czas pod górkę. :P jak zacznie wymyślać coś nowego, to uciekam stamtąd i się przejadę do Oświęcimia. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: vinny »

vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: toooomelo »

MrScythe pisze:membrany ... jak to nie załatwi, to będziemy patrzeć dalej...
silver pisze:Jeżeli na pewno są do wymiany to inna rozmowa, bez tego pewnie porządnie nie da się wyregulować...
Czekajcie... bo zaczyna robić się mętlik, albo ja czegoś nie doczytałem.
Powodem oddania motocykla do naprawy było pojawienie się benzyny w oleju, a tu mowa o membranach i regulacji gaźnika.

MrScythe pisze:... membrany są do wymiany, a jak się go zapytałem, czy to załatwi problem to powiedział, że od tego trzeba zacząć
Zużyte membrany mogą być przyczyną złej pracy gaźnika, ale chyba nie przedostawania się benzyny do silnika.
Ja się aż tak na tym nie znam i to są moje przypuszczenia, ale Waldi się zna na pewno.
Metodą prób i błędów można w motocyklu wymieniać wiele części, słono przy tym zapłacić, a efektu nie zauważyć.
Zdecydujcie się czy pozbywacie się benzyny z oleju, czy regulujecie gaźniki.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2012, 22:06 przez toooomelo, łącznie zmieniany 1 raz.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
MrScythe
Posty: 1212
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 22:16
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Poznań/Krzywiń
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: MrScythe »

To, że w oleju jest benzyna, to powiedział mi mechanik, do którego straciłem całkowicie zaufanie, poza tym jest to mechanik samochodowy, a benzyna w oleju mogła być następstwem częstego odpalania moto na chwilkę, sorry, że tak niefortunnie nazwałem temat. :) Awaria polega na tym, że nie przepala mi benzyny przedni cylinder, przez co praktycznie nie pracuje, czasami przepali.
Obrazek
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: toooomelo »

MrScythe pisze:... benzyna w oleju mogła być następstwem częstego odpalania moto na chwilkę...
To też wydaje mi się mało prawdopodobne.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: kris2k »

Jak jesteś z Poznania to masz tutaj tel. do gościa: 516144390 Przemek.
Zadzwoń, opisz mu problem, pogadaj. Młody ale konkretny i skóry z Ciebie nie zedrze. A już na pewno nie będzie wymieniał części metodą prób i błędów.
Ten wymieni Ci membrany dobre na dobre, skasuje 6 stówek i stwierdzi że to nie rozwiązało problemu jak chłopaki piszą. W ten sposób to Ty chłopie w niedługim czasie wartość motocykla zostawisz u mechanika.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: leszekk »

Nie znam układu paliwowego 535 ale nadmiar paliwa w gaźniku/cylindrze może się pojawić w przypadku nieszczelności zaworu iglicowego w gaźniku lub przedziurawienia lub zgniecenia pływaka. O ile pierwsze robi się "samo z siebie" po jakimś czasie, raczej niezależnie od jakości zalewanego paliwa o tyle drugie stać się może gdy za czyszczenie gaźnika weźmie się jakaś pierdoła, która myśli, że wszystko można młotkiem wyregulować albo w warunkach naturalnych - gdy zawarta w paliwie woda w zimie zamarznie w gaźniku. O ile mnie pamięć nie myli, w 535 aby paliwo trafiło do gaźnika, musi być wtłoczone przy użyciu pompy paliwowej zatem grawitacyjne przeciekanie przez gaźnik do cylindra raczej wystąpić nie powinno. Źle wyregulowany poziom paliwa czy wieszający się pływak również sprawi, że na pracującym silniku paliwa może być za wiele.
I to byłoby wszystko w kwestii nadmiaru paliwa.
Pozostałe zabiegi mają tyle wspólnego z eliminowaniem opisanych objawów co zwiększenie trwałości opony bezdętkowej przez pompowanie jej azotem
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5107
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: 2007XV1700 »

leszekk pisze: Pozostałe zabiegi mają tyle wspólnego z eliminowaniem opisanych objawów co zwiększenie trwałości opony bezdętkowej przez pompowanie jej azotem
ale koniecznie w proporcji 78%azotu 21%tlenu (pozostały 1% to inne gazy, w tym również szlachetne)
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: kris2k »

1986XV1000 pisze:
leszekk pisze: Pozostałe zabiegi mają tyle wspólnego z eliminowaniem opisanych objawów co zwiększenie trwałości opony bezdętkowej przez pompowanie jej azotem
ale koniecznie w proporcji 78%azotu 21%tlenu (pozostały 1% to inne gazy, w tym również szlachetne)
Pitolicie Hipolicie. Ważne jest tylko aby opony letnie pompować powietrzem letnim, a zimowe zimowym.
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: Flower »

leszekk pisze:Nie znam układu paliwowego 535 ale nadmiar paliwa w gaźniku/cylindrze może się pojawić w przypadku nieszczelności zaworu iglicowego w gaźniku lub przedziurawienia lub zgniecenia pływaka.
Masz rację, dalej w swoje wypowiedzi też napisałeś własciwie, tylko Cię upewnię. W gaźnikach 535 paliwo zasysa podciśnienie, na postoju nie pobiera paliwa, no chyba, że pompka przed rozruchem. Do cylindra (a tego już nie jestem taki pewien) może co najwyżej (albo wcale) dostać się to co masz w komorach pływakowych.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: leszekk »

Flower pisze:W gaźnikach 535 paliwo zasysa podciśnienie, na postoju nie pobiera paliwa, no chyba, że pompka przed rozruchem. Do cylindra (a tego już nie jestem taki pewien) może co najwyżej (albo wcale) dostać się to co masz w komorach pływakowych.
Przy wyłączonym silniku - masz rację. Na pracującym paliwo nie odcinane przez zawór iglicowy może przeciekać w nadmiarze
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
MrScythe
Posty: 1212
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 22:16
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Poznań/Krzywiń
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: MrScythe »

Dzwoniłem do mechanika powiedziałem mu, że mam pewne wątpliwości i, że mam wrażenie, że nie jest do końca ze mną szczery. :D Powiedział mi, że naprawia motocykle 20 lat, zależy mu na opinii i nigdy nie oszukiwał, ani nie naciągał klientów. Podobno membrany trzeba wymienić, żeby dalej wyregulować motor, bo są za twarde. Powiedział też, że może je włożyć do nitro, wtedy będzie taniej, ale po jakimś czasie znowu będą takie same. Motor jeszcze nie zrobiony, bo czeka za dostawą części. Podpowiedziałem mu, że ma szukać membran na allegro, bo tam są tańsze, powiedział, że zobaczy. Poza tym powiedziałem mu, że mam zasyfiony filtr powietrza, ale, że sam sobie go wymienię, on mi na to, że mogę sobie go sam wymienić, ale muszę to zrobić u niego, bo bez czystego filtra też nie da się dobrze wyregulować. Na razie zostawiam tam Virażkę, zobaczymy co powie po wymianie membran i filtra i po regulacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: kris2k »

Ja już Ci mogę odpowiedzieć co powie: ,,widzi Pan, motocykl wyregulowany tak jak mówiłem, pracuje równo i miarowo, jednak nie rozwiązało to do końca problemu. Obawiam się że trzeba będzie jednak zdjąć głowicę i zobaczyć w jakim stanie są zawory, gniazda, pierścienie, tłoki i cylindry".
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5107
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: 2007XV1700 »

kris2k pisze:"Obawiam się że trzeba będzie jednak zdjąć głowicę i zobaczyć w jakim stanie są zawory, gniazda, pierścienie, tłoki i cylindry".
a to zaboli...
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: -waldi- »

znam takich co 40 lat naprawiają i dalej nie umieją :)

normalnie skręca mnie jak słyszę takie teksty, że ileś tam naprawia, ale ze skąpca i lenia raczej porządny nie wyrośnie.

teraz będziesz miał nauczkę jak pociągnie Cię po kieszeni i następnym razem rób sam, a czego nie wiesz to pytaj.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: Miszczu »

Nie dalej jak miesiąc temu benzyna zaczęła pojawiać sie w oleju i objawy jak w temacie- kulał jeden gar- wymiana zaworków iglicowych i po sprawie :roll: nie żadne membrany i Chu... wie co jeszcze :wink:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
Awatar użytkownika
wiewiur
Posty: 482
Rejestracja: 02 czerwca 2010, 21:06
Motocykl: VN800 Classic
Lokalizacja: Koszanowo k.Leszna
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: wiewiur »

i co tam wyszło? jeszcze nie naprawił? ;/
born to be wild !
Awatar użytkownika
MrScythe
Posty: 1212
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 22:16
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Poznań/Krzywiń
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: MrScythe »

Jeszcze nie, ponoć dzisiaj będzie odpalał. Jestem już całkowicie zrezygnowany, nawet czasami zapominam, że mam motor. Mam jeszcze pytanie, bo u mnie pompka paliwa załącza się przy każdym włączeniu zapłonu, nawet jakbym włączył zapłon 2 razy w przeciągu kilku sekund i wyłącza się po chwili. Czy tak powinno być?
Generalnie już mogę Wam powiedzieć, że nie polecam mechanika z Lasocic, no chyba, że ktoś lubi sobie odstawić na kilka miesięcy motor na początku sezonu, żeby za dużo nie jeździć.
Obrazek
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: hetman »

Jest taka opcja że przecieka uszczelka pod zespołem dysz w komorze pływakowej i część paliwa po napełnieniu komory wędruje prosto do gardzieli gaźnika a potem sobie powoli przecieka do cylindra. Ale to by też oznaczało, że zawór ssący nie jest całkiem szczelny.

Nie, poprawka. Uszczelka nie musi przeciekać bo paliwo i tak przedostanie się przez dyszę biegu jałowego do gardzieli jeśli przez nietrzymający zaworek iglicowy osiągnie zbyt wysoki poziom.
Obrazek
Awatar użytkownika
MrScythe
Posty: 1212
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 22:16
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Poznań/Krzywiń
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: MrScythe »

Właśnie dzwonił mechanik, że motor zrobiony, ale mam jutro przyjechać, bo chce jeszcze zobaczyć jak będzie chodzić na zimnym silniku. ;) Cieszę się bardzo, ale nie powiem, że kosztowało mnie to mnóstwo nerwów.
Obrazek
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: hetman »

To napisz potem co wymyślił.
Obrazek
Awatar użytkownika
gpz
Posty: 160
Rejestracja: 20 września 2010, 18:19
Motocykl: virago XV 750 1994
Lokalizacja: okolice łańcuta/kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju

Post autor: gpz »

MrScythe pisze:Cieszę się bardzo, ale nie powiem, że kosztowało mnie to mnóstwo nerwów.
dobrze że nie dużo kasy :)
teraz wypada życzyć szerokości :chopper:
ODPOWIEDZ